‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

10.6.2016

שגרת טיפוח לשיער בריא

אף פעם לא הייתי בחורה של שיער. כשזה מגיע לאיפור - אני אוהבת, משקיעה, מעודכנת בכל הטרנדים, מנסה כל טכניקה וכל הזמן מחדשת ומתחדשת. כל זה תקף, עד שזה מגיע לרעמת הקש ששוכנת על ראשי, ובשיער אני גרועה. לא טובה בתסרוקות, לא יודעת לעצב שום דבר, אני רחוקה מלהיות מומחית של צמות או שזירות וכבר שנים שאני אפילו לא מעיזה לייבש את השיער בכיוון אחר מהשביל בצד המסורתי. יש לי לוק אחד ויחיד שאני אוהבת את איך שהוא נראה כשאני מעצבת אותו, זה מה יש ואיתו ננצח. לכן, גם תמיד היה לי קל לתרץ לעצמי את העובדה שאין לי שגרת טיפוח קבועה לשיער. אני לא מבינה בזה כלום, אז למה להשקיע? 
אבל אז בחורף האחרון קרה מהפך, החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולהתחיל להשקיע במשאב היקר הזה במקום להזניח ולהתלונן. שיניתי את שגרת הטיפוח שלי, אימצתי לעצמי כמה צעדים פשוטים אבל יעילים שאני אוכל להתמיד בהם והתחלתי לראות תוצאות. השיער שלי התחיל לצמוח בקצב טוב, הקצוות כבר לא נראו אומללים, הקרקפת שלי מרגישה יותר טוב, השתלטתי על תופעות כמו שומניות ויובש והצלחתי להגיע לרוטינת עיצוב שהיא לא קשה לביצוע וגם נותנת לי את הלוק הרצוי. אז אולי מומחית שיער אני עדיין לא, אבל בהחלט הצטברו לי כמה וכמה טיפים חשובים שגם אתן יכולות לאמץ כדי להתחיל להצמיח שיער בריא יותר.


השינוי הראשון שעשיתי היה במברשות השיער שלי. זרקתי מברשות ישנות ועשיתי מחקר קטן על מברשות בריאות יותר שעדיף לי להשתמש בהן. כרגע זו השלישיה המנצחת - מברשת לסירוק שיער רטוב שקניתי בביוטיקייר, מברשת עם זיפים טבעיים מבמבוק של מותג שנקרא Bass (רכשתי באייהרב) ומברשת עגולה גדולה של נטורל פורמולה לייבוש השיער. לכל אחת מהמברשות האלה יש את היתרון שלה. המברשת לשיער רטוב מסרקת את השיער עם מינימום משיכה שיוצרת נשירה (בזמן שהשיער רטוב הוא רגיש במיוחד). המברשת מבמבוק מעסה את הקרקפת (מה שמאיץ את זרימת הדם ומועיל לצמיחת השיער) ומסרקת את השיער בלי לעשות אותו פריזי. המברשת העגולה מעולה לייבוש סופר מהיר של השיער, וככה לא מבזבזים המון זמן על הפן ושורפים את השיער למוות. מאז שאני משתמשת בשלושת המברשות הללו לצרכים שונים, אני מבחינה שהן כולן מושכות הרבה פחות שיער, הנשירה שלי כמעט ונעלמה והשיער נראה מלא יותר. מי ידע שלמברשת יכולה להיות השפעה כל כך גדולה? 
שימו לב - אף אחת מהמברשות האלה לא מהסוג "הנעימי" כי הן לא רכות. אני אישית אוהבת את ההרגשה הזאת של סירוק טוב וזה גם טוב לקרקפת, אבל אם יש לכן קרקפת רגישה במיוחד הן כנראה לא ינעמו לכן.


אחד השינויים הגדולים ביותר שעשיתי היה בשיטת החפיפה. בעבר גם נהגתי לחפוף רק פעם בשלושה ימים ואני עדיין מאמינה שזאת השיטה העדיפה על פני חפיפה כל יום או יומיים. זה נותן לשיער הזדמנות "להתאושש" ולא מייבש את הקרקפת ומונע בעיות של קשקשים או לחילופין שומניות ומרעין בישין אחרים. 
בזמן החפיפה עצמה אני כבר לא מעמיסה את כל השיער על הראש וחופפת במרץ, אלא הולכת עם כיוון השיער. כלומר, אני חופפת את הקרקפת, וממשיכה עם השיער כלפי מטה. ככל ובזמן החפיפה יש כמה שפחות תזוזה של השיער, ככה פוחתים הסיכויים שהוא יישבר וייחלש. גם עם המרכך ביצעתי שינוי מהותי, והיום אני מורחת אותו רק על הקצוות ולא בסמוך לקרקפת. תמיד שמעתי את הטיפ הזה, ותמיד טענתי שזה שטויות. אז מסתבר - זה לא שטויות. מאז שאני עושה את זה, הנפח בשורשי השיער הרבה יותר טוב ובריא והקרקפת מרגישה נקייה לאורך זמן ארוך יותר ולא מגרדת או מציקה, זה ממש פלא. 
בשילוב של שתי הטכניקות, הבחנתי שהנשירה שלי בזמן החפיפה גם היא כבר כמעט לא קיימת. 
שינוי שלישי בחפיפה, הוא הקפדה על שגרת מסיכות. אני משתמשת במסיכה פעם בשבוע באופן קבוע (במקום מרכך), מורחת גם אותה רק על הקצוות ואני מגוונת בין 3 מסיכות - Triple של Amika (ניתן להשיג בגילטי), מסיכת שמן זית ואבוקדו של Earth Science (הזמנתי מאייהרב) ומסיכת אמפולה של נטורל פורמולה. כל השלוש מצויינות, עשירות ועושות את העבודה - כתוצאה מהשימוש בהן השיער מקבלת רכות שלא מהעולם הזה. 


אחרי החפיפה וכשהשיער לח (לא נוטף מים), אני מורחת את אחד מאלה - סרום אמפולה שמן של נטורל פורמולה, לחות קלילה על בסיס מים של נטורל פורמולה או לחות לשיער Alpha Touch של Crema. יש לי עוד כל מיני סרומים, קרמים ושמנים אבל בחרתי להראות לכן את ה-3 שאני באמת משתמשת על בסיס קבוע. 
את קרם הלחות הקליל של נטורל פורמולה אני מאד אוהבת, והוא מוצר פורץ דרך מבחינתי. הוא באמת מאד קל, לא מכביד ולא מותיר שיער שמנוני אלא מוסיף רכות ומגע נעים. קרם הלחות של קרמה הוא קצת סמיך יותר, ובו אני משתמשת כשאני מתכננת לעשות עיצוב כלשהו עם השיער ורוצה קצת יותר "גוף". למרות שהוא לא על בסיס מים, אם אני לא מפריזה בכמות הוא גם מותיר את השיער נעים ולא שמנוני. סרום האמפולה נהדר כשאני מרגישה שהשיער שלי קצת מתייבש וצריך חיזוק, במיוחד בקצוות. 
אגב, בקרמים/סרומים הללו אני משתמשת גם כאשר אני מייבשת את השיער עם פן, וגם אם אני נותנת לו להתייבש טבעי. בגדול, השיער שלי כמעט ואף פעם לא מתייבש "נקי", כי אחרת הוא באמת יהיה חסר צורה וגוף.


עוד שינוי מהותי של ממש, הוא שגרת ייבוש השיער שאימצתי לעצמי. לאורך שנים השגרה שלי הייתה לתת לשיער להתייבש לבד, ואז לעבור עליו עם מחליק. אחרי שהבנתי שזה יוביל לנשירה מואצת וקרחת בגיל 30, החלטתי לשנות פאזה. 
היום אני משתמשת אחרי כמעט כל חפיפה במייבש שיער, וביחד עם המברשת המעולה של נטורל פורמולה כל התהליך לוקח לי 10 דקות והשיער נראה מושלם. זה נכון שזו עדיין פעולת חימום ומשיכה, אבל היא קצרה משמעותית, החום הוא לא ישירות על השיער ושורף אותו ואקט המשיכה פחות אלים. זה לא אידיאלי, אבל זה עדיף מהמחליק לדעתי. בהתחלה הייתי ממש מחזה מעורר רחמים כשניסיתי לתפעל את הפן והמברשת ביחד מבלי לעקור לעצמי עין, אבל תוך זמן קצר למדתי להשתלט על העניינים והיום הכל זורם. אני עדיין לא מומחית פן, אבל יש לי את השיטה שלי שעובדת ובה אני דבקה. 
במחליק אני משתמשת רק אם אני צריכה "לתקן" קצוות, אבל לא על השיער כולו. מסלסל השיער הוא מכשיר מאד נידח, אני לא טורחת להשתמש בו אלא באירועים מיוחדים בלבד. 
לאחרונה אימצתי את המחליק בייבי של Amika (ניתן להשיג עכשיו רק ברשת אפריל), שהוא בעיקרון מחליק לנסיעות. אבל לא רק - כי הוא מעולה לטיפול בשיערות בייבי הקטנות מסביב לקו השיער שהפן לא תופס, ואם אמרתי קודם שאני צריכה מחליק רק לצורך תיקונים, אז עכשיו אני משתמשת רק בקטנצ'יק הזה. הוא עושה את העבודה בצורה יותר ממוקדת ולא תופס קבוצות שיער גדולות מידי. הוא מעולה לנסיעות (מגיע עם נרתיק דובדבנים חמוד), אבל בהחלט מומלץ להצטייד בו גם לבית.
מאז ששיניתי את שגרת עיצוב השיער, הבחנתי שהוא גדל בצורה הרבה יותר בריאה. כשהייתי משתמשת במחליק, התוצאה הייתה קצוות שרופים ואומללים באופן תדיר, לא משנה כמה הסתפרתי. עכשיו, למעלה משנה אחרי התספורת האחרונה שלי, גם השיער צמח יותר מהר וגם רק לאחרונה הבחנתי בכך שהגיע הזמן לגזוז את הקצוות, כי עד עכשיו הם נראו בסדר גמור.
ועדיין, חשוב לומר - לפחות פעם בשבועיים אני נותנת לשיער מנוחה ונותנת לו להתייבש לבד. אני משערת שלאורך הקיץ זה יקרה לעיתים יותר קרובות כי הפן גם ככה לא יחזיק הרבה זמן מעמד אז חבל על המאמץ המיוזע, כך שזו תהיה תקופת התאוששות טובה לקראת הסתיו והחורף. חשוב לא להתמכר לכלי עיצוב לוהטים, השיער צריך גם זמן פציעות כדי להתאושש. 


עוד פעולה שהצטרפה לרוטינה, ובוודאי מאז שאני מייבשת את השיער עם חום - אלה מוצרים ששומרים על השיער מפני נזקי הייבוש ו/או ההחלקה. אחרי שאני מורחת את הקרם/סרום, אני משפריצה אחד מאלה - Coconut Hair Defrizzer & Heat Protector של Desert Essence (להשיג באייהרב), או ספריי Wizard של Amika (להשיג בגילטי).  
ספריי הקוקוס הוא קליל וחביב ומרגיש כמו מים על השיער, ומותיר אותו בתחושה נעימה אחרי הייבוש. הדבר היחיד שאני לא אוהבת בו הוא ריח הקוקוס.
הספריי של עמיקה הוא שומני יותר והוא נותן ברק מטורף לשיער, אני ממש רואה את זה בזמן שאני מייבשת. לעומת תרסיס הקוקוס, לספריי הזה יש ריח מעולה ברמה שאנשים מסניפים את השיער שלי ושואלים מאיפה הריח הנפלא הזה. 


כיסינו עד עכשיו את כל השלבים של חפיפה, ייבוש וסירוק. השלב האחרון, הם מוצרי עיצוב שאני משתמשת בהם כדי שהשיער שלי יעשה את מה שאני רוצה שיעשה. 
שמפו יבש של CoLab הוא אחד השמפואים היבשים הטובים שיצא לי לנסות. מאד קליל, לא מכביד, לא משאיר אבקה לבנה, מתאחד עם השיער בטבעיות, לא מגרד ויש לו ריח נפלא (יש ליין שלם של ניחוחות שאפשר לבחור מהם, הניחוח שלי הוא לונדון). בשמפו יבש אני משתמשת ביום השלישי (כלומר ביום של החפיפה), כשהשורשים של השיער כבר צריכים קצת סיוע. זה מחזיר את הנפח ומשמיד את הלוק השמנוני. הבעיה היחידה של הספריי הזה הוא חוסר הזמינות שלו לרכישה. זה מוצר אנגלי, ואף אתר בריטי לא שולח מוצרי ספריי לארץ. כאן תוכלו למצוא ספריי של Fresh או Batiste בסופר פארם, או השמפו היבש של עמיקה בגילטי
ספריי טקסטורה של Amika (להשיג גם אותו בגילטי) הוא מוצר מעולה ליצור "גוף" לשיער. זה ידוע שתסרוקות מחזיקות הכי טוב מעמד על שיער קצת "מלוכלך" כי כשהשיער נקי מידי הוא לא מחזיק טוב את הצורה. הספריי הזה בדיוק נועד כדי "ללכלך" את השיער ולהעניק לו אחיזה. כשהשיער שלי נראה חלק מידי או נפול, וויש אחד עם הספריי הזה גורם לו להיראות כאילו השקעתי שעות בעיצוב מפונפן. השיער לא מרגיש נעים אלא קצת נוקשה, אבל למי אכפת הרי זאת המטרה.
ספריי מלח ים של Toni & Guy הוא מה שאני משתמשת בו לעיצוב השיער כשאני לא מייבשת אותו עם חום. אני משפריצה את הספריי על השיער כשהוא עדיין לח, וזה נותן לו טקסטורה ומראה גלי שנראה טבעי, אבל בצורה מסודרת (הגלי הטבעי באמת שלי נראה עגום). יש לו ריח מעולה, אבל הוא משאיר תחושה קצת יבשה על השיער, אז אני אוהבת לחזק אותו עם סרום שמן בקצוות. 

וזו כל התורה כולה. זה נראה קצת מסובך, אבל לא באמת. אני דבקה בכמה עקרונות בסיסיים ורואה ברכה בעמלי. כמו שלמדתי על עור הפנים, כך גם בשיער - כשמוצאים שגרה שעובדת ונצמדים אליה, רואים תוצאות. 

אם יש לכן טיפים נוספים לשיער בריא וחזק אתן מוזמנות לשתף אותם איתי!

גילוי נאות: עמיקה, קרמה, נטורל פורמולה.

תגובה 1: