‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

25.6.2017

My Ride or Die / (Mostly) Drugstore Makeup

המושג Ride or Die מתייחס למוצרים שאני מעדיפה למות מאשר לוותר עליהם. ייתכן שזה תיאור קצת מוגזם למה שתראו כאן בפוסט, אבל כן יש לי כאן כמה וכמה מוצרים שהשאירו למתחרים אחרים אבק, ובאופן מפתיע חלק גדול מהם מוצרי דראגסטור. לא הייתי קוראת לזה "בייסיק" כי אלה לא מוצרים שאני משתמשת בהם כל יום, אלא מדובר בפריטים מתוך האוסף שלי שאני מצליחה לבודד ולהצביע עליהם ככאלה שעונים על צורך מסויים שיש לי בצורה הכי מדוייקת שאפשר. 
אני כל הזמן מנפה ומסדרת את האוסף, מוכרת מוצרים ובעיקר מוסרת לחברות או לתרומה. מה שתפגשו כאן בפוסט אלה המוצרים שאני אפילו לא שוקלת למסור הלאה, מרוב שהם יקרים לליבי וחשוב לי שיהיו לי זמינים תמיד לשימוש.
מוכנות להיות מופתעות? נתחיל.


אני לא חושבת שיש פודרה שרכשתי יותר פעמים מ-Stay Matte של Rimmel. אתן בוודאי זוכרות שנתקלתן כאן בבלוג בפודרות של מותגים אחרים, וניסיתי פודרות מכל הבא ליד ואני תמיד מוכנה לקנות ולנסות חדשות, אבל בסופו של דבר אני תמיד חוזרת דווקא לפודרה הזאת שעולה גרושים אבל איכשהו מצליחה לעשות עבורי את העבודה הכי טוב. זו הפודרה היחידה שאני מרגישה שלא מוסיפה לי גוון (אני קונה אותה תמיד בגוון Transparent), שמאחדת את העור לגימור מאט, עמידה אבל גם אפשר לפדר אותה שוב ושוב במהלך היום מבלי שתהפוך את הפרצוף לקייק-פייס. כשאני אומרת לכן שיש לי פודרה של שאנל באוסף שאני לא אוהבת כמו את הפודרה הזאת, אתן יכולות לקחת אותי ברצינות גמורה.
ניתן להזמין אותה מאסוס או מאי-כמיסט, תלוי בזמינות של הגוון שאתן מעוניינות בו. הגוון השקוף שאני קונה תמיד אוזל מהמלאי, כך שצריך לארוב לו ולחטוף 2 כשהוא חוזר.
את הפודרה, ולא משנה מאיזו חברה ואיזה סוג, אני תמיד מניחה עם מברשת 332 של ביוטיקייר. תמיד תמיד תמיד, וזה השימוש היחידי שאני עושה עם המברשת הזאת. טיפ - אם אתן מצפות מהפודרה שלכן לתת גימור מאט ולהיות עמידה, אתן צריכות לדחוף אותה לתוך העור ולא רק לפזר אותה בעדינות עם מברשת. בדרך כלל עושים את פעולת הדחיפה הזאת עם פאף, אבל אני לא אוהבת פאפים ומצאתי במקומם את המברשת הזו שהיא דחוסה ורחבה בדיוק במידה הנכונה ומאפשרת לי להצמיד את הפודרה לעור בצורת דחיפה ולא מריחה. יש לי אותה כבר שנים ולצערי ביוטיקייר שינו בה משהו מאז שקניתי את המקורית, כיוון שהמברשת החדשה מאותו הסוג שקניתי כדי שתהיה באק-אפ לא דחוסה באותה מידה. גם לנסיעות ולא משנה כמה מינימלי אני אורזת, אני לא משאירה את המברשת הזאת בבית. 


טוב, זה ווידוי קצת מביך, אבל תהיו איתי רגע. 
מכרתי לאחרונה פודרה מאירה של Hourglass כיוון שלא אהבתי אותה כמו שאני אוהבת את ה-Strobing Highlighter של אסנס. תצחקו תצחקו, אבל אני אמיתית לגמרי.
דווקא הפודרה הזאת קיבלה הרבה השמצות ברשת כיוון שבתור היילייטר, היא באמת לא משהו. אם אתן רגילות להיילייטרים שנותנים הארה מבריקה עד הירח, לא תמצאו כאן את מבוקשכן. אבל בתור פודרה מאירה שאני מפזרת על כל הפרצוף? מדובר פה בהברקה. בדומה לפודרות המאירות של האאורגלאס ולפודרת המטאוריטים של גרלן (שיש לי אותה גם), זו פודרה שאני מפזרת כצעד אחרון ואחרי הפידור הרגיל עם פודרה מאט, כדי להעניק לפנים גימור פוטושופ מואר. 
יש לה גוון וורדרד עדין (היא מגיעה בשני גוונים, הוורוד הוא 10 Let it Glow) שמנטרל קצת את הבסיס הצהוב שלי בדרך כלל, והגימור זוהר ומואר על העור ומאד "pretty". כאמור, יש לי גם את פודרת המטואריטים הסופר יוקרתית של גרלן ואני מודה ומתוודה שאני מחבבת את שתי הפודרות באותה המידה, רק שזו של אסנס עולה 14 שקלים, שזה פער מחירים מצחיק לכל הדעות.
מחפשות פודרת הארה אבל לא רוצות להוציא על זה הון? גשו לסטנדים של אסנס ואולי תופתעו. בסופו של דבר זו הייתה הכוונה שלהם, לייצר פודרת Strobe שמפזרים על כל הפנים להארה ולא רק בנקודות הגבוהות של הפנים, וככזו היא עושה את העבודה. 


מיטיבות לכת בוודאי יזהו את המוצר הזה - ברונזר Gorgeous Tan של H&M
אני בכלל לא בטוחה שהוא קיים עדיין, כי מאז שקניתי אותו עבור פאונדים בודדים אי שם לפני כ-5 שנים, הייץ' אנד אם החליפו ושדרגו את כל ליין האיפור שלהם, ולדעתי הברונזר לא שרד לגלגול חדש. 
הוא נחשב מוצר קאלט בעיקר אצל בהירות עור, כיוון הוא לא מאד פיגמנטי וכהה והצבע שלו לא כתום ולכן הוא מאד ידידותי לבעלות עור בהיר שלא מוצאות את עצמן עם ברונזרים קשוחים יותר. אני יכולה להעיד על עצמי שנפטרתי מהרבה ברונזרים מהוללים אחרים שהיו לי באוסף (לגונה של נארס, הולה של בנפיט) כדי להשאר רק עם הברונזר הזה, ולמרות שאני בקושי משתמשת בברונזר וגם זה רק בקיץ, הצלחתי איכשהו להגיע לפאן. 
זה מוצר שכרגע אין לו תחליף באוסף שלי וכשייגמר (בעוד 10 שנים כנראה) אני אצטרך לחשב את המסלול מחדש.


אם תשאלו אותי איזה קטגוריה של מוצרים הייתי בוחרת לשמור אם היו מכריחים אותי לשרוף את כל השאר, התשובה תמיד תהיה ליפסטיק. גם אם אין עליי פירור של איפור משום סוג שהוא, אני לא אצא מהבית בלי שפתון ובדרך כלל אני מורחת שפתון גם כשאני נשארת בבית. אין לי פיגמנט חזק בשפתיים ואני מרגישה שבלי צבע כלשהו אני ניראת חיוורת וחולנית ואני לא אוהבת את הלוק הזה. 
לכן אני תמיד לובשת שפתון כלשהו, אבל נדירים המקרים בהם אני מחדשת שפתון במהלך היום עם אותו הצבע שיצאתי איתו מהבית. יש לכך כמה סיבות - אני לא אוהבת לקחת שפתונים בתיק כי אני מוצאת שהם מצטברים שם, מתמלאים בג'יפה ובקיץ נמסים מהחום. חוץ מזה, אני מאמינה ש-90% מהשפתונים לא נראים טוב כשמחדשים אותם ובטח כשמדובר בשפתוני מאט. 
התיאוריה שלי, וזו תיאוריה רצינית ביותר, היא שעדיף שפתון לחות עם רמז לצבע כלשהו שאני מורחת מעל מה שנשאר מהגוון הקודם, וזה יוצר מיש-מש חדש שנראה טרי ולא מרוח. יש לי שניים שאני משתמשת בהם - שפתון ניוד נייטרלי לגמרי של ל'אוקסיטאן מס' 02, ושפתון מסדרת Tendertalk של מאק בגוון Pretty Me Up כתמתם. שניהם מאד לחותיים ומרגישים כמו באלם על ויש להם גוונים מרומזים שמתערבבים עם הגוון המקורי שיש על השפתיים ויוצרים לוק חדש ומחמיא.
את השניים האלה אני מסוגלת למרוח מעל הכל - שפתונים אדומים, חומים ,כתומים, וורודים ובכל גימור - מאט, לחות, סאטני. לא משנה מה המצב של השפתיים אחרי יום ארוך עם אכילה ושתיה, כשאני מורחת אותם זה מסתיר אלף ואחת חטאים וגם מרגיש לחותי ונעים. 
מה שאתן רואות כאן זה ליטראלי כל מה שנשאר לי מהשפתונים האלה, ואני יכולה לספור על כף יד אחת את מס' השפתונים שיש לי באוסף שהגיעו לרמת שימוש כזאת.


אם אני יכולה לספור על כף יד אחת את מספר השפתונים המשומשים מאד שיש לי באוסף, אני יכולה לספור על אצבע אחת בלבד את מספר השפתונים הנוזליים(!) בגימור מאט(!) שסיימתי ורכשתי שוב(!!). קבלו את מס' 704 מהסדרה העמידה עם אריזת הדאבל של קרליין.
אם אני יודעת שאני צריכה לצאת ליום ארוך מחוץ לבית ו/או לאירוע שבו אני אוכל הרבה, אשתה הרבה, אדבר הרבה ואנשק הרבה דודות ותינוקות - זה השפתון היחידי שעומד על הפרק.
זה גוון ניוד סגלגל שחיפשתי אצל אלף מותגים אחרים ולא הצלחתי למצוא דומה לו, מסתדר עם כל מראה איפור שאני עושה, עמיד כמו המוות וגם אם הוא דוהה הוא עושה זאת באלגנטיות ולא בצורה מכוערת. זה מסוג השפתונים שאני יכולה למרוח ולשכוח מהם. זה שילוב של הגוון ביחד עם העמידות שהפך את זה לשפתון שקניתי שוב אחרי שנגמר, כי הוא אניברסלי לכל מצב ולכל זמן. בצד של הגלוס אני אף פעם לא משתמשת וגוונים אחרים מהסדרה לא כזה מעניינים אותי למען האמת. אני לא יכולה להגיד לכן שזה יחמיא לכל גוון עור, אבל לי הוא נופל בדיוק למשבצת של ניוד my lips just better ובסופו של דבר כולנו צריכות גוון כזה באוסף. 
זה לא גוון דרמטי או בולט במיוחד, אלא בדיוק מה שאני צריכה כשאני מחפשת לוק סולידי שאני לא צריכה לדאוג לגביו. 


אחרון חביב הוא מסיר איפור שאתן כבר יכולות לכתוב את דעתי עליו במקומי. 
זה נכון שעם שגרת ניקוי כפולה לא נותר לי הרבה איפור להסיר, אבל לפעמים יש שאריות עקשניות של מסקרה שחורה במיוחד או עיפרון ולצורך זה יש לי את מסיר האיפור הנאמן והוותיק, זה שאני קונה שוב ושוב ושוב- מסיר האיפור הוורוד של קרליין
הוא לא מציק ושמנוני כמו דו פאזי, אבל גם לא מייבש כמו מים מיסלריים והוא מסיר הכל תוך שניות. עברו תחת ידי הרבה מסירי איפור שקיבלתי לסקירה, אבל בסופו של דבר כשזה רק אני מול המדף בסופר פארם, זה המסיר היחיד שנכנס לי לסל כל פעם מחדש.

עד כמה הופתעתן שכל המוצרים בפוסט שנותנים את הטאצ'ים הקטנים אך ההכרחיים באיפור, הם בעצם מוצרי דראגסטור מאד נגישים? 

2 comments:

  1. עכשיו אני מרגישה עם כל הפעמים שדילגתי על הסטנד של רימל בחנויות... חייבת לנסות את הפודרה הזו.

    השבמחק
  2. עכשיו תדעי לעצור שם בפעם הבאה :)

    השבמחק