‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

19.2.2017

סיפור כיסוי

בתור מי שיש לה עור מעורב עם T שמן במיוחד, האובססיה שלי לפודרה היא אולי אחת הוותיקות והעתיקות בשגרת האיפור שלי. אין יציאה מהבית בלי קיבוע של המייקאפ עם פודרה, זה לא קיים בלקסיקון שלי.
אשר על כן, לא מפתיע שקולקציית הפודרות שלי היא רחבה מאד. בכל רגע נתון תמיד תוכלו למצוא אצלי המון פודרות, וזה נובע מכמה סיבות. ראשית, פודרה היא המוצר שמתכלה אצלי במהירות הגבוהה ביותר, כך שאני תמיד צריכה בק-אפים. שנית, אני תמיד מחפשת פודרות מסוגים שונים לצרכים מגוונים. פודרות עם כיסוי גבוה יותר או נמוך, לקיבוע מייקאפ או לקיבוע קונסילר מתחת לעיניים, לפיניש זוהר או להעניק קצת צבע. בקיצור, אפשר לומר שאני תמיד מחפשת את הדבר הטוב ביותר הבא, ויש לי בהחלט כמה מועדפים בולטים בכל אחת מהקטגוריות. 
אז אם אתן בקטע של פודרות ואם אתן לא יוצאות בלי פידור מהבית, המשיכו איתי.


יש לי פה 7 פודרות להציג לכן, והן מחולקות ל-3 קטגוריות:
+ פודרות לקיבוע - אלה הפודרות שאני מכנה Heavy Duty ומיועדות לתת עבודה בקיבוע המייקאפ למקומו. הן תמיד יהיו בפורמולה של פודרה דחוסה ובגימור הכי קרוב למאט שאפשר למצוא.
+ פודרות לקיבוע קונסילר מתחת לעיניים - גם בהן אני משתמשת בכל פעם שאני מתאפרת כדי לקבע את האיפור מתחת לעיניים ולמנוע מהקונסילר לשקוע לקמטוטים ולזוז במהלך היום. נקודות בונוס לפודרה שתהיה גם מאירה. הן תמיד יהיו בפורמולה של פודרה בתפזורת שהיא הרבה יותר קלילה לאיזור מתחת לעיניים. פודרות דחוסות, מכל סוג שניסיתי, פשוט לא מתאימות אם רוצים גימור פלולס. 
+ פודרות גימור - אלה פודרות שהן נייס טו האב, אבל לא מאסט האב. פודרות שנועדו לפיזור מעל הפידור הרגיל (יש כאלה שיכולות להשתמש בהן במקום בפודרה רגילה, אני לא) ומטרתן ליצור גימור מואר ומפולטר על העור. לא משתמשת בהן כל יום, רק כשנופלת עליי הרוח או באירועים בהם יצלמו אותי.


הכי פייר להתחיל עם הפודרה הכי וותיקה באוסף שלי שלא הצלחתי עדיין למצוא לה תחליף. מדובר ב-Stay Matte של Rimmel בגוון Transparent 001. קניתי אותה מחדש כבר אין ספור פעמים מאז שגיליתי אותה בפעם הראשונה לפני כ-5 שנים. מבחינתי זו הפודרה האולטימטיבית. היא מעניקה קצת כיסוי, הגימור שלה מאט מוחלט והגוון שלה הוא הקרוב ביותר לגוון העור שלי. לכאורה היא אמורה להיות שקופה, אבל בפועל כן יש לה תת גוון צהבהב, אבל גם בהיר מאד ולא פיגמנטי. עבורי זה נהדר, כי אני גם ככה צהובה אבל לדעתי היא ניראת טוב גם על בנות צהובות פחות ממני כיוון שהפיגמנטיות שבה לא גבוהה. 
זו לא פודרה שמיועדת למי שמחפשת גימור קליל, היא יושבת על העור ומאחדת אותו. כיוון שסוג העור שלי "שותה" פודרות תוך כשעה, הגימור שלה הופך להיות פלולס מבלי להפוך למבריק. אני יכולה לשרוד איתה 6 שעות בכיף לפני שאני צריכה חידוש באיזור ה-T. 


פודרה נוספת שאני רוכשת מידי פעם היא Fix&Go של קרליין בגוון מס' 00 (הבהיר ביותר). זו פודרה עם כיסוי מאד גבוה, ולכן גם צריך להזהר עם התאמת הצבע. הגוון הבהיר ביותר הוא בהחלט מאד בהיר, אבל בכל זאת לא שקוף ולכן מוסיף קצת צבע לפנים. אני צריכה להזהר איתה בחורף כשאני הופכת להיות חיוורת ממש וכיוון שהיא גם יותר כבדה היא מתאימה לקיץ מבחינתי, כשאני מחפשת משהו שיידבק לפרצוף כמו מלט יצוק. הגימור הוא, כמובן, גימור מאט והיא לא תתאים בכלל למישהי עם עור שהוא לא מעורב או שמן כיוון שתדגיש יובש.


אחרונה חביבה בקטגוריית הדחוסות, היא פודרת Les Beiges של Chanel בגוון מס' 10 (הבהיר ביותר בסדרה). 
בניגוד לקודמותיה, זאת לא פודרה לכיסוי גבוה ומראה מאט, אלא מעניקה גימור הרבה יותר קליל ומטשטשת הברקה בצורה עדינה. למרות שהגימור שלה קליל הכיסוי שלה לא רע בכלל והיא פיגמנטית מאד. הקונספט של הסדרה הן פודרות שהן הכלאה בין פודרות מקבעות לפודרות מאירות, והסדרה לא סתם נקראת "הבייז'יות", כל הגוונים בסדרה מועשרים עם פיגמנטים בייז'ים צהבהבים והיא מאד חמימה. האיכות בהחלט ניכרת במרקם של הפודרה, והיא מאד חלקה וקטיפתית.
בפועל, זו פודרה עם גימור מהמם, אבל קשת גוונים מאד בעייתית כיוון שהיא לחלוטין כהה לי מידי, ומדובר בגוון הבהיר ביותר בסדרה. כפודרה שמגיעה ממותג אירופאי, שהקונספט של עור חיוור לא אמור להיות זר לו, זה מפליא ששאנל מצליחים ליפול עם הנושא הזה. קצת נפלתי בין הכסאות עם הפודרה הזאת, כיוון שמבחינת גוון אני יכולה עוד איכשהו להשתמש בה רק בקיץ כשאני קצת "שזופה" יותר, אבל היא קלילה מידי עבורי בקיץ ולא מצליחה להחזיק את האיפור. כפודרת חורף היא מושלמת, אבל בתקופה הזאת אני חיוורת מכדי להינות ממנה.
אם אתן בסקאלת הגוונים שלי, תיאלצו לוותר עליה. אם אתן מעט כהות יותר, זו סדרה שבהחלט שווה לבדוק.


פודרת הקיבוע לקונסילר מתחת לעיניים הטובה ביותר שניסיתי, היא ללא כחל וסרק הפודרה הזאת. מדובר בפודרה שקופה בתפזורת Poudre Premiere של Givenchy בגוון שנקרא Universal Nude
נכון שגם כפודרה לכל הפנים היא מושלמת ומעניקה גימור קטיפתי מושלם ואין לה פיגמנט בכלל (היא יוצאת לבנה מהמיכל), אבל כפודרה לקיבוע קונסילר מתחת לעיניים זו מתת הא-ל לאנושות. המרקם שלה כל כך עדין, היא גרוסה כל כך טוב שהיא נטמעת בעור בצורה מושלמת ויש לה בנפיט חשוב נוסף שהיא בגימור מאט, אך גם מאירה. מאז שאני משתמשת בה אין לי בעיות בכלל עם האיזור הזה, שפעם היה סובל מקונסילרים שהיו שוקעים לקמטוטים שהיו כמעט בלתי נראים והופכים אותם למודגשים, קונסילרים שהיו מתחמצנים והופכים אפורים ועוד מרעין בישין. אני משתמשת בפודרה הזאת מזה שנה והיא גם מקבעת, גם עמידה וגם נותנת בוסט נוסף של הארה. 
מוצר מושלם בעיניי.


את הפודרה Match Perfection של Rimmel קניתי כי עניין אותי האם אוכל לגלות דיופ דראגסטור לפודרה של ג'יבנשי. גם היא שקופה (גוון Transparent), אבל בניגוד לפודרה הדחוסה שמגיעה באותו הגוון, היא משמעותית וורודה יותר ממנה. זו לא פודרה רעה, המרקם שלה נעים, היא גרוסה היטב, הגימור שלה נאה והיא יושבת טוב על העור. הדבר היחיד שחסר לי בה, שיש בפודרה של ג'יבנשי, הוא אפקט הארה (היא נותנת גימור מאט "פשוט") והגוון הוורדרד שהוא לא לחלוטין נייטרלי ולכן יכול להאפיר מעט קונסילרים צהובים שיושבים מתחתיו. 
זה נכון שהיא לא חלקה וקטיפתית כמו הפודרה של ג'יבנשי, אבל עבור העלות שלה היא ממש לא רעה. לצערי, אני לא רואה את עצמי מחליפה בה את הפודרה של ג'יבנשי כי התרגלתי כבר לאפקט של הביוקר, ואני חוששת שככל שאלך ואתבגר אני אסתמך על העזרה הזאת יותר ויותר.


לסיכום, סוואטצ'ים. עברתי קשה כדי שתוכלו לראות את הגימורים והגוונים של הפודרות ואני חושבת שבתמונה זה מתבטא יפה. אפשר לראות כמה הפודרה של שאנל כהה וחמימה יותר מהשאר, הגוון הלבן השקוף של ג'יבנשי, הצהבהב של הדחוסה של רימל, הלבן/וורוד בתפזורת של רימל ועד כמה הכיסוי של הפודרה של קרליין גבוה ביחס לשאר.


אחרונות חביבות הן הפודרות המאירות שמעניקות פיניש מואר לאיפור. אני אוהבת להשתמש בהן ולדעתי הן צעד חובה באיפור שנועד לצילומים, אבל לא תמיד טורחת איתן ביום יום. 
על הפודרות המאירות של Hourglass בוודאי שמעתן, וגם לי יש נציגה בגוון Dim Light.
אף כי אני אוהבת את הגימור ואת הקטיפתיות של הפודרה, אני חושבת שהגוון הספציפי הזה לא מתאים לי. אל תטעו, יש לפודרות האלה כיסוי ופיגמנטיות וזו, לדאבוני, וורודה וכהה לי מידי. לפני שקניתי אותה לא באמת עשיתי חקר שוק על סוגי הגוונים השונים וחשבתי שזה וואן סייז שמתאים לכולן לפי סוג ההארה שרוצים. בפועל - לא, עדיף לבדוק היטב מהם תתי הגוון בפודרה שאתן בוחרות לפני שאתן קונות.
היא כן מעניקה גימור מואר ורך, אבל אני חייבת להשתמש בה ביד מאד מאד קלה כדי שלא תשבש לי את האיזון העדין של גוון איפור הבסיס שלי. בגדול, אני מרשה לעצמי להשתמש בה רק לאיפור ערב כשהבדלי גוון יהיו פחות קריטיים.


לפני העדנה לה זכו הפודרות של האורגלאס, היו פודרות Meteorites של Guerlain והיה להן סטטוס של מוצר קאלט, ולא בכדי לטעמי.
עם כל הכבוד להאורגלאס, המטאוריטים של גרלן מוצלחת יותר לעניות דעתי. יש לי אותה בגוון Clair 2 והיא הרבה יותר נייטרלית ובהירה, ועל כן גם מאירה ומבהירה. הקטע של הכדוריות מאד נאה מצד אחד, אך יכול גם להיות מציק לפעמים, אבל הן משחררות חומר שעל הפרצוף נראה כמו פילטר, כאילו העבירו מברשת פוטושופ על הפנים.
אם אתן שואלות אותי איזה פודרה מאירה לקנות, הבחירה שלי היא לחלוטין אצל גרלן ואני שומרת אמונים לישן ולטוב. 


גם פה ניסיתי להוציא לכן סווטצ'ים, למרות שבמקרה הזה זה היה קשה עוד יותר כי לפודרות מאירות אין כל כך הרבה פיגמנט ביחס לפודרה רגילה. ועדיין, אני חושבת, אפשר לראות את הבדלי החמימות בין הפודרה של האורגלאס לבין זו של גרלן ולהבין למה אני מעדיפה את השניה על פני הראשונה.
בשורה התחתונה, שתיהן יקרות, אז מה זה כבר משנה אם בוחרים יקר או יקר קצת יותר.

אם שרדתן עד לכאן פוסט בנושא פודרות, אני מצדיעה לכן. ניסיתי הרבה פודרות בימיי חיי, כך שאם יש לכן שאלות לגבי מוצר ספציפי אתן מוזמנות להשאיר לי אותן בתגובות. שיהיה המשך שבוע שמח בלב פורח!


9 תגובות:

 1. גם אני בעלת טי מאוד שמן. נסי את הפודרה של coty. הרבה יותר טובה משל רימל (הסטיי מאט).

  השבמחק
 2. קבלי המלצה חמה על הפודרה בתפזורת של קליניק מוצר מושלם היחידה שמחזיקה אותי מאט מהבוקר עד הערב מושלמת גם לקיבוע קונסילר
  דרך אגב אחלה פוסט כבר כמה זמן שאני זורמת על הפודרה של ג'יבנשי שיכנעו אותי סופית.

  השבמחק
  תשובות
  1. וואו את מזכירה לי נשכחות, היה לאחותי את הפודרה הזאת של קליניק לפני שנים! אכניס אותה לרשימה לבדיקה עתידית

   מחק
 3. הי. שאלת תם... איפה אפשר להשיג מוצרים של רימל בארץ?

  השבמחק
  תשובות
  1. יש בסופר פארם, אבל הם לא נפוצים כ"כ

   מחק
 4. היי, אני חדשה כאן.. הפוסטים שלך מעולים! ובייחוד זה שיכול לעזור לטי השמן שלי! לגבי הפודרה של ג׳יבנשי, לא מצאתי את הגוון שדיברת עליו... יש מצב לקישור לספורה/אתר אחר?

  השבמחק