‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

20.1.2015

TV Addict Tag

לפני חודשיים סייעתי ללובה ביצירת טאג טלוויזיה חדש וכייפי שהסתובב בין כמה וכמה בלוגים מאז, אולם התרומה שלי לחגיגה - נעלמה. אז למען האמת לקח לי את כל הזמן הזה לענות על הסקר, שהתגלה ארוך יותר מהמתוכנן אבל כייפי לכתיבה. בעיקר הבהילה אותי ההבנה שקשה לי לענות על הסקר, כיוון שצפיתי בכל כך הרבה סדרות במהלך חיי ואני מתקשה לבחור את הטובות/הרעות/הזכורות ביותר. שעות על גבי שעות מחיי שלעולם לא אקבל בחזרה! אבל בסופו של דבר, אלה ההנאות הקטנות שלנו בחיים - 45 דק' של בריחה ממציאות לעולם מקביל, ואני לא מתכוונת לוותר על התחביב הזה בקרוב. אז סופסוף סיימתי לענות על כל השאלות בהרחבה, צפייה (וקריאה) מהנה!

1. סיינפלד או חברים? מסוג השאלות האכזריות הדורשות ממך לעשות משפט שלמה. איך אפשר לבחור? חברים היא סדרה שאפשר לצפות בכל פרק שלה 50 פעם בשידורים חוזרים ועדיין להנות ולצטט משפטים בע"פ. לעומתה, סיינפלד היא קומדייה שטרחתי לשבת ולצפות בכל עונותיה לפי הסדר - כמו כל סדרת דרמה מכובדת אחרת. חברים היא אחלה, אבל בסיינפלד יש גאונות קומית שאף אחד לא הצליח לשכפל מאז הניינטיז.


2. הסדרה המפחידה ביותר? מראש אני אציין שאני לא ממש בקטע של סדרות מפחידות, או ז'אנר האימה בכללותו. אבל הסדרה שללא ספק לוקחת את הכתר היא Twin Peaks, שהיתה מסע מבהיל אל תוך מוחו המסוייט של דייויד לינץ', יוצר הסדרה. רציחות מסתוריות, חיות מדברות, סיוטים בלילה, מבוכים חשוכים ומבהילים, בני אדם מעוותים ומוזרים, דיבוקים משונים - הכל היה, וצפיתי בה עד הסוף המר בפה פעור מהקריפיות הטהורה של העלילה. בחייכם, אפילו שיר הנושא היה קריפי!


3. הסדרה המצחיקה ביותר? אם במבחן הרצינות האומנותית של שאלה מס' 1 זכתה סיינפלד, במבחן הצחוק זוכה חברים. בעוד שסיינפלד הייתה מורכבת משילוב של רגעי צחוק קולני, ביחד עם גיחוכים ציניים, כשצופים בחברים אין מסרים חבויים - כל בדיחה משודרת בצורה ברורה וקולעת למטרה, ביחד עם הצחוק המוקלט בדיוק בזמן לפאנצ'ים. זה עבד, וזה עבד טוב!


4. סדרות שהן לגמרי אובר-רייטד? אני כנראה הולכת לאבד הרבה מעריצים והחברות שלי עם לובה תעלה באש, אבל אין לי ברירה אלא להכתיר את "שובר שורות" כסדרה שלדעתי מפומפמת מעל ומעבר למגיע לה. למרות שאני חושבת שמדובר בסדרה טובה, כתובה לעילא ומשוחקת נהדר - היא לא הצליחה להחזיק אותי יותר מ-3 עונות וגם זה בקושי. באיזשהו מקום הבנתי שהעלילה מסתובבת במעגלים, וכך גם התפתחות הדמויות, שלא באמת הולכות "לשבור שורות" ולהפתיע, אלא רק לצנוח עוד ועוד אל תוך תהום של רוע, ביש מזל והחלטות גרועות. הבנתי את הקטע, הזמן שלי יקר. ביי ביץ'.


5. סדרות ששרדתי מהן רק פרק אחד? בדומה ללובה, ספרטקוס הייתה טו מאץ' ולא שרדתי אפילו עד סוף הפרק. אלימות ברברית וסצינות סקס פסיכדליות, לא בשבילי, תודה. בנוסף לא שרדתי את "בנות", שאין לי מילים לתאר עד כמה סבלתי מהפרק וחצי שציפיתי מהסדרה.

6. סדרות שאהיה חייבת לחזור אליהן? האישה הטובה. איפשהו בתחילת עונה 5 התייאשתי, אחרי שצפיתי בכל 4 העונות הראשונות ברצף, כנראה זה כבר היה יותר מידי. דווקא עונה 5 הפכה להיות אחת העונות החזקות ואני אהיה חייבת לחזור ולצפות בכולה ולהמשיך עם הסדרה הלאה. למרות שקצת עייפתי ממנה, אני עדיין חושבת שמדובר בסדרה מעולה ואינטיליגנטית.

7. סדרת הילדות האהובה? המומינים ופיטר פן! צפיתי בשקיקה בכל אחד מהפרקים של כל העונות.


8. סדרת Binge Watching אהובה? אני חושבת שעם כל סדרה שאני מתחילה לצפות בה, אלא אם אני מתחילה כמו כל העולם ממש מהפרק הראשון, יש לי את התקופה שאני צופה באובססיביות בפרק אחרי פרק. כאשר מדובר בסדרות מתח/בלשים הסיכויים שזה יקרה גבוהים יותר, וכך קרה עם בלש אמיתי, הומלנד ועוד רבות וטובות. בשלב מסויים בא לי להקיא קצת מהעלילה ואני מתחילה להאט את הקצב.

9. הסדרה שאני אובססיבית לגביה? ללא ספק Mad Men, שזו סדרה שאני שוקעת בה כל כולי ויכולה לגרום לי לצחוק, לבכות, להתכווץ מבושה וללטוש עיניים מהופנטות בסטייל המדוייק. כל כך הרבה רבדים של אנושיות, עלילה כל כך מדוייקת ומורכבת ודמויות כל כך רבות פנים - עוד לא פגשתי באף סדרה אחרת. 


10. סדרות שאני צופה בהן כעת? לא הרבה, ובטח יחסית מעט לעומת פעם. ממש לאחרונה סיימתי את The Killing (סוף מושלם!!) וכעת אני צופה בהומלנד, משלימה חוסרים באימפריית הפשע וממתינה לשובן של Suits ו-Mad Men.

11. שחקן/שחקנית טלוויזיה אהובים? יש כל כך הרבה! לכל סדרה אהובה יש את השחקנים האהובים שלה, שאני לא יכולה לדמיין באף סט אחר. אני אוהבת מאד את ג'ון האם, מייקל סי.הול, ג'ואל קינמן, ג'וליאנה מרגוליס ועוד רבים וטובים.

12. גילטי פלז'ר? היתה וכבר איננה עוד - עקרות בית נואשות. צפיתי בהנאה מרובה בכל אחד מהפרקים של כל העונות. דרמה אמריקאית ממוחזרת במיטבה!

13. משפט טלוויזיוני אהוב? המנטרה המדוייקת של ד"ר האוס - Everybody Lies.


14. סוף טלוויזיוני שנוא? בהמשך ישיר לתשובה הקודמת, וכאן אני מסכימה עם חברתי לובה, שהכתירה את הסוף של "האוס" כאחד המבאסים בהיסטוריה. צריך ללמד אותו בכיתות לכתיבת תסריט - איך לא לסיים סדרה. גם את הסוף של "דקסטר", סדרה שאהבתי לאורך כל העונות שלה, אני חושבת שהיו יכולים לעשות טוב יותר.

15. זוג טלוויזיוני שנוא? דקסטר והאנה. לא, פשוט לא.

16. זוג טלוויזיוני אהוב? שרה לינדן וסטיבן הולדר מהסדרה The Killing. דווקא בגלל שהיחסים ביניהם היו כל כך לא רומנטיים ודביקים - אהבתי את ההתפתחות שלהם במיוחד.

17. סוף טלוויזיוני אהוב? בהמשך ישיר לשאלה הקודמת - הפרק האחרון של The Killing. הצורה שבה סיימו אותו הייתה כל כך נכונה ביחס לרוח של כל הסדרה, ששום דבר לא צרם או נראה מושלם מידי. בני אדם הם יצורים מורכבים לטוב ולרע, והרגעים המושלמים בחיים יכולים להיות גם אפורים ורנדומליים. סוף מופתי לסדרת מופת.

18. סדרה שמביאה לידי דמעות? מביך להודות בכך, אבל עקרות בית נואשות הצליחה לגרום לי לדמוע בכל אחת מהפעמים שחיסלו שם דמות ראשית. הסצינה של ברי מבכה על מות בעלה, בעודה ממרקת את סט הסכו"ם - קורע לב כל פעם מחדש!


19. ה-Bad Guy האהוב? דון דרייפר, שהוא תמיד קצת יותר רע ממה שהוא טוב. גם כשהוא מנסה לעזור, הוא תמיד עושה את זה בדרך העקומה והמשפילה ביותר לצד השני. יש גם את נאקי תומפסון מאימפריית הפשע, שגם הוא דמות שאני נהנת לשנוא ולאהוב בעת ובעונה אחת.

20. הסדרה האהובה עליי בכל הזמנים? קשה לי לומר. אני חושבת שמבחינת נאמנות לאורך השנים ועמידה בתו תקן של איכות, Mad Men היא הסדרה שהמעורבות הריגשית שלי בכל אחד מהפרקים שלה היא הגבוהה ביותר, אני תמיד אחכה בציפייה לפרק חדש וכל עונה היא לדעתי שילוב של תסריט מדוייק ומשחק מופתי. 

לקח לי חודשיים לענות על הטאג הזה! רוצות להשתתף גם? בכיף, ואני לא אכעס אם תשמיטו כמה מהשאלות מטעמי קיצור ונוחות.....


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה