‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

16.6.2016

רוטציית מברשות - סומק, הצללות והארות

אני חוזרת אל סדרת פוסטים וותיקה של סקירת המברשות האהובות עליי לשימושים שונים. במסגרת הסדרה כבר סיפרתי לכן על מברשות המייקאפ וקונסילר האהובות עליי, וכעת הגיע הזמן להשלים את סדרת מברשות הפנים עם מברשות לסומק, הארות והצללות. 


אני מכניסה את כל המברשות האלה לקטגוריה אחת, כיוון שרבות מהן יכולות לשמש גם וגם וגם - סומק, הצללות או ברונזר והיילייטר. האיזור שאנחנו מניחות את המוצרים האלה על הפנים שלנו הוא בסך הכל מצומצם למדי, וצריך מברשות שיעשו את העבודה בצורה מדוייקת ואלגנטית. 
יש פה שילוב של מברשות יקרות וזולות, זמינות וכאלה שצריך להתאמץ קצת כדי להשיג. 


נתחיל עם מברשות הסומק שהן הבייסיק ביותר וכל אחת צריכה מברשת סומק אחת טובה באוסף. 
המברשת הוורודה היא מברשת סומק של Real Techniques. ניתן להשיג אותה באייהרב במחיר שווה לכל כיס והיא עשויה מסיבים סינטטים רכים ונעימים. היא מאד עבה והחיתוך שלה הוא חרוטי, למרות שהקוטר שלה קצת רחב. בגלל שזה הופך אותה למברשת "גדולה", אני אוהבת אותה לסמקים שהם לא פיגמנטיים מידי ולא דורשים ממני להזהר. לחילופין, בזכות הדחיסות שלה היא מצויינת לטשטש סמקים חזקים מידי שהנחתן עם מברשות אחרות, והיא תעשה לכן את העבודה לרכך את הלוק. 
המברשת הלבנה היא מברשת הסומק מס' 03 של קרליין. זאת, ללא ספק, היא אחת ממברשות הסומק האהובות עליי אי פעם. היא צרה, חתוכה בגימור חרוטי מחודד יותר מהמברשת של ריל טכניקס, היא לא דחוסה מידי ומדוייקת גם עם סמקים פיגמנטיים מאד. זאת מברשת שאני לא צריכה לחשוב איתה יותד מידי, טובלת בסומק ומברישה על הפנים - זה תמיד עובד, ותמיד עובד מצויין. היא רכה, סינטטית ונשטפת מצויין מבלי ששערה אחת תזוז ממקומה. קל להשיג אותה בכל פארם והמחיר מאד ידידותי. 
המברשת הכי פחות ידידותית לכיס, היא מס' 168 של מאק, מברשת זוויתית משיער טבעי. מדובר בקלאסיקה ואם אתן רוצות להשקיע במברשת מולטי טאסקינג אחת טובה באמת, תקנו את המברשת הזאת (למרות שזה יכאב במחיר שנושק ל-211 ש"ח). היא מברשת מאד מדוייקת, לא גדולה והחיתוך הזוויתי מקל על מלאכת ההנחה של הסומק גם למי שלא מיומנת. השיערות נשטפות בצורה מושלמת, גם אחרי מיליון שימושים חפיפה פשוטה עם סבון תשאיר אותה צחורה כמו חדשה. צריך רק להזהר בייבוש, בניגוד למברשות הסינטטיות השיערות הטבעיות צריכות לשבת בדיוק בכיוון הנכון כדי שתתייבש חזרה לצורתה המקורית. 
אחרונה חביבה היא מברשת Duo Fiber Face Brush מתוך סט כסוף של ריל טכניקס (לא ניתן לקנות אות בנפרד). אפשר להשיג את הסט באייהרב, ואני ממליצה עליו בכללותו, כל שאר המברשות בקיט גם הן מעולות. במברשת הזאת אני משתמשת לסמקים מאד מאד פיגמנטיים, כששום מברשת דחוסה מידי לא תעשה את העבודה מבלי להשאיר כתמים מבהילים. עם מברשות דואו פייבריות אפשר לעבוד עם פיגמנטים חזקים, כיוון שהן אוספות מעט מאד מהחומר ומפזרות אותו בצורה מטושטשת. 
וכעת נכתיר את המברשות המולטי טאסק - המברשת הוורודה של ריל טכניקס והמברשת של קרליין שתיהן מצויינות גם לברונזר כשמפזרים אותו בצורה לא מדוייקת על הפנים. המברשת של מאק מעולה גם לקונטורינג ואם נזהרים גם להיילייטר. זו לחלוטין מברשת שאפשר לקנות ולהשתמש בה לכל שלוש המטרות, כך שמהבחינה הזאת לפחות היא נותנת תמורה מלאה למחיר היקר.


דיברתי כאן הרבה על קונטורינג (הצללות) כאחד הטרנדים החזקים כרגע, וכיאה לטרנד הוא מגיע ביחד עם קולקציה של מוצרים משלימים שכל אחת חייבת כדי להשיג את המראה המפוסל המושלם. 
אז אם אתן מחפשות 3 מברשות קונטור טובות, אלה המומלצות ביותר מתוך האוסף שלי, ושלושתן מאד נגישות וזולות. 
הראשונה שהיא תגלית יחסית חדשה, היא מברשת 13B של ביוטיקייר והיא מעולה. החיתוך שלה שמן אבל מסתיים בגזירה צרה, כך שזה מניח את הקונטור בצורה מדוייקת, אבל אז אפשר לטשטש אותו באותה פעולה. היא רכה כמו שיער של נסיכה ועולה גרושים. 
עוד תגלית יחסית אחרונה היא מברשת מס' 09 של קרליין שהושקה לא מזמן. אין כאן משחקים - החיתוך שלה צר ופשוט ונועד ליצור קו קונטור חד ומדוייק. היא לא מברשת לטשטושים כי היא קצרה, אבל אם נזהרים ולא מניחים איתה חומר ההנחה הפשוטה הזאת היא הקונטור המהיר ביותר שתעשו בימי חייכן. היא מפשטת את המלאכה וחוסכת זמן. 
המברשת הכי וותיקה שהייתיה משתמשת בה עד עכשיו לחילופין עם המברשת של מאק, היא (להבדיל אלף אלפי הבדלות) מס' 106 של ביוטיקייר. יש לה צורה זוויתית וחיתוך ישר ואפשר לאסוף איתה הרבה חומר ולהניח בצורה מאד מדוייקת, ומשם להמשיך מיד לטשטוש. היא לא רכה כמו המברשת 13B, אבל עדיין נעימה ושטפתי אותה כבר מיליון פעם מבלי שהצורה שלה תשתנה.
האם יש כאן מברשות מולטי טאסק? לא ממש. מבחינתי, כל שלושת המברשות נכונות בדיוק למטרה אחת של ההצללות. רק כשאני ממש עצלנית אני לפעמים משתמשת במס' 106 גם לסומק, אבל לדעתי היא עושה עבודה גסה מידי כיוון שיש לה נטייה לאסוף יותר מידי חומר ולפזר אותו בצורה מרוכזת. 


רגע לפני שאנחנו מדלגות לחלק האחרון של מברשות היילייטר, נעצור לרגע בקטגוריה של מוצרי קרם. כל מוצרי הקרם - בין אם זה סומק, היילייטר או אפילו ברונזר קרם, אני מניחה עם אחת משתי המברשות הללו. 
הנפוצה ביותר היא מברשת Contour Brush של ריל טכניקס. אני משתמשת בה שנים כבר והיא מעולה, מאד מדוייקת ומאד קל לטשטש איתה כל פורמולה בין אם היא נוזלית או קרמית וסמיכה. אפשר להשיג אותה רק כחלק מסט הבייסיק (באייהרב כמובן), אבל גם על הסט הזה אני ממליצה, המברשות בו כיכבו בפוסטים של מברשות מייקאפ וקונסילר מהסדרה. 
המברשת השניה היא מברשת שטוחה הכי פשוטה של ביוטיקייר. בה אני משתמשת רק כדי להניח סומק או היילייטר, לא ברונזר או קונטור קרם, כיוון שהמטרה שלה היא להניח מוצרים בצורה קצת יותר אינטנסיבית. היא קטנה ומדוייקת, ומעולה להיילייטר קרם שאתן רוצות שיזהר עד הירח. 
למה שתיהן כל כך מומלצות למוצרי קרם? כיוון ששתיהן סינטטיות וקטנות, תכונות הכרחיות בשביל מברשות למוצרי קרם, אותם צריך להניח יותר בעדינות ולעבוד עם סיבים שיטשטשו אותם בצורה מושלמת.


היילייטר, איך אפשר בלי היילייטר? מוצר האיפור האהוב עליי, שעד לאחרונה סבל מהזנחה קשה בתחום המברשות. קשה למצוא מברשות טובות להיילייטר, שיהיו מדוייקות בדיוק במידה הנכונה. 
אם לא השתמשתי במברשת של מאק (כבר אמרתי שהיא מולטיטאסק להכל?), המברשת שהייתי שולפת להיילייטר היא Duo Fiber Contour Brush של ריל טכניקס, שמגיעה כחלק מסט פח מוחלט. בכנות - בניגוד לסטים הקודמים שהזכרתי כאן, אני לא ממליצה לקנות את הסט הזה. באייהרב הוא כבר לא קיים, אבל אם תתקלו בו במקום אחר, תדעו להתרחק. בכל מקרה, אם במקרה נפלתן כמוני ונתקעתן עם מברשות הדרעק מהסט, או שיש לכן מברשת דואו פייבר קטנה, תדעו לכן שהיא טובה להיילייטר כי היא קטנה וזריזה. 
אבל עזבו אתכן מדואו פייבר, המברשת התותחית באמת שייכת לקולקציית Bold Metals של ריל טכניקס, והיא אמנם יקרה יותר, אבל שווה כל שקל. מברשת מס' 300 היא סינטטית, חתוכה בצורה חרוטית, קטנה ומושלמת. בהברשה אחת היא מניחה את ההיילייטר בדיוק בקו הנכון מעל הלחי, בלי שתצטרכו לעבוד קשה על טשטוש או הנחה מדוייקת. היא דחוסה ואוספת שפע של חומר מהפאן (וזה טוב, היילייטר אנחנו אוהבות להעמיס), וסוגרת לכן את הפינה בפעולה אחת מהירה. היא רכה מאד, נוחה לשטיפה וגם נאה למראה, שזה אף פעם לא מזיק. היא תעלה לכן 73 שקלים באייהרב, אבל שווה כל אגורה.

אם עדיין לא קראתן, אני מזמינה אתכן לפוסטים הראשונים מהסדרה, בהם אני ממליצה על מברשות מעולות למייקאפ וקונסילר.

המלצות למברשות סומק, קונטור והיילייטר מעולות נוספות יתקבלו בברכה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה