‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

21.3.2016

עומד למבחן - Bourjois Air Mat

זוכרות שבפוסט סיכום 2015 כתבתי שהמותג שהוריד הילוך בשנה שעברה היה Bourjois? יכול להיות שהם פשוט היו עסוקים ביצירת מייקאפ חדש דנדש שמצטרף לנבחרת. 


בתזמון מושלם לקיץ, בורז'ואה משיקים מייקאפ Air Mat חדש שאמור להיות עמיד ומתאים לעור שמן. עם הבטחות להיות עמיד עד 24 שעות וגימור מאט טבעי ובלתי מורגש, הגיוני שהציפיות יהיו בשמיים. 


נתחיל מזה שאני אוהבת את האריזה, שפופרת דקה ונוחה, קומפקטית לאחסון ולקחת לנסיעות. 
למייקאפ יש ניחוח מאד נעים, ריח מלפפוני נקי ומזכיר לי מאד את הריח של ה-BB קרם של אסתי לאודר. הפורמולה קרמית וקצת סמיכה, אבל לא עבה מידי. מרגישים בהחלט שיש בו תכולת פודרה גבוהה, אבל עדיין אפשר לטשטש אותו בנוחות ולעבד אותו על העור לגימור נאה. אני אומרת נאה, כי כדי שייראה באמת טבעי צריך לעבור עליו עם ספוגית לחה. אחרי טשטוש עם מברשת עדיין אפשר להבחין בו "יושב" על הפנים. אני מודה שזה גורם לי להשתמש בו פחות, לא תמיד יש לי סבלנות וזמן להשקיע בעבודה עם ספוגית ומברשות הן בדרך כלל ברירת המחדל שלי להנחת מייקאפ כי זה כל כך מהיר ונוח. אני מניחה שיהיו כאלה שישלימו עם הגימור שלו גם בלי הספוגית, אבל אני לא אוהבת לצאת מהבית עם מייקאפים ש"יושבים" לי העור בצורה בולטת מידי. לוקח לו כדקה להתקבע, אבל משעשה זאת הגימור נעים וזה מרגיש קצת כאילו כבר פידרתן מעליו. עם זאת, אם יש לכן עור שמן או T שמן, לא הייתי מוותרת על פידור אמיתי מעליו, גם אם זה בקלילות.
הלוק הסופי הוא מאט, אבל בניגוד לקולורסטיי יש בו הרבה יותר חיות וזה לא מאט שטוח ומסכתי. הכיסוי טוב ובינוני, לדעתי זו רמת כיסוי מספיקה לטשטוש חוסר אחידות בגוון ובמרקם העור. הוא לא מדגיש שום דבר ולא נדבק לאיזורים בעיתיים. 
אז מה בנוגע לעמידות? אני בהחלט חושבת שהעמידות סבירה, אבל ממש לא מושלמת ובטח ובטח שלא משתווה למייקאפים כמו קולורסטיי או אינפאליבל של לוריאל. אחרי כמה שעות, אני מרגישה שהוא נהייה קצת דביק על הפנים, איזור ה-T הופך מבריק מאד והלוק הכללי עייף ופחות מאט ומושלם משהיה אחרי ההנחה. 


החידוש הגדול במייקאפ הזה, שהוא בעצם מחליף מייקאפ וותיק יותר בליין. Flower Perfection היה מייקאפ בעייתי לכל הדיעות - אריזה מאד מסורבלת ולא פרקטית, פורמולה סמיכה, גימור כבד ועמידות עלובה. אבל, באופן מפתיע, אני מאד אוהבת אותו, ודווקא כיוון שאני לא משתמשת בו כמייקאפ. נקודת החוזקה של המייקאפ הישן הייתה רמת הכיסוי הפסיכית שלו, שמשתווה לקונסילרים אלמותיים כמו פרו-לונגוור. הייתי משתמשת בו כדי לחזק כיסוי של מייקאפים אחרים, ואהבתי את המרקם הקרמי שאפשר היה לעבד לגימור מאד מלוטש. כמעט בכל איפור לאירוע אני משתמשת בו. כמייקאפ לכל הפנים אף פעם לא, אבל לאיזורים ספציפיים ש"צריכים עזרה" בהחלט כן. 
אז מצד אחד המייקאפ החדש הוא שיפור מכל הבחינות - אריזה יעילה יותר, פורמולה עמידה יותר, גימור טבעי יותר - אבל הוא לא משתווה לו ברמת הכיסוי הגבוהה. 


גם מבחינת גוונים אין השוואה בין השניים. אתחיל ואומר שבתמונה הם משום מה נראים זהים, אבל בפועל ממש לא. את שניהם יש לי בגוון הבהיר ביותר, אבל בעוד שהמייקאפ הישן מתאים לי, הגוון של המייקאפ החדש 01 Rose Ivory כהה לי מידי. זו תופעה שאני פוגשת לכל אורך הליין של בורז'אה ואני חייבת לציין שזה כבר מתחיל ממש לעצבן. מה כל כך קשה לייצר מייקאפים בגוונים בהירים מספיק? אם לוריאל, רבלון, רימל ועוד מותגי דראגסטור רבים וטובים מסוגלים - גם בורז'ואה יכולים להשיק מייקאפ שהוא לא צהוב וכהה מידי. כרגע אני יכולה להשתמש בו רק בערב כיוון שבאור יום הבדלי הגוון ממש בולטים לעין ואפילו אם אני עובדת ממש קשה לטשטש אותו, זה לא עוזר.

לסיכום, אני קצת על הגדר בדעתי על המייקאפ הזה. מצד אחד, יש בו הרבה תכונות טובות. אני אוהבת מייקאפים מאט, הפורמולה נוחה, העמידות בסך הכל סבירה. מצד שני, יש בו שלוש תכונות בעייתיות מאד עבורי שמתחילות בהיצע הגוונים שלא מתאימים לי, ממשיכות בגימור שהוא לא כל כך מלוטש ומסתיימות בעמידות שהיא לא 100%. כשזה מגיע למייקאפים ממשפחת המאט, אני אוהבת מייקאפים שהם כמו תעודת ביטוח - לשים בבוקר ולשכוח מהם. זה לא מייקאפ כזה, ולכן אני לא אשתמש בו לימים ארוכים שבהם אני צריכה שהאיפור יחזיק מעמד באופן מושלם. לכן, מבחינתי, הוא נכנס לקטגוריה של מייקאפים שנחמד שהם באוסף ואני אשתמש בהם בעיקר ליציאות בערב, אבל בהחלט לא מוצר Must have. 

ניסיתן אותו? יש לכן דיעה שונה? ספרו לי בתגובות!

גילוי נאות: Bourjois 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה