‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

8.3.2018

שגרת טיפוח לציפורניים חזקות ובריאות

שגרת טיפוח לציפורניים היא מסוג הדברים שמקפידים עליהם רק אם צריכים אותה, ונשים שנולדו עם ציפורניים חזקות לעולם לא יטרחו להקדיש לנושא מחשבה. באופן לא מפתיע, אני לא אשת ציפורניי הברזל וכדי שהציפורניים שלי ייראו יפות אני צריכה להשקיע בהן לא מעט. יש נשים שזכו בכל הקופה והן גם זוכרות את לוח הכפל בעל פה וגם יש להן ציפורניים בריאות וחזקות, ויש כאלה שצריכות לשלוף מחשבון כדי לחשב כמה זה 2 כפול 2 וגם הציפורניים שלהן פריכות ומסכנות. החיים האלה לא הוגנים לפעמים.
הפוסט הזה נכתב לחלוטין בעקבות בקשת קוראות שנתקלות הרבה בציפורניים שלי בעמוד הפייסבוק ובסטוריז באינסטגרם (אתן לא שם? הצטרפו >> כאן >> וכאן), ומבקשות לדעת איך אני שומרת על הציפורניים שלי מטופחות, או שאולי בכלל אני הולכת לעשות מניקור כל שני וחמישי?
ותיקות הבלוג זוכרות את פינת לק לשבת שהפסקתי איתה לאורך הזמן, גם כי צמצמתי מאד את מגוון הצבעים שאני מורחת (עוד על הנושא בהמשך) ולא היה טעם להראות את אותם גוונים ושוב ושוב, וגם הרגשתי שהיתה צניחה של התעניינות בנושא כיוון שרוב הנשים היום שמשקיעות בציפורניים הולכות לעשות מניקור ג'ל. 
אבל מסתבר שיש עדיין מתעניינות בתחום, ועבורכן אני מקדישה את הפוסט.+ תוספי תזונה - המוצר היחידי שאפשר לזקוף לזכותו את העובדה שהציפורניים שלי צומחות חזקות ואני מצליחה להאריך אותן, הוא התוסף Skin, Nails & Hair Advanced MSM Formula של Solgar. כל חיי סבלתי מציפורניים מאד שבירות, מתקלפות ומתפצלות, אבל כשהתחלתי לקחת את התוסף הזה המצב התהפך ב-180 מעלות ואני מצליחה להאריך ציפורניים יפות וחזקות, עד שאני מחליטה לגזור ולקצר אותן במקום שהן יחליטו בשבילי ויישברו ויתפצלו. 
יש כל מיני סוגים של פורמולות לתוספי תזונה לחיזוק השיער והציפורניים, הפורמולה הספציפית הזו היא פורמולות MSM שהוא רכיב שמופק מגופרית ויש לו תועלות רבות, בין הייתר עידוד יצירת קולגן וקרטין בגוף, חיזוק המפרקים ועוד. במקור זהו רכיב שמגיע מעולם הוטרינריה ונעשה בו שימוש בתרופות לריפוי פציעות של סוסים, אבל אל בהלה, זה לא תוסף שרקחתי באסם הסוסים אלא בטוח לחלוטין לשימוש גם של בני אדם. 
אני יכולה להמשיך ולזרוק מונחים כימיים ורפואיים ולהשמע משכילה, אבל השורה התחתונה שמעניינת היא שזה פשוט עובד. אני לוקחת 2 כאלה ביום והציפורניים שלי חוגגות. לא מעט קוראות קנו את התוסף הזה בעקבות ההמלצות שלי לאורך השנים פה בבלוג ודיווחו על תוצאות דומות. אני מזמינה מאייהרב את הבקבוק הגדול של 120 קפסולות שמספיקות לחודשיים >> כאן.

+ לק או ג'ל? בגדול אני בחורה של לק ואני עושה לעצמי מניקור ביתי. לפעמים יש תקופות שאני נכנעת לג'ל מטעמי נוחות, או לצורך אירועים או נסיעות ממושכות לחו"ל - אבל אני אף פעם לא מתמידה עם ג'ל לאורך הרבה זמן. המחיר הגבוה, הטרחה, בזבוז הזמן והעובדה שתהליכי ההסרה מחריבים לי את הציפורניים ובעיקר את העור שסביבן - כולם ביחד הם סיבות מדוע אני מעדיפה למרוח לעצמי לק לבד בבית.


+ שמן הזנה - צעד שאני מקפידה לעשות אותו פעם בחודש הוא טיפול בשמן לציפורניים ולקיוטיקלס. קילופים בציפורניים (מצב שבו שטח הציפורן לא אחיד וישנה נסיגה של שכבות) נוצר מציפורניים מיובשות, וקיוטיקלס מיובשים יוצרים התפצלויות כואבות ואת התופעה המעצבנת של "קוצים" שנתקעים בגרביונים וקורעים אותם. חשוב לא להגזים עם טיפול השמן ולעשות אותו רק מידי כמה שבועות, כדי שהעור והציפורניים לא יתרגלו אליו יותר מידי ויפתחו בו תלות. חשוב להקפיד להספיג את השמן כמו שצריך בתוך הציפורן ובעור מסביב לה ומתחתיה ולכן כשאני עושה טיפול שמן אני משתמשת בכמות נדיבה ומקדישה דקות ערוכות לעיסוי לתוך הציפורניים והעור עד לספיגה מלאה. העור ובוודאי הציפורניים עבים יותר מעור הפנים, למשל, ולכן אם רק נניח את השמן ונשאיר אותו להספג בעצמו זה לא יקרה לעולם והוא סתם יימרח ולא יעזור הרבה. 
אני מאד אוהבת את השמן לציפורניים של Weleda שנקרא Nail Care Pen שמבוסס על שמן רימונים. כשמוסבבים את המיכל השמן יוצא למברשת בקצה וכך נוח מאד למרוח אותו בקלות ובמהירות. אני מרגישה שאחרי שאני מספיגה אותו השמן הזה נותן לי תוצאות מיידיות ואני מיד רואה שיפור במראה הציפורניים ובעור. לצערי אני קצת מתקשה להשיג אותו לאחרונה (מהסופר פארם הוא נעלם וגם באייהרב לא קיים), והצלחתי למצוא אותו בינתיים רק באתר מדי-לינק >> כאן.
שמן חלופי שגם בו אני משתמשת ואוהבת זה שמן ארגן של Orly שמגיע בבקבוק עם טפטפה סטנדרטי למוצרים מהסוג הזה. ניתן להשיג אותו באתר גילטי >> כאן.

+ לגזור או לא לגזור את הקיוטיקלס? לא גוזרת! עוד סיבה שבגללה אני לא אוהבת לעשות מניקור מקצועי, היא כי אני ממש מתעבת כשגוזרים לי את הקיוטיקלס. עוד לא קרה שלא נוצרו לי דלקות מזה, שלא לדבר על זה שהגזירה של העור מעודדת אותו לצמוח שוב מהר וגרוע יותר בפעם הבאה. בבית אני נמנעת מזה ככל הניתן בעזרת ההקפדה על שגרת השמן ושימוש בכפפות כשאני שוטפת כלים או מנקה. לפעמים אני מנקה קצת את בסיס הציפורן אבל במקום להשתמש במקלוני העץ שדוחפים את העור, אני מעדיפה עוד מוצר מצויין של Weleda שנקרא Cuticle Softener Pen. המיכל מגיע עם ראשים מתחלפים, וכשמרכיבים אותם על ראש המיכל משתחרר לתוכם שמן הזנה והם נספגים בו. השמן מרכך את העור וניתן לדחוף אותו בעזרת החוד הלבן ולנקות את משטח הציפורן.
גם את המוצר הזה הצלחתי למצוא רק במדי-לינק >> כאן.


+ שיוף - אם שמנים וטיפול בעור מסביב לציפורניים אני עושה פעם בירח כחול, הרי ששיוף הציפורניים זה חלק משגרת התחזוק הקבועה. בכל פעם שאני מחדשת לק אני מעבירה וויש של שיוף על הציפורניים כדי לאחד את הצורה שלהן ולקצר אותן מעט. לפעמים אני קוצצת אותן לגמרי כשנמאס לי מהאורך, אבל גם אז אני עוברת עם פצירה כדי לתקן את הצורה ולאחד את המבנה הטבעי המרובע ללוק יותר מעוגל. אני מוצאת שפצירה טובה היא חיונית כדי לשמור על בריאות הציפורן וכדי למנוע מהן להתפרק. אני לא מתחברת לטרנד פצירות הזכוכית או הקריסטל ורק המחשבה של שיוף בעזרתן עושה לי פוסט טראומה, אני מעדיפה פצירה אולד סקול, אבל מאיכות טובה (פצירות זולות וגסות מידי יעשו לכן נזק). אני מאד אוהבת את הפצירה Kanga Board של CND שאני מזמינה מקאלט. היא עדינה על הציפורניים ועמידה מאד לאורך הרבה שימושים. אני מזמינה אותה מקאלט >> כאן. 

+ בסיס - אין מצב שאני מורחת לק בלי בסיס מתחתיו, גם כדי למנוע מהציפורניים להצהיב מפיגמנטים שקיימים בלקים, וגם כדי לשפר את העמידות של המניקור. פעם הייתי מנסה כל מיני בסיסים שונים, אבל לאחרונה עליתי על פטנט של שימוש בבסיס פריימר של OPI מסדרת Infinite Shine. הלקים מהסדרה אמורים להיות עמידים כמו ג'ל (הם לא), אבל הבסיס יכול לעמוד בפני עצמו ולהשתלב גם עם לקים רגילים. הוא דק מאד, לא יוצר דביקות על הציפורן ומסתדר נהדר עם כל פורמולה וכל מותג של לקים שתמרחו מעליו בלי ליצור בועות. אני מזמינה אותו מאי-ביי >> כאן.

+ מייבש - כמו שאין מצב שאני מורחת לק בלי בסיס, כך לא יקרה שאני לא אסיים עם טופ מייבש. המייבש האולטימטיבי מבחינתי, והוא באמת לוקח בהליכה כל מוצר אחר מהקטגוריה הזאת, הוא המייבש Instant Gel Effect של Seche Vive. אם עדיין לא ניסיתן אותו (כי המלצתי עליו על גבי כל פלטפורמה מספר פעמים בעבר), אני לא יודעת למה אתן מחכות כיוון שהוא ישנה לכן את החיים. הוא מייבש את הלק ייבוש טוטאלי תוך דקות, משאיר גימור סופר מבריק ויפה, מסייע לעמידות הכללית של המניקור ולא נהיה סמיך מידי תוך זמן קצר. מוצר מעולה, אני לא יכולה להמליץ עליו מספיק. אני מזמינה אותו מאי-ביי >> כאן.


+ לקים - מי שבאמת עוקבת אחריי ברשתות החברתיות וודאי כבר יודעת שאני עם לקים משוגעים סיימתי. הגוונים היחידים שתראו על הציפורניים שלי הם ניודים / לבנים מסוגים שונים, לפעמים וורוד, לעיתים נדירות אדום או שחור/סגול כהה. כחולים, צהובים, ירוקים, ניאון, גליטר, פסטל - כל הטרנדים הללו כבר לא מדברים אלי בשום צורה ולא מעניינים אותי. הגעתי לגיל שבו אני רוצה ציפורניים סולידיות ואלגנטיות, שלא לומר משעממות. 
כמו כן, הפסקתי להתנסות עם לקים של מותגים שונים. מאז שנפרדתי מהמותג המצויין ANNY שירד מהארץ (הלקים שלהם עדיין מבין הטובים והאהובים ביותר באוסף שלי), הפסקתי לקנות כאן לקים ואני מזמינה רק מאי-ביי ורק של המותג OPI. תמיד, לכל אורך השנים, אהבתי את הפורמולה והמברשת שלהם ואני נשארת נאמנה למותג שתמיד מספק את הסחורה. אז אי אפשר לומר שאני קונה הרבה לקים, וגם כשאני קונה, כמו שאפשר לראות - הם תמיד מאותה משפחת גוונים פחות או יותר. בתקופה האחרונה הזמנתי את Chiffon My Mind שהוא פאני באני על סטירואידים - בסיס לבן אבל עם שימר דואו כרומי כחלחל מאד עדין, צבע יפהפה ומעניין יותר מלבן חלבי בנאלי. זה לק שצריך למרוח ב-3 שכבות כדי להגיע לאטימות (או 2 שכבות מעל שכבה אחת של פאני באני או צבע דומה), אבל הוא מפנק בחזרה עם עמידות יוצאת מהכלל והמניקור איתו תמיד מחזיק לי מעמד לפחות שבוע(!) והוא לא יותר מידי קשה להסרה. Put it in Neutral הוא גוון ניודי מעט וורדרד מאובק שנותר סמי-שקוף (בכוונה). את שניהם הזמנתי מאי-ביי >> כאן.  גוון נוסף שהזמנתי הוא Stop it I'm Blushing שהוא גם גוון ניוד וורדרד אבל עם גימור אטום. הזמנתי מאי-ביי >> כאן. 
ובהזדמנות זאת ארצה לבקש מכן אם אתן מכירות עוד גוונים ניודים יפים של OPI שאני אוהב, אנא המליצו לי בתגובות!


+ הסרת לק - כמובן שגם בכל הנוגע להסרת לק יש לי שיטה ייחודית שבמסגרתה אני רוקחת את שיקוי ההסרה, באמצעות מסיר לק ללא אציטון של לייף ואציטון טהור ולא מהול של ביוטיקייר. אני מוצאת שזו הדרך הטובה ביותר עבורי לשלוט בכמויות האציטון במסיר הלק, כדי להמנע ממסירים מייבשים מידי. מסירים ללא אציטון לא ממש מזיזים ל-4 שכבות של לק (בסיס + 2 שכבות לק + מייבש), אבל אציטון פשוט שקונים בפארם מהול במים, ובמסירים שמכילים אציטון אין לדעת מה אחוז הרכיב הפעיל שיש בהם. 
אז אני רוקחת לי שיקוי שהוא בדרך כלל מורכב מיחס של 1-3 (לטובת המסיר הוורוד) וזה גם מסיר לי הכל במהירות וגם לא מייבש לי את הציפורניים והעור יותר מידי.

זו שגרת טיפוח הציפורניים שלי מתחילתה ועד סופה! אם עדיין לא יצא לכן להתקל, הידיים שלי מופיעות על בסיס קבוע בעמוד הפייסבוק שלי הבלוג מידי יום חמישי בפינת ה-Empties, ואני תמיד שמחה לענות על שאלות לגבי צבע הלק (אם אני זוכרת אותו), למשל >> כאן, כאן וכאן .
ולפעמים (או לא כל כך לפעמים), אני לא שמה לק בכלל ואני לא נוגעת בציפורניים ולא לוקחת את התוסף והידיים נראות רע - וזה גם בסדר. הכל לפי יכולות הזמן והמצב רוח.

תודה לקוראות שביקשו שאכתוב על הנושא ואם יש לכן שאלות נוספות - כתבו לי בתגובות! 

תגובה 1: