‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

9.1.2018

שגרת טיפוח בוקר לחורף

ברוכות הבאות ליום מס' 3 של Skincare Week!
היום, אנחנו נדבר על שגרת הטיפוח שלי בבוקר. במקום להסתיר את כל החטאים שלי בלילה, שעות היום הן אלה שבהן אני מרשה לעצמי להיות שובבה, ולחטוא עם מוצרים שונים ומשונים שלעולם לא הייתן מנחשות שאני משתמשת בהן.
אבל לפני שאני מבלבלת אתכן, מיד אסביר.
כשאתן ניגשות לבנות את שגרת הטיפוח שלכן בערב ובבוקר, השאלה הראשונה שאתן צריכות לשאול את עצמכן היא - "מה אני רוצה להשיג"? מה המטרה של השגרה? האם המטרה היא להחזיר לחויות, להזין, לשקם את האלסטיות של העור? להחליק קמטים? להלחם בפיגמנטציה? להסתיר פיגמנטציה? לשלוט בשומניות? למנוע פצעונים?
מענה על השאלות הללו, יאפשר לכן לבחור את המוצרים שיעזרו לכן להשיג את המטרות, אבל גם חלוקה נכונה של המטרות בין הערב ליום תעזור לכן לבנות שגרת טיפוח שמותאמת אישית לצרכים שלכן ועושה את הדבר הנכון בזמן הנכון.
לדוגמה - בלילה, אין סיבה שתצמצמו נקבוביות. צר לי להיות אשת בשורות מרות, אבל הנקבוביות שלכן כאן כדי להשאר ואף מוצר לא יעלים אותן. יש מוצרים שמצליחים לכווץ אותן מעט לטווח קצר, או למלא אותן ולהפוך את מרקם העור לאחיד וחלק יותר. כיוון שבלילה כל מי שרואה אתכן היא הכרית ובן הזוג - האם באמת צריך להשתמש במוצרים שתפקידם וייעודים צמצום או החלקת נקבוביות? לא. לכן כבר בשלב הזה, אתן יכולות לנטרל משגרת הלילה מוצרים אשר זה ייעודם ומכילים רכיבים עשירים בסיליקונים או בחומרים להמרצת התכווצות העור. מתי כן תוכלו להשתמש במוצרים כאלה? בבוקר כמובן. 
שגרת הבוקר שלי נועדה לרענן ולהכין. אני רוצה שהעור שלי יהיה מוכן להרפתקאות היום מכמה בחינות - מוגן מהשמש ומוכן לאיפור. לצורך כך, אין לי ברירה אלא להשתמש במוצרים שהרכיבים שלהם לא הכי מדהימים, אבל יעשו את העבודה - כמו רכיבי הגנה, פריימרים (מידי פעם), מייקאפים ופודרות - כולן מכילים תועפות של סיליקונים וחומרי מילוי והחלקה שאינם הדבר הכי ידידותי לעור.
מדוע אני לא מקפידה על רשימות מרכיבים של איפור, כמו במוצרי טיפוח? פשוט כיוון שזו מלחמה אבודה, וגם זה לא כזה משנה. 
זוכרות שאמרתי שעם הניקוי הכפול, אפשר לחטוא הרבה חטאים? כל עוד מקפידים על שגרת ניקוי כפול + שגרת טיפוח לילה איכותית ויעילה, מה ששמים על העור בבוקר לא עד כדי כך קריטי. 
ובכל זאת - לא להגזים. לא לקנות בכוח מוצרים באיכות ירודה, רק כי זה נשטף ומתנקה בערב. עדיין חשוב להקפיד על סטנדרט מסויים ולהשתדל עד כמה שאפשר להשתמש במוצרים שהם כן איכותיים וטובים, כי אם אנחנו יכולות לתת לעור שלנו לעבוד ולהשתפר גם במהלך היום, אז למה לא בעצם.

מה לגבי חומצות? שאלה שאני נשאלת הרבה בנוגע לשגרת הבוקר, והתשובה שלי תמיד היא שאני לא משתמשת בחומצות פילינג במהלך שעות היום, ובמיוחד לא בחומצה גליקולית. חומצה גליקולית יוצרת רגישות מוגברת לשמש, ולכן אם אתן לא מקפידות ממש על מקדם הגנה ועל חידושו במהלך כל היום (מה שאני לא עושה כי אני מתאפרת) - אין מה להתקרב אל חומצה גליקולית בשגרת הבוקר (וזה כולל את כל מי הפנים בסגנון פיקסי המכילים חומצה גליקולית). אני מודה שגם עם מקדם הגנה וגם אם מחדשים אותו, אני עדיין לא הייתי מסתכנת כיוון שחשיפה לשמש עם חומצה גליקולית עלולה לגרום להיפר פיגמנטציה. אנחנו מתגוררות במדינה מאד חמה שהשמש בה קופחת, אפילו בחורף, למה לקחת את הסיכון? רובנו מבלות שעות ארוכות בנהיגה, כשהקרינה כפולה דרך השמשות, או ממתינות בתחנות לא מוצלות לאוטובוסים - עדיף להתרכז בבוקר בלחויות, באנטי אוקסידנטים ובהגנה מהשמש מאשר בחומצות. את החומצות תשמרו ללילה.
יש לציין שחומצות אחרות כגון חומצות לקטיות לא יוצרות רגישות מוגברת לשמש, אבל כיוון שכל מוצרי החומצה שאני משתמשת בהם מכילים בלנד של חומצות שונות, כולל גליקולית, וכיוון שכל מי הפנים החומצתיים מבוססי חומצה גליקולית - זו בדרך כלל החומצה הפופולרית ביותר. בכל מקרה, אני חוזרת לשאלה הראשונה שפתחתי איתה את הנושא הזה - מה אני רוצה שהעור שלי יעשה? אז בבוקר, אני לא רוצה שהעור שלי יתחדש, אני רוצה שהעור שלי ייראה יפה, יהיה מוגן מהשמש ויתנהג טוב עם איפור.
דין רטינול, אגב, כדין חומצה גליקולית לעניין החשיפה לשמש. רטינול - רק בלילה.
יוצאת הדופן היחידה היא חומצת BHA, כלומר חומצה סיליצילית. זו חומצה שאין לי שום בעיה להשתמש בה בבוקר ואני אפילו ממליצה על כך, כיוון שהיא לא יוצרת רגישות לשמש ויעילה מאד בניקוי נקבוביות בעור שמן והשמדת פצעונים.

אז אחרי כל ההקדמה הארוכה הזאת, איזה מוצרים מכילה שגרת הבוקר שלי? בבקשה:


קבלו אותה - נבחרת הבוקר שלי! בדומה לשגרת הערב, אני אעבור על המוצרים לפי סדר ההנחה.
Benton, Aloe BHA Skin Toner - כיוון שאני לא מנקה את הפנים בבוקר עם מוצר ניקוי, השלב הראשון שלי הוא מי פנים. כרגע אני משתמשת במי פנים של מותג קוריאני שמכילים חומצה סיליצילית בריכוזיות של 0.5% וזה מעולה לעור שלי. סקרתי את מי הפנים האלה בהרחבה בפוסט >> כאן, ממש לא מזמן כך שלא ארחיב עליהם עוד.
ניתן להזמין מאייהרב במחיר של כ-60 ש"ח ל-200 מ"ל >> כאן.
מי פנים נוספים שניסיתי ואהבתי וממליצה עליהם בחום אם מי הפנים של המותג אנדאלו. יש להם סוגים שונים לסוגי עור מגוונים. מי פנים לעור שמן >> כאן, מי פנים להבהרה >> כאן ומי פנים לעור רגיש >> כאן. 
מותג נוסף מאייהרב שמציע אחלה מי פנים הוא Thayers וניתן לבחור סוגים שונים >> כאן.
וגם בארץ, ניסיתי בעבר מי פנים ללא אלכוהול של ג'ייד והם היו אחלה , אז הנה לכן מוצר שאפשר להשיג בפארם!
לא משנה איזה מי פנים אתן בוחרות, הכי חשוב שהם לעולם לא יכילו אלכוהול, כיוון שאלכוהול הוא לא חבר אלא אויב של כל סוג עור - מהשמן אל היבש.
רוצות ליצור לעצמכן מי פנים שמכילים חומצה סיליצילית? אם יש לכן את החומצה הסיליצילית בריכוז 2% של The Ordinary (סקרתי אותה בהרחבה >> כאן), תוכלו לטפטף כמה טיפות מהחומצה לבקבוק מי הפנים הרגילים שלכן, לערבב והרי לכן מי פנים עם חומצה סליצילית שהכינותן במו ידיכן. בום. איך לא חשבנו על זה קודם.
כרגע החומצה הסיליצילית היא סולד אאוט בכל מקום בערך, אבל תוכלו להצטרף לרשימת ההמתנה בקאלט ביוטי >> כאן. 
אם אתן בכל זאת רוצות לנקות את הפנים בבוקר עם מוצר ניקוי ומים - אתן יכולות לוותר על השלב של מי פנים ולהחליף אותם עם אחד ממוצרי הניקוי שלכם מהשלב השני של הניקוי הכפול.
הלאה! סיימנו עם מי הפנים, ממשיכים לשלב הבא.
Mad Hippie Skin Care Products, Vitamin C Serum - גם על המוצר הזה דיברתי בהרחבה בפוסט ממש עדכני >> כאן.  במקום חומרים פעילים מסוג חומצות, ריכוז חומרים שממש מומלץ להוסיף לשגרת הבוקר (או להעביר משגרת הלילה) הוא ויטמין סי ואנטי-אוקסידנטים אחרים שעוזרים לעור להלחם בנזקי קרינה וזיהום אויר. דובר רבות ברשת על הסרום הזה, אבל משום מה כהמלצה לשימוש בלילה, כשבפועל בלילה זה מוצר מיותר לחלוטין. בשגרת הבוקר, לעומת זאת, זה מעולה. לא ארחיב עליו שוב, כאמור, היכנסו לפוסט שכתבתי עליו כדי לקרוא על רשימת המרכיבים ולמה הם כל כך טובים עבורנו בבוקר.
Lancome Advanced Multi Correcting Cream spf20 - קרם יום של לנקום מסדרת ויזיונר, מכיל הגנה מהשמש בגובה של 20SPF. בקיץ אני לא מעיזה להסתפק בסתם קרם עם פחות מ-30spf אבל בחורף בהחלט אפשר. זה קרם נחמד, עשיר למדי אבל לא שמנוני בכלל. מוצלח ללבישה מתחת למייקאפים כיוון שזה מרגיש שהוא גם סוג של פריימר שמחליק מאד את העור כיוון שיש בו ריכוזיות גבוהה של סיליקונים שונים. יש בו גם ריכוז גבוה של רכיבי אלכוהול, לכן אני חייבת משהו כמו הסרום ויטמין סי מתחתיו שמכיל גם חומצה הילאורנית, כדי שהעור שלי לא יתייבש. המייקאפ גם יותר עמיד מעליו, כך שמבחינתי זה לחלוטין מוצר שהוא שילוב של מוצר הגנה + פריימר.
Juvena Juvelia Nutri Restore Eye Cream - קרם עיניים של יובנה (ניתן למצוא בסופר פארם) במרקם ג'לי, מוצלח במיוחד לבקרים כיוון שיש לו אפקט קירור והוא מרגיע נפיחויות. אני מקבלת הרבה שאלות לגבי קרמים לעיניים שמעלימים עיגולים שחורים, אבל אין דבר כזה ואין לי המלצה לקרם כזה כיוון שעיגולים שחורים נוצרים מסיבות שאף קרם לא יכול לפטור (בעיקר גנטיקה). קונסילר טוב - זה מה שיפתור את הבעיה...
Blistex, Medicated Lip Balm, Lip Protectant/Sunscreen, SPF 15 - כמו בערב, גם בבוקר אני משתמשת כבר שנים בליפ באלם של בליסטקס עם הגנה מהשמש. המוצרים של בליסטקס מוצלחים יותר באופן גורף מליפ באלמים של לאבלו, כיוון שהם מכילים שעוות דבורים ולנולין שבאמת מסייעים לרפא יובש, לעומת לאבלו שמכיל שמן מינרלי והוא רק מהווה מיסוך מפני יובש חיצוני אבל לא משפר מצב של יובש קיים.
אני מזמינה אותם בחבילות של 3 באייהרב עבור כ-12 ש"ח (לכל השלושה) >> כאן. 

זו כל שגרת הבוקר שלי כולה!
מה לגבי פריימרים, תשאלו? אז בגדול, אני לא משתמשת בפריימרים כמעט. לפי הגישה שלי, אם שגרת הטיפוח טובה מספיק, לא צריך פריימר כי העור מאוזן ואחיד. לפעמים לאירועים מיוחדים שבהם אני מצטלמת אני אשתמש בפריימרים למראה מאט יותר, או לחלופין פריימרים לבסיס זוהר. אבל כדי לתקן בעיות מהותיות בעור (עודף שומן, נקבוביות וכו') פריימרים הם לא התשובה כיוון שהם מכילים רכיבים שאם תניחו על העור שלכן כל יום, רק יחמירו את התופעות הללו. עדיף להשקיע את המרץ והתקציב במוצרי טיפוח שיפתרו את הבעיה מהיסוד, וכך לא תצטרכו לחפש לכסות אותה עם פריימרים וקונסילרים.
כמו כן, כיוון שאני מקפידה על הגנה מהשמש, קרם היום שלי בדרך כלל מכיל גם ככה סיליקונים ואלכוהול (שהם הרכיבים המובילים בפריימרים רבים), כך שאני לא צריכה להוסיף על זה עוד.
כדי לקרוא בהרחבה לגבי פריימרים ותרסיסי קיבוע ולחות הכנסו >> לכאן.
כדי לקרוא בהרחבה לגבי מוצרי הגנה מהשמש והמלצות למוצרים מסוגים שונים הכנסו >> לכאן.

בסך הכל שגרת הבוקר שלי היא לא שגרה יקרה כל כך, ואני חושבת שגם לא צריך להשקיע הרבה מעבר. אם יש את היכולת - אז בכיף, אבל כמו שאני אומרת שוב ושוב, מירב התקציב צריך לצאת על שגרת הטיפוח בערב.
בבוקר אתן רוצות מוצרים שאפשר לצאת איתם מהר מהבית, ולא צריך לחכות נצח בין שכבה לשכבה - והשגרה הזאת עובדת בשבילי.

אני לא מאמינה שהגענו ליום השלישי של שבוע הסקין קייר, ולמעשה חצינו את קו האמצע! שני פוסטים נוספים מחכים לכן, המשיכו לעקוב....
מזכירה לכן שפתחתי קבוצה בפייסבוק - Skincare #Goals, אתן מוזמנות להצטרף וגם להשתתף בהגרלה >> כאן.
המשיכו לעקוב אחרי בעמוד הפייסבוק >> כאן.
וגם באינסטגרם >> כאן.

אל תשכחו לכתוב לי תשובות, במהלך כל השבוע אני אהיה זמינה בתגובות לפוסטים. נתראה מחר!

לפוסטים נוספים שהתפרסמו השבוע:
חלק ראשון - הניקוי הכפול, מדריך לעור בריא ונקי
חלק שני - שגרת טיפוח ערב לחורף
חלק רביעי - מסיכות פנים מומלצות
חלק חמישי - הצילו, פצעון! איך מתמודדים ומרפאים


8 תגובות:

 1. היי, אפשר להחליף את הסרום של מד היפי בסרום הזה של אנדלו לשימוש בבוקר? https://il.iherb.com/pr/Andalou-Naturals-Enlighten-Serum-Turmeric-C-Brightening-1-1-fl-oz-32-ml/46933

  השבמחק
 2. שאלת תם: האם ויטמין c לא גורם לפיגמנטציה מהשמש,הוא בטוח לשימוש ביום?

  השבמחק
 3. היי, האם ידוע מה הריכוז של ויטמים C בסרום של מד היפי?

  השבמחק
 4. אפשר להשתמש בטונר של בנטון בלילה?

  השבמחק