‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

29.1.2018

עומדים למבחן - מייקאפים של The Ordinary

דעתי על המוצרים של The Ordinary ידועה (ואם היא לא ידועה לכן, כנסו דבר ראשון לפוסט הזה >> כאן, ואז תחזרו), אבל למרות שיש לי הרבה הסתייגויות מהמותג, זה עדיין לא אומר שאני לא מוכנה לנסות מוצרים חדשים שלהם שיוצאים לשוק.
המייקאפים של דה אורדינרי הושקו לפני כחצי שנה בקול תרועה רמה ומאז נמצאים כל הזמן בסטטוס סולד אאוט כמעט בכל אתר (לאחרונה המצב השתפר וניתן להזמין אותם מכמה מקומות). גם אני, ברגע שזה הפסיק להיות משימה בלתי אפשרית להשיג אותם, הזמנתי את שני המייקאפים והעמדתי אותם למבחן. האם ניתן להצדיק את תג המחיר הנמוך ולהכתיר אותם כמייקאפים הטובים בתבל, כפי שעשה היוטיוב גורו וויין גוס (בלי להגזים בכלל)? את זה עוד נראה.


שני המוצרים הראשונים (ובינתיים היחידים) של דה אורדינרי בחטיבת האיפור, הם מייקאפים. המייקאפים מחולקים לשתי סדרות שונות שהקונספט שלהם מאד פשוט להבנה. הסדרה של כיסוי קליל שניקראת Serum Foundation והסדרה של כיסוי משמעותי יותר שנקראת Coverage Foundation
שתי הסדרות מגיעות במבחר של 21 גוונים מהבהיר ביותר אל הכהה וישנה חלוקה פנימית של הגוונים לפי תתי גוון וטונים. לצד מספר הגוון ישנה ספרה שמעידה על תת הגוון של הצבע - P לתת גוון וורוד, R לתת גוון אדום, N לגוונים נייטרלים, ו-Y לתת גוון צהוב. ישנם גם כמה גוונים "חריגים" שמסומנים YG לתת גוון צהוב עם הארה זהובה, ו-NS לגוון נייטרלי עם הארה כסופה.
אני החלטתי ללכת על בטוח והזמנתי את שני המייקאפים בגוון Very Fair 1.0N, כלומר הכי בהיר ונייטרלי. 


הסוואטצ'ים לפניכן. מצד ימין הוא ה-Coverage ומשמאל ה-Serum. שניהם בהירים מאד מאד בגוון הזה ויתאימו לכל מי שמתקשה למצוא מייקאפים בהירים מספיק עבורה.
אני לא מתכוונת לסקור כל אחד מהמייקאפים בנפרד לפי התכונות שלו, אלא אני אאחד את הסקירה לגבי שניהם כיוון שאני מוצאת ששניהם דומים מאד במובנים מסויימים וחולקים את אותם יתרונות וחסרונות.
ראשית, שני המייקאפים מכילים הגנה פיזיקלית בגובה של 15SPF. הפורמולה היא פיתוח ייחודי של החברה, לטענתם, המכילה פיגמנטים עשירים ופורמולה קלילה שלא מצטברת בקמטוטים. שני המייקאפים פחות או יותר זהים בתרכובת הפורמולה שלהם, מלבד זה שהמייקאפ עם הכיסוי הגבוה סמיך יותר ויש בו ריכוז גבוה יותר של פיגמנט.
לדה אורדינרי יש גם 2 פריימרים שהמייקאפים הללו אמורים להשתלב איתם בצורה מושלמת - High Adherence Silicone Primer  (להשיג >> כאן ) שנותן בסיס סיליקוני, ממלא נקבוביות, מאחד את מרקם העור ומשפר את עמידות המייקאפ. פריימר מהסוג הזה מיועד, מן הסתם, לעור מעורב/שמן. פריימר נוסף הוא High-Spreadability Fluid Primer (להשיג >> כאן וגם >> כאן) שמיועד לעור יבש, להעניק גימור לחותי יותר ומאפשר לטשטש את את המייקאפ על העור בצורה נוחה ולהמנע מהדגשת איזורי יובש. 
זה מוביל אותי לנקודה הבאה - הביצועים של שני המייקאפים הללו משתפרים באופן משמעותי כשמצרפים אותם לפריימרים. את הפריימרים של דה אורדינרי לא ניסיתי כי יש לי מספיק פריימרים מסוגים דומים בבית, וזה אכן עושה את העבודה והפריימרים תורמים רבות לגימור ולעמידות של המייקאפים הללו.
אבל זה מחזיר אותי שוב לטענה המרכזית שלי נגד המוצרים של המותג, שהבעתי גם בפוסט המקורי אודותם. זה הכל טוב ויפה למכור לי מייקאפים שעולים כ-20 שקלים, אבל אם אני מקבלת מוצר שהוא "לא מושלם" וצריכה להוסיף ולקנות עוד מוצרים, והסך הכל הוא מוצר שביחד עולה פחות או יותר כמו מייקאפ רגיל מהדראגסטור (וכולנו יודעות שיש רבים וטובים שאפשר להשיג היום ממותגים לא יוקרתיים), אז בשביל מה הטרחה?
כי השורה התחתונה היא שבלי הפריימרים, שנאתי את המייקאפים הללו. 
אני ארחיב:
המייקאפ סרום הוא מייקאפ עם פורמולה מיימית מאד דלילה. הכיסוי שלו לכאורה בינוני, אבל שום בינוני ולא נעליים, הכיסוי נמוך מאד והוא לא מצליח לטשטש הרבה פגמים על הפנים. אם להודות על האמת, העור שלי נמצא במצב טוב ואין כל כך הרבה מה לטשטש, וגם את המעט הזה בקושי הצליח לכסות. אז נכון שאני לא קליינטית בדרך כלל של מייקאפים עם כיסויים קלילים, אבל כשאומרים לי שלמייקאפ יש כיסוי בינוני, בכל זאת יש לי ציפיה כלשהי לקבל תמורה בעד האגרה. 
העמידות שלו היא פשוט לא קיימת על העור המעורב שלי ולא הייתי ממליצה על אף אחת עם סוג עור דומה לשלי להתקרב אליו. הוא פשוט נוזל מהפרצוף, למרות שניסיתי אותו בחורף שזו עונה יותר סלחנית לעמידות של מייקאפים. פריימרים סיליקונים קצת שיפרו את המצב, אבל לא להרבה זמן ולא בצורה שמאפשרת לצאת איתו מהבית ליום ארוך. 
המייקאפ של הכיסוי הגובה סובל מאותן בעיות וגם הוא מאד לא עמיד. הכיסוי, איך נאמר, לא גבוה כפי שהם מתיימרים שיהיה. אחד הדברים המתסכלים במייקאפ הזה, שבאמת מורגש שיש בו ריכוז גבוה יותר של פיגמנט, אבל בתרגום על העור זה לא מטשטש שום דבר, זה רק נראה כמו שכבה של צבע על העור. מכירות את גלגלי הקורקטורים שמכילים קונסילרים בגוונים כמו ירוק, כתום, אדום וכו'? מוצרים כאלה היו נחוצים בעיקר עבור מייקאפים מהדור הישן עם פורמולות מיושנות שלא היתה להן יכולת לטשטש פגמים מסוג חוסר אחידות גוון על העור. היום, רוב המייקאפים, ואפילו של מותגים זולים, כבר מאובזרים בפורמולות הרבה יותר מתקדמות שמעניקות גם כיסוי וגם טשטוש והורגלנו לגימורים פלולס שדורשים תיקונים עם קונסילרים רק לאזורים בעיתיים ספציפים. המייקאפים של דה אורדינרי, גם הכיסוי הגבוה וגם הנמוך, מרגישים לי כמו מייקאפים מהדור הישן. כאלה שמאחדים קצת את גוון העור, אבל לא נותנים הרבה מעבר ועדיין נאלצתי לעבוד בפרך עם קונסילרים נפרדים כדי לטשטש סימני פיגמנטציה אדומים או פצעונים.
הגימור של שניהם - לא טוב. לא נטמע מספיק על העור ולא נראה טבעי. הנחה עם מברשת היא קטסטרופלית, חובה להניח אותם רק עם ספוגית לחה כדי להגיע לגימור סביר.
שניהם הדגישו לי אזורים שבהם היה לי חוסר אחידות במרקם העור, כמו נקבוביות או לחילופין, אזורי יובש. 
יש לציין, שעם פריימרים, כאמור, הרבה מהבעיות האלה נפתרות וגם הגימור נראה טוב יותר על העור. רק הנושא של הכיסוי לא ניתן לפתרון אלא באמצעות הוספה של קונסילרים. 
אלה מייקאפים שלא הייתי ממליצה עליהם לבעלות עור מעורב או שמן, ולא למי שמחפשת כיסוי מאד גבוה במוצר אחד.
עם יד על הלב, יש לי מייקאפים שדורשים ממני הרבה פחות התעסקות (ביום יום אני בקושי משתמשת בפריימרים ולא זקוקה להם) ושנותנים לי תוצאות הרבה יותר טובות. המייקאפים הללו של דה אורדינרי ממש לא הצליחו להפיל אותי מהכסא. 

איפה משיגים?
לא כל הגוונים נמצאים במלאי בכל מקום. 
קאלט ביוטי, שם יש מבחר יפה של גוונים ומשלוח חינם בהזמנה מעל 40 פאונד. מייקאפ סרום >> כאן, מייקאפ כיסוי >> כאן.
ביוטיביי, אם אתן אמיצות לגבי מדיניות המשלוחים שלהם ושירות הלקוחות הלוקה בחסר. מייקאפ סרום >> כאן, מייקאפ כיסוי >> כאן.
אתר Victoria's Health עם עלות משלוח. מייקאפ סרום >> כאן, מייקאפ כיסוי >> כאן.
באסוס יש את המלאי הנמוך ביותר. מייקאפ סרום >> כאן, מייקאפ כיסוי >> כאן.

אני ממליצה בחום להזמין ביחד עם המייקאפים גם פריימר לפי סוג העור שלכן (אם אין לכן פריימרים מתאימים בבית).
פריימר סיליקון לעור שמן >> בקאלט וגם >> ויקטוריה
פריימר לעור יבש >> באסוס וגם >> בקאלט וגם >> ויקטוריה.

זו, חברות, דעתי המלאה על המייקאפים הללו ואני מודה שאם אתן מחפשות מייקאפים זולים וטובים, עדיף כבר לפנות אל מותג כמו אסנס, ולקבל בעבור ה-20 שקלים הרבה יותר תמורה בעד האגרה. כל מה שיש לי להגיד לדה אורדינרי זה - !Do better

אם ניסיתן את המייקאפים האלה, אני חייבת לשמוע את דעתכן - אהבתן? שנאתן? 

8 תגובות:

 1. וואי, איזה מוזר שעליי זה אחרת לגמרי. יש לי עור שומני עד שומני מאד עם פיגמנטציה קלה וקצת אדמומיות. המייקאפ עם הכיסוי המלא נראה עליי כאילו מרחתי שמן עם צבע. הוא מכסה אבל מבריק כמו גריז. המייקאפ עם הסרום מושלם בשבילי לימים ארוכים. הוא עמיד עליי גם ללא פריימר. הכיסוי יותר מסביר. מאחד גוון ומסתיר אדמומיות ופגמנטציה. מורחת בקלות עם מברשת.עניין לנסות עם ספוגית, אבל בד"כ כאלו נוזליים אני מעדיפה עם מברשת. מה שכן, לא מתמודד בכלל עם הכהויות מסביב לעיניים.

  השבמחק
  תשובות
  1. שניהם היו בשבילי בינוניים מינוס.... אבל אני שמחה שאת מרוצה ממנו!

   מחק
 2. תגידי אפשר למרוח את החומצה הסליצילית שלהם בבוקר?

  השבמחק
  תשובות
  1. כן, אבל לא למרוח יותר מפעם ביום ויותר מפעם אחת על כל פצעון.

   מחק
 3. היי! רציתי לדעת אם את מכירה את המותג InstaNatural מIHERB ויש לך המלצות עליו? אני סקרנית לגבי הסרומים שלהם לעור שמן עם נטייה לפיגמנטציה..

  השבמחק
  תשובות
  1. מצטערת, לא ניסיתי אף מוצר של המותג הזה!

   מחק
 4. שונאת את האורדינרי֫, ממוצע ומטה.
  גם עלי היה כמו עליך והעור שלי נורמלי עם קצת יובש בפינות האף.
  פיגמנטצית שמש וקצת כיתמי גיל (עוד מעט פילינג אמיתי חחח).
  בת 60. עם המון נסיון ותואר שני בצפיב ביוביוטריות המובילות ביוטיוב העולמי
  אוהבת איך שאת כותבת. רואים שיש לך ידע!

  השבמחק