‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

13.4.2017

My La Prairie Experience

בזמן שאתן מנצלות את חופשת הפסח כדי לנשנש חטיפים ללא חשש חמץ ולתור את מיטב שבילי ארצנו ומלונות אילתנו, אני מקריבה את הפרצוף שלי לטובת המדע ומנסה מבחר של מוצרים שעלותם הכוללת שווה ערך להחזר משכנתא על קוטג' דו משפחתי בראש העין.
אני מדברת כמובן, על המותג La Prairie שצברתי פז"ם עם 3 מוצרים מתוך הליין ואני מרגישה שהגיע הזמן לסכם חוויות ולהעביר רשמים. 
תמיד כשאני באה לסקור מוצרים של המותג, שאלת המחיר מרחפת מעליי כמו ענן שחור. האם להתייחס לזה, או להתעלם? האם לציין את זה כאחד מחסרונות המותג, או יתרונתיו? האם זה רלוונטי לסקירת התוצאות בפועל של המוצרים, או שפחות? בסופו של דבר, הגעתי למסקנה שהמחיר הוא פאקטור, אבל לא פאקטור מכריע. הפאקטורים המכריעים היחידים מבחינתי הם האם המוצר עושה את העבודה ומהי רשימת המרכיבים ושם זה נגמר. כבר יצא לי להלל כאן מוצרי טיפוח זולים ולקטול יקרים, ולהיפך - לעוף על מותגים יקרים ולהזהיר מכאלה זולים. בסופו של דבר, המחיר מורכב מהרבה גורמים וגם הנכונות של כל אחת לשלם את מה שמתאפשר לה. יש כאלה שיפרקו הזמנות של 200 פאונד בקלאט ביוטי, ויש כאלה שיחפשו סרומים משתלמים באייהרב - מבחינתי הכל לגיטימי ומקובל, כל עוד עושים בחירה נבונה ונכונה של מוצרים עם רשימות מרכיבים איכותיות, וכאלה יש על ספקטרום מחירים רחב. זול זה לא בהכרח רע, יקר זה לא בהכרח טוב, זול זה לא בהכרח "בריא" יותר ויקר זה לא בהכרח מחיר שמשלמים רק "בשביל השם".  
לסיכום, אם הפרוטה לא מצויה בכיסכן ואתן לא יכולות להרשות לעצמכן מוצרים בטווח מחירים של אלף שקלים ומעלה, דלגו הלאה והכל בסדר, יש שפע ומגוון רחב של מוצרים במחירים נמוכים יותר שתוכלו להנות מהם לא פחות. 
לעומת זאת, אם אתן בקטע של לה פריירי, משתמשות במוצרים שלהם ומחפשות רעיונות מה עוד אפשר לקנות, או רוצות להתנסות לראשונה עם מוצר מהליין - המשיכו לקרוא.
 

המוצר הראשון, והסיבה שבגינה התכנסנו כאן היום מלכתחילה, הוא השקה חדשה דנדשה. Line Interception Power Duo הוא מוצר מהפכני, לטענת המותג, אשר נותן מענה למצוקת ההזדקנות של העור בעזרת טיפול משולב בבוקר ובלילה. במוצר אחד אתן מקבלות שני קרמים, קרם לילה וקרם יום הכולל גם הגנה מאד רחבה מהשמש. 
ההבטחה היא יומרנית מאד - תוך 14 יום מובטח לכן שתראו שינוי של ממש בעור וכל סימני ההזדקנות יופחות באופן משמעותי, קמטי הבעה, כתמים, ריפיון של העור וכל מרעין בישין אחרים. ניסיתי אותו באדיקות במהלך שבועיים וחשוב לי להביא את התוצאות ממש בסיום הזמן הזה, כדי לענות על השאלה - האם הוא מקיים את ההבטחה?
נתחיל מקרם הלילה, שהוא "הפעיל" יותר מבין השניים ומכיל כל מיני רכיבים מעניינים. נתחיל מרשימת החומצות שהוא מכיל - חומצה הילאורנית, חומצה Ascorbic (כלומר ויטמין סי) וחומצה Citric. כל החומצות הללו יחדיו מעניקות מענה של מיצוק, הבהרה וחידוש העור. בנוסף, הוא מכיל גם פפטידים אשר מעוררים מחדש את תהליך יצירת הקולגן בעור. 
מעבר לרכיבים ה"כימיים" שמגיעים בצורה של חומצות ופפטידים, הוא מכיל גם שורה ארוכה של תמציות צמחים בוטניות אשר מפיקים במעבדות לה פריירי ונועדו להרגיע את העור מצד אחד ולהמריץ אותו מהצד השני. 
מהבחינה הזאת - רשימת המרכיבים הזאת היא לטעמי מאד. יש כאן שילוב מוצלח של חומצות ופפטידים שעושים את העבודה ויש להם את היכולת לתת תוצאות תוך זמן קצר ונותנות מענה למגוון רחב של בעיות הזדקנות. הרכיבים הטובים הללו לא נמצאים במקום נידח בתחתית הרשימה, אלא במיקומים מכובדים שיש בהם תועלת.  
מה בכל זאת מפריע לי? הימצאותם של שני רכיבים אחרים, הרבה פחות טובים. הראשון הוא חמאת שיאה, שעליה עוד יש מקום לוויכוח כיוון שהיא לא באמת רכיב "רע", אבל עלולה ליצור חסימת נקבוביות אצל בעלות עור מעורב עד שמן. יש לציין שאצלי הקרם לא יצר בעיות כאלה. הרכיב השני, הוא Dimethicone שהוא בעצם סיליקון. זה מפריע לי משתי סיבות - קודם כל, אני לא אוהבת סיליקון, זה ידוע. זה חוסם את הנקבוביות ומפחית משמעותית את ההשפעה של רכיבים מועילים אחרים. שנית, זה רכיב שבעצם עלול ליצור מצג שווא, כיוון שהסיליקון "ממלא" את שטח העור באופן זמני ויוצר מראה מוצק יותר ומפחית את הניראות של קמטים. ההשפעה פגה ברגע שמנקים אותו מהעור. אני יכולה להבין את ההימצאות של רכיב כזה בקרם יום, והוא גם מופיע בתוך הרבה פריימרים, אבל בקרם הלילה אני לא רואה בו צורך כלל וכלל. 
נתקדם אל רשימת המרכיבים של קרם היום, שם קורים דברים מעניינים כמו הימצאותן של שתי חומצות מאד פעילות - חומצה לקטית וחומצה גליקולית, בתוספת כמות נכבדה ביותר של מקדמי הגנה בעלי ספקטרום רחב של 30SPF והגנה מ-UVA ו-UVB. חומצות גליקוליות ולקטיות, כידוע, פועלות לחידוש תאי העור ונפטרות מתאים ישנים ומתים, כך שכל הזמן נגלות שכבות של עור חדש ורענן. חומצה גליקולית יוצרת רגישות גבוהה לשמש, לכן חובה להשתמש בה בד בבד עם הגנה גבוהה מקרינה, כך שהשילוב של ה-spf הוא חיוני וטוב עשו שסיפקו כאן הגנה רחבה. אני מודה שהייתי מעדיפה עשרות מונים את החומצה הגליקולית בקרם הלילה ומשאירה רק את החומצה הלקטית בקרם היום, שהיא הרבה יותר עדינה ולא יוצר רגישות מהשמש. אבל, לאור העובדה שזה מגיע ביחד עם ההגנה הרצויה, האיום הוא לא נוראי כל כך. 
דווקא בקרם היום לא תמצאו Dimethicone מסיבה שלא ברורה לי, כפי שציינתי הרבה יותר הגיוני לכלול אותו במוצר מקדים למייקאפ לשעות היום, מאשר לסקין קייר של הלילה. 
לסיכום השניים ביחד - אני אוהבת שיש כאן שילוב כוחות לתת מענה כפול ליום וללילה. מוצר שמבטיח להפיק תוצאות בתוך 14 יום לא יכול להרשות לעצמו לנוח על זרי הדפנה בשום שלב, צריך לתת עבודה בכל אחד מהמקטעים. יש כאן רכיבים מהסוג הנכון שעושים את העבודה ואפילו אני הופתעתי לגלות שסימני הזדקנות שהפריעו לי טושטשו בתוך שבועיים. 
עכשיו, בואו נדבר דוגרי. העור שלי במצב טוב, בלי עין רעה, לאור העובדה שאני דואגת לשמר אותו בעזרת מיטב הסקין קייר שידי משגת. לכן לא הגעתי מלכתחילה עם ציפיות שהקרמים יחליקו לי קמטים עמוקים ויעשו לי מתיחת פנים, פשוט כיוון שאין לי כאלה והפנים שלי מתוחות מספיק גם ככה, ברוך השם. 
סימן ההזדקנות היחידי שעקבתי אחרי ההתפתחות (או יותר נכון להגיד - הרגרסיה) שלו, היא מניפת קמטי הבעה שמתחילה להיווצר לי מסביב לעיניים. אף אחד חוץ ממני לא רואה את זה כנראה, אבל תסמכו עליי שהם שם. כיוון שאלה קמטים בשלב ינקות שעוד אפשר לטפל בהם, עניין אותי לראות אם הדואו הזה יעשה את העבודה, והוא אכן עשה. שלא תבינו אותי לא נכון - הם עדיין שם, אבל הניראות שלהם משמעותית פחות בולטת. 
לסיכום, למי המוצר הזה מיועד? אם אתן נלחמות בסימני הזדקנות ראשונים, אם יש לכן שגרת הזרקות ואתן רוצות להאריך את הזמן בין הזרקה להזרקה, אם אתן רוצות לשמר תוצאות של טיפול פנים עמוק לאורך זמן, בשימוש רצוף בקרמים האלה ביום ובלילה אתן תוכלו לראות תוצאות. 
למי המוצר לא מיועד? למי שיש סימני הזדקנות מתקדמים מאד שרק בוטוקס יציל אותם, למי שרגישה לסיליקונים, למי שיש בעיות של היפר-פיגמנטציה (בגלל החומצה הגליקולית שכלולה בקרם יום). 
מבחינתי, זה לא מוצר שצריך להשתמש בו לאורך זמן. אם יש לכן שגרת טיפוח הכוללת רכיבים פעילים ושמנים טובים, המוצר הזה יכול להיות בגדר שחקן חיזוק ששולפים להשתמש בו כל פעם במשך שבועיים כדי לתת בוסט חדש לעור. קצת כמו דיאטת 14 ימים שחותכים את כל מה שטעים מהתפריט כדי להכנס לשמלה צמודה לאירוע - אז כזה, רק בסקין קייר.


המוצר הבא הוא האהוב עליי ביותר מבין השלישייה. כאן אני בעצם חוזרת למוצרים שסקרתי כבר בעבר, ונותנת לכן את דעתי האם הם עמדו במבחן הזמן. 
Skin Caviar Essence in Lotion הם מי ריכוך שלקוחים מתוך קונספט מי הריכוך של הטיפוח האסייתי. בדומה לקרם חומצה גליקולית אותו אני מורחת כל לילה לפני מוצרים אחרים ונועד להכין את העור לספוג אותם יותר טוב, גם המים הללו נספגים לתוך העור ו"מרככים" אותו לקראת ספיגה של סרומים, שמנים וקרמים שמניחים מעליהם. 
מתוך שלושת המוצרים שניסיתי, זה ללא ספק המוצר האהוב עליי. הוא לא מכיל חומצות אמנם, אבל שפע של תמציות ומי הקוויאר המפורסמים של המותג. זה לא מוצר יחידני, אלא חייבים לצרף אליו רוטינת טיפוח אפקטיבית, אבל אחד היתרונות הבולטים שלו זה יכולת להחזיר glow לעור הפנים, לאחד את הגוון של העור, להבהיר וליצור קנבס הרבה יותר נאה וזוהר. 
בנוסף, הוא מגיע בבקבוק ע נ ק שלא מסתיים לעולם - צריך ממש טיפה או שניים בכל שימוש ולמרות שאני משתמשת בהם on and off כבר כמעט שנה, אני לא מתקרבת אפילו לשימוש של רבע מיכל. למרות המחיר הגבוה, התמורה כאן היא גבוהה מאד וזה מוצר שלא יתסיים לכן כל כך מהר.


אחרון חביב הוא Cellular Swiss Ice Crystal Emulsion שהוא קרם לחות קליל מאד, נועד בעיקר לבעלות עור מעורב עד שמן ולחודשי הקיץ. 
מבחינתי זה מוצר שהוא לחלוטין nice to have אבל לא מאסט משום בחינה. אם אתן רוצות להשקיע במוצר חד פעמי של המותג הייתי מנטבת אתכן למוצרים שהם יותר הארד קור (כמו השניים הקודמים) שיעודם לתת תוצאות, מאשר לקנות קרם לחות שהוא בהחלט נעים ומוצלח מאד, אבל לא יחיד במינו. יש בו רכיבים טובים כמו פפטידים וחומצות, אבל הוא לא סוס עבודה ונועד למריחה מעל סרומים ותמציות מרוכזות יותר. 
המרקם שלו מאד דקיק והוא נעים, קליל וקריר במיוחד בקיץ ויתיישב מושלם על עור מעורב ושמן. במהלך הקיץ האחרון הוא היה קרם הלילה שלי ונהנתי מאד מהשימוש בו, אני לא אכחיש. מצד שני, כמו שציינתי, אלא אם כן אתן מעריצות אדוקות של המותג שרוכשות את כל ליין הטיפוח שלכן אצלם, אין סיבה להשקיע אלפי שקלים דווקא בקרם לחות קליל כשיש אופציות רבות אחרות בשוק. רוצות להשקיע? קחו סרום או את מי הריכוך שיעניקו לכן תועלות יותר מתקדמות ורחבות. 

יש ללא ספק הילה של זוהר סביב המותג לה פריירי, ואני יכולה להבין מאיפה נובע ההייפ. המוצרים לא באים לשחק משחקים, וגם כשהם מבטיחים הבטחות גבוהות הם מוודאים שיש למוצר את האפשרות לבצע. מצד שני, עבור מישהי שהיא לא אוליגרכית, כן ראוי לברור מבין המוצרים את אלה שיהיו מועילים ויש בהם ייחודיות, על פני כאלה שהם נחמדים אבל לא מעבר. 
נקודה נוספת - הם נראים נהדר על המדף, באחריות.

יש לכן מה להגיד על הנושא של מוצרי טיפוח בעלות של אלפי שקלים? ניסיתן את המוצרים שלהם ואהבתן, או שמא חלילה לא אהבתן? אשמח לשמוע את דעתכן! 


גילוי נאות: כל המוצרים התקבלו לצרכי פרסום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה