‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

17.11.2018

מי אתם Drunk Elephant - או: הסרום ששינה את חיי

לפני כחודש וחצי עולם הסקין קייר האירופאי והישראלי עבר טלטלה, עם הנחיתה של Drunk Elephant בבריטניה.
דראנק אלפנט הוא מותג טיפוח אמריקאי, אותו ייסדה בחורה מטקסס בשם טיפאני. ההתחלה היתה קטנה, והשורשים של המותג הם לחלוטין כמותג בוטיק, אולם הפריצה הגדולה החלה ברגע שנכנסו לספורה והפכו לשם נרדף למוצרי טיפוח יקרים מאד, אולם יעילים ואיכותיים. 
האג'נדה של המותג גורסת שמוצרי דראנק אלפנט לעולם לא יכילו שישה רכיבים "חשודים": שמנים אתרים, אלכוהול בנגזרות מייבשות, סיליקון, מסנני קרינה כימיקלים, בישום או צבעי מאכל ו-SLS. אלה, לטענתה של טיפאני, הם רכיבים אשר באופן גורף יוצרים בעיות בעור ומי שרוצה לתחזק שגרת טיפוח טובה, חייבת להמנע מהם.
אני מודה - הרשימה והאג'נדה שלהם מדברת אליי מאד, אבל מצד שני, אני יכולה להבין את הבעייתיות שבהטפה להמנעות מוחלטת מכל הרכיבים הנ"ל. 
רק מהמחשבה על סיליקון יוצאים לי פצעונים, אבל אני עדיין משתמשת במוצרי איפור שמכילים סיליקונים (היום כל מייקאפ ואפילו פודרות מכילים רכיבים סיליקונים) - אז האם זה אומר שהם הסיבה שהעור שלי לא מושלם? 
אני גורסת את הדבר ההפוך - אנחנו צריכות להקפיד על שגרת טיפוח המכילה מוצרים בעלי רשימות מרכיבים מיטביות, אבל חלק מהגדרת התפקיד של מוצרי הטיפוח שלנו הוא לסייע בתיקון "נזקים" פוטנציאלים שאנחנו עלולות לגרום לעור שלנו על ידי שימוש באיפור ו/או מוצרי הגנה המתהדרים ברכיבים פחות מזהירים.
אני לא מאמינה בקיצוניות לכאן או לכאן ויהיה קשה להתנהל בתוך השפע הגדול של איפור וטיפוח הקיימים בשוק, אם נגביל את עצמנו רק למוצרים העומדים בקריטיונים מחמירים של רכיבים.
אני נמנעת מסיליקונים ומאלכוהול כמו מאש, אבל לא בטוח שזה יהיה נכון עבור כל אחת, או באפשרותה של כל אחת להקפיד על זה. 
נקודה כאובה נוספת לגבי דראנק אלפנט, היא המחיר. הוא אסטרונומי, אין דרך אחרת להנחית את המכה. יהיה לכן קשה למצוא שם מוצרים שהם מתחת ל-200 ש"ח. מדובר על הרבה כסף, ולכן אני יכולה להבין את הרתיעה שיש לנשים רבות מהשקעה במוצרים שלהם. אם משכיבים סכום של כמה מאות שקלים במוצר טיפוח, ישנה ציפיה ברורה לקבל 500% תמורה בעד האגרה.
מה שאני יכולה להגיד זה דבר כזה. על איכות הרכיבים שיש במוצרים של דראנק אלפנט - אין וויכוח, כמו גם על השקיפות המלאה שלהם לגבי אחוזים של רכיבים פעילים. כל המידע הזה יכול לתת תמונה כוללת לגבי יעילותו של המוצר. אני חושבת שאם התקציב שלכן בלתי מוגבל - אז אפשר להתפרע ולקנות מה שבא לכן מהליין. מצד שני, אם התקציב דוחק, יש לנו את הכלים לבחור את המוצר הנכון עבורנו להשקיע בו. המוצרים שלהם ספציפיים מאד בתועלות שהם מציעים, אשר נגזרות באופן ישיר מרשימת הרכיבים, ובעיקר הרכיבים הפעילים. אתן רוצות הבהרה? סרום ויטמין סי הוא התשובה. צריכות מוצר חומצה טוב שייחדש לך את העור? סרום חומצה גליקולית. כמעט לכל בעיה יש מענה, רק צריך לדעת לשאול את השאלות הנכונות.
כשאני באתי לבצע את הרכישה הראשונה שלי מהמותג בשניה שבה הם נחתו בקאלט ביוטי, גם שאלתי את עצמי מה אני באמת צריכה? הרי ברור שאני רוצה לנסות הכל, ללא יוצא מן הכלל, ויש גם מוצרים שאני בדרך כלל נוטה לכיוונם באופן טבעי (מוצרי חומצה וניקוי), אבל האם ישנו איזשהו פער בשגרת הטיפוח שלי שהייתי רוצה למלא עם מוצר באמת טוב שיעשה את העבודה?
התשובה היא - ויטמין סי (אם עדיין לא קראתן את המדריך המלא לויטמין סי >> היכנסו לכאן).

הכירו את C Firma Day Serum - סרום ויטמין סי המכיל ריכוזיות של 15% חומצה אסקורבית, כלומר החומר הפעיל של ויטמין סי. 
שגרת הטיפוח הנוכחית שלי נותנת עבודה בהרבה אגפים - חומצות, ניקויים, לחות, שמנים והגנה מהשמש, אבל עדיין לא סגרתי את הפינה עם מוצר ויטמין סי ברמה גבוהה ובריכוזיות בעלת משמעות.
ניסיתי מספר סרומים של ויטמין סי שהיו נחמדים והיוו מבחינתי תחזוקה שוטפת, אבל עדיין לא הגעתי אל המוצר שבאמת יוחלל מהפך בעור שלי, גם מבחינת תיקון פגמים של העבר.
חומצה גליקולית עושה עבודה מעולה בתיקון פגמים חדשים ומניעת הופעתם מלכתחילה, בצמצום הנקבוביות ובחידוש הטקסטורה של העור, אולם אני צריכה מוצר של ויטמין סי בריכוזיות גבוהה כדי לסייע במלחמה בפיגמנטציה שנוצרת לי על בסיס קבוע כל קיץ, ולטפל בפגמים ישנים שהתקבעו על העור שלי כבר לפני יותר מעשור. 
הסרום הזה, גבירותיי, שינה את חיי. אני משתמשת בו כחודש, וכבר שבועיים שאני לא משתמשת יותר במייקאפים או קונסלרים, ולא רואה צורך בהם. 
ההתמודדות התמידית עם איחוד גוון הפנים וטשטוש של פגמים, בעיקר ישנים, היה עבורי תמיד הנקודה הכואבת ביותר שכל שגרת הטיפוח שלי סבבה סביבו. החומצה הגליקולית סייעה לי משמעותית בעניין הזה, וביחד איתה גם שאר שגרת הטיפוח שלי אשר איזנה את העור ומונעת ממנו לפתח בעיות נוספות, וגם כמובן מסייעת בהאטת סימני הזמן של ריפיון וקמטים. 
אולם אותם פגמים ונמשים שנוצרו כתוצאה מחשיפה לא מבוקרת לשמש לפני שנים, ולא עזבו את הפנים שלי מאז (העובדה שאני מאד בהירה והעור שלי שקוף לא עוזרת) תמיד הפריעו לי ותמיד מנעו ממני מלהרגיש שהעור שלי "מושלם" באמת. 
חודש אחרי שהתחלתי להשתמש בסרום הזה על בסיס קבוע, מידי בוקר, ואני יכולה להגיד שאני כמעט שם. 
את השינוי יכולתי לראות כבר אחרי כשבועיים, עם איחוד כמעט מוחלט של גוון העור וטשטוש משמעותי של פגמים ישנים באזורים ספציפים שתמיד הפריעו לי. הם לא נעלמו (זה, כנראה, רק טיפול פולשני בלייזר יוכל לבצע), אולם הם לחלוטין איבדו מהדומיננטיות שלהם על העור. אם אין לי פצעון נקודתי על הפנים, אין לי שום סיבה, כרגע, לכסות אותן עם מייקאפ. 
שינוי משמעותי נוסף שהבחנתי בו, הוא הטיפול בנמשים שיצאו לי בקיץ האחרון. כל קיץ אני מסיימת עם כמה נמשים קטנים שנעלמים במהלך החורף, אבל את הקיץ הנוכחי סיימתי עם נמש אחד גדול ובולט על האף, שגם עם מייקאפ לא הצלחתי להסתיר. לאורך כל הזמן הזה השתמשתי בחומצה גליקולית ומנדלית, אבל מה שסגר עליו את הבאסטה הוא הסרום הזה והיום כמעט שלא ניתן להבחין בו. 
עם התוצאות אף אחד לא יכול להתווכח, אבל הפורמולה עצמה לא חפה מבעיות, אם כי לדעתי אלה בעיות קוסמטיות ומינריות לגמרי.
הסרום מגיע באריזה אטומה והרמטית, שזה מצויין לגבי כל מוצר טיפוח בכלל, אבל ויטמין סי בפרט. אין סכנה שהוא יתחמצן או יתקלקל מחשיפה לשמש או לאוויר.
זה לא מוצר "מפנק" שכיף להשתמש בו. יש לו פרומולה שהיא מעין ג'ל סמיך, בצבע כתום חלודה אופייני למוצרי ויטמין סי. אין בו רכיבים סיליקונים או שמנים שעוזרים לפיזור שלו על העור, כך שהמריחה לא הכי נעימה והוא משאיר תחושה קצת דביקה על הפנים. והריח- ובכן, רק מי שמכירה מוצרי ויטמין סי בריכוזיות גבוהה, מכירה גם את הריח הייחודי שמתלווה אליהם. זה כמו שיזוף מלאכותי - הוא תמיד ילווה בריח של ביסקוויטים מקולקלים. 
חומצה אסקורבית בריכוזיות גבוהה היא רכיב משתלט שהופך את המוצרים לפחות נעימים לשימוש. מבחינתי התוצאות מפצות פי שלושת אלפים על חוסר הנוחות הזמני, אבל יש כאלה שההנאה החושית חשובה להן באותה מידה, כך שכל אלה נקודות שיש לקחת בחשבון לפני שמשקיעים 265 שקלים בסרום.
אני משתמשת בו מידי בוקר, אחרי מי פנים ולפני הגנה מהשמש. כאמור - זו לא פורמולה מהממת וריחנית, אלא מוצר שבא לעשות עבודה נטו. כיוון שמדובר בחומצה אסקורבית בריכזויות גבוהה של מעל 12%, חובה להשתמש בה בליווי של הגנה מהשמש, גם בחורף. 
אם אתן מתמודדות עם פיגמנטציה כתוצאה מאקנה בנעורים, או פיגמנטציה הנובעת מההתבגרות של העור (כתמי שמש), אם אתן מרגישות שהעור שלכן לא אחיד בגוון שלו ואתן משתמשות במייקאפים וקונסלרים גם כשאין לכן פגמים ממשיים על העור - הסרום הזה הוא חובה עבורכן.
אם העור שלכן חלק, ללא פיגמנטציה, נמשים או סימנים של פצעונים ישנים וגוון העור שלכן אחיד למדי - אז אני חושבת שהסרום עדיין יהיה טוב עבורכן, אולם איננו הכרחי.

הצטרפו לקבוצה שלי בפייסבוק >> SkincareGoals#

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכן:17 תגובות:

 1. סקירה מעולה, תודה! את אומרת שאת משתמשת בו בבוקר- הדביקות שאת מתארת בשימוש נשארת הרבה זמן אחרי המריחה? אפשר להניח מעליו לחות? ומייקאפ במידת הצורך?

  השבמחק
  תשובות
  1. לא, זה עובר ברגע שמורחים מעליו קרם פנים/הגנה

   מחק
 2. תודה רבה על הסקירה!
  איזה הנחות אולי אפשר לנצל כדי להוזיל בקאלט? הזמנה ראשונה? יום הולדת...? מעולם לא הזמנתי משם אז אני תוהה.

  השבמחק
  תשובות
  1. יש הנחה של 15% אם ממלאים את שאלון היופי בפרופיל שלך באתר, הנחת יום הולדת בחודש הרלוונטי ואני מאמינה שגם בבלאק פריידי יהיה משהו

   מחק
 3. הי תודה על הסקירה. רק לוודא:אז את משתמשת בסרום בבוקר ולא שמה אחריו לחות? רק הגנה?זה מספיק? תוד !

  השבמחק
  תשובות
  1. אני משתמשת בלחות שיש בה הגנה

   מחק
  2. אשמח להמלצה על לוחות + הגנה

   מחק
  3. הידרה בוסט של ניוטרוג'ינה, קרם היום עם 25SPF

   מחק
 4. אם אין לי זמן בבוקר להתמודד עם הדביקות לפני שאני מניחה את כל השאר, אפשר באותה מידה להשתמש בו בלילה? למה הבחירה להשתמש בו היא נוטה לבוקר? פוסט מצוין!

  השבמחק
  תשובות
  1. אפשר להשתמש בו בלילה. אני מעדיפה להפריד את שגרת החומצות משגרת הויטמין סי. אני רוצה שהעור שלי יפעל גם במהלך היום, וגם כי יש תועלת בשימוש בויטמין סי בצירוף עם מוצרי הגנה מהשמש.
   זה לא משהו להתמודד איתו - ברגע שאת מורחת מעליו את קרם היום שלך, התחושה עוברת.

   מחק
 5. שכנעת אותי! במיוחד אחרי שנסיתי את מאד האפי ודרמה E ולא נפלתי.
  כדאי לחכות לבלאק פרידיי נכון? בטח יהיה קוד 15%.

  השבמחק
 6. מעניין אותי לדעת אם הוא יעזור עם פיגמנטציה צהובה סביב הפה, ואם הוא לא "ידלל" את הנמשים שיש לי, שהם לא תוצר של שמש :) סקירה מצוינת וממצה, תודה!

  השבמחק
  תשובות
  1. נמשים מלידה? אני חושבת שלא. פיגמנטציה אחרת - בהחלט כן.

   מחק
 7. הסקירה נהדרת!שמעתי על המוצרים של המותג הזה אבל את לגמרי הסברת ופירטת ברמה אחרת.
  באיזה קרם הגנה את משתמשת ?

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה! הידרה בוסט של ניוטרוג'ינה כרגע

   מחק
 8. היי, ממש נהנית מהפוסטים שלך! תודה!
  רכשתי את המוצר הזה של דראנק, ורציתי לדעת אם אין בעיה למרוח אותו באזור העיניים? לא מצוין שום דבר אז אני יכולה להניח שאין בעיה?

  תודה רבה!

  השבמחק