‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

12.7.2018

קרב ספוגיות

היום יתרחש פה קרב עקוב מדם, אכזרי ונחוש במיוחד - קרב הספוגיות. 
אני לא חושבת שאני צריכה להציג בפניכן את ספוגיות האיפור שכבשו אותנו בסערה בשנים האחרונות. ספוגיות משולשות יבשות OUT, ספוגיות ביצה לחות IN. עברנו לדור חדש של גימור פלולס, לא משנה באיזה מייקאפ תשתמשו (אלא אם כן הוא ממש ממש ממש גרוע).
אם לפני 7 שנים הייתי מעדיפה מברשות כדי להניח מייקאפ, היום אני לחלוטין ב-100% במחנה הספוגיות ומשתמשת במברשות רק כאשר אין לי ספוגית נקייה זמינה, או אם אין לי שום דרך להרטיב את הספוגית. 
אתן משתמשות בספוגית לחה? קחו בחשבון שחלק מהקסם שלה נובע מכך שהיא סופחת את המייקאפ, אותו קריטריון שמקים על ספוגיות אויבים רבים. זה נכון, קצת מעצבן שהספוגית שותה את המייקאפ היקר שלנו, אבל תאמינו לי שזה לטובתנו. ספוגיות משולשות מהדור הישן היו סופחות המון חומר אם היו מרטיבים אותן, היום רוב הספוגיות יותר משוכללות ולא שואבות לתוכן כמות מוגזמת של מייקאפ, אלא אם כן מדובר במייקאפ נוזלי לחלוטין (ויש כאלה).
רוצות לקבל כיסוי יותר גבוה למייקאפ? תניחו את המייקאפ עם כלי אחר (מברשת, אצבעות), ורק אז תעברו לספוגית לטשטוש על העור וכך היא תספוג הרבה פחות חומר.
רוצות גימור פחות כבד? תעבדו עם הספוגית במשיכות במקום בטפיחות ואז היא תזיז את המייקאפ במקום לבנות אותו.
רוצות להפוך מייקאפ כבד לקליל יותר? תרטיבו את הספוגית היטב היטב לפני השימוש שתהיה ממש לחה, ואז רכיבי המים שבה ימוססו חלק מהכיסוי הכבד של המייקאפ.
רוצות שהספוגית תכין לכן טוסט? תביאו גבינה צהובה, תרטיבו ספוגית והשאר כבר ייעשה מעצמו.
סתם. הלוואי. בשביל ספוגית שמכינה גם טוסט הייתי משלמת הרבה כסף.

ובכל אופן, לעניינינו. איזה ספוגית היא הטובה ביותר? החלטתי להעמיד למבחן את הספוגיות המובילות בקטגוריה - ביוטיבלנדר המקורית, ריל טכניקס (2 ספוגיות שונות) וביוטיקייר. מי ניצחה? מי הפסידה? הממצאים לפניכן (מינוס טוסט).


אני רוצה להתחיל עם הקלאסיקה - הביוטיבלנדר המקורית. BeautyBlender הוא המותג שבעצם החזיר את הספוגית לתודעה, נוסד על ידי מאפרת מקליפורניה וכל השאר היסטוריה. הביוטיבלנדר המקורית היא בצבע וורוד בוהק, והיא הספוגית הגדולה שאתן רואות פה. 
אתחיל ואומר שאין מרקם שדומה לביוטיבלנדר מקורית, זה נכון. יש בה משהו "ספוגי" ונימוח יותר מאשר ספוגיות אחרות והיא אכן מאד מאד רכה. היא עושה עבודה מעולה עם כל מייקאפ בכל פורמולה וגם עם קונסילרים ופודרות. המימדים שלה לא עצומים וקל לנטב אותה על הפנים. כיוון שהן כל כך רכות ואווריריות, אז גם קל יחסית לנקות אותן כיוון שהמייקאפ לא נכלא בתוך הספוגית.
החסרון היחידי שאני מוצאת בה הוא בשטיפה, שבמהלכה היא מאבדת צבע וזה לדעתי חובבני מאד. אתן יכולות כבר לראות את החלק העליון ה-"קירח" שניראה דהוי יותר משאר הספוגית, כיוון שזה האיזור שאני עוברת עליו בדרך כלל הכי הרבה עם סבון הניקוי.
מלבד העניין של הצבע, אני חושבת שאם אתן רוצות את הדבר האמיתי, אז תקנו את הדבר האמיתי. מבטיחה לכן שלא תתחרטו ותהנו מהשימוש בה מאד.
יש כמה אופציות להזמין את הביוטיבלנדר - או מאתר קאלט ביוטי (תקבלו הנחת מע"מ) >> כאן, או מאתר גילטי >> כאן
הספוגית הקטנה שבתמונה היא ספוגית מסדרת מיני והיא בגודל של חצי אצבע, רכה אפילו יותר מהספוגית הגדולה המקורית. המטרה שלה היא לעבוד באופן יותר נקודתי על איזורים ספציפים, בעיקר עם קונסילר. זו ספוגית מעולה ובאמת הופכת כל קונסילר למושלם, אבל האם זה משהו שישנה לכן את החיים? לא בטוח. 
הצבע המקורי של ספוגית המיני שקניתי היה וורוד בייבי בהיר מאד, אבל בעקבות שטיפה ביחד עם הספוגית האמא, הבייבי "ירשה" את הצבע שירד מהספוגית הגדולה, והפכה לאפרפרה. לא קול בכלל!
ספוגיות הבייבי מגיעות במארז של 2 וניתן לקנות אותן בקאלט ביוטי >> כאן, או באתר גילטי >> כאן.


הטוענת הבאה לכתר, והיא בהחלט פופולרית ביותר במגזר המתאפרות הישראליות, היא הספוגית הכתומה של Real Techniques. יש לציין שלאחרונה זרקתי ספוגית כתומה זהה ישנה, אבל בעצם לא כזה זהה כי גיליתי שהם שינו את הספוגיות מקצה לקצה. גם החומר ממנו הן עשויות השתנה, גם הגודל שלהן וגם נוסף חותם על הספוגית עם לוגו החברה.
אני מודה שמבחינת שינוי הספוג, זה שינוי מבורך למרות שגם הספוגית הקודמת הייתה סבבה. אני מרגישה שבספוגית הזאת השקיעו יותר והיא מזכירה בתחושתה את הביוטיבלנדר. אני במיוחד אוהבת אותה בזכות הפיאה הגזורה של הספוגית, שיוצרת שיפוע חלק בצד אחד והוא מאד מאד שימושי להניח איתו מייקאפים וקונסילרים, וגם פודרה.
החסרון היחידי שאני מוצאת בספוגית הוא גודלה, ובמיוחד כשהיא מתרטבת. אני מרגישה שהגדילו את הספוגיות שלהם משמעותית  ועבורי זה פחות נוח כשאני מגיעה לטשטש מתחת לעיניים ואיזורים קטנים כאלה (לפחות עבורי). 
בשטיפות היא מתנהגת בובה, לא מורידה צבע ולא מתבלה לאורך זמן.
ניתן להזמין דרך אייהרב >> כאן.


לריל טכניקס יש ספוגית נוספת מהסדרה היוקרתית שנקראת Miracle Diamond, והיא מגיעה בצורה של יהלום עם דוגמת שיש. רואות קצת וורוד על הספוגית? זה גם הצבע שירד מהביוטיבלנדר, וזה ממחיש לכן עד כמה המצב שם באמת עגום.
אני מודה שלמרות שהיא אמורה להיות ספוגית משודרגת בהשוואה לספוגית הכתומה, אני אוהבת אותה הרבה פחות. מכל הספוגיות בפוסט היא לחלוטין שואבת הכי הרבה חומר, אני מוצאת את הצורה שלה קצת מסורבלת מידי, ההדפס של השיש לא ממש עושה לי את זה ובגדול אני חושבת שהיא גימיק מיותר למדי.
אין שום סיבה לשלם את המחיר הגבוה יותר על ספוגית הפרימיום, במקום לקנות את הספוגית הרגילה.
ניתן להשיג אותה באייהרב בדוגמת שיש רגילה >> כאן, או שיש וורוד >> כאן.


אחרונה חביבה היא הספוגית של ביוטיקייר. היא ניקראת ספוגית HD וכאשר הם השיקו אותן לפני כמה שנים היה כזה טירוף סביבן עד שהייתן צריכות להיות ברות מזל בסדר גודל של זוכות בלוטו כדי למצוא אותן בסניפים. בזמנו זאת היתה בשורה ענקית של ספוגית מעולה במחיר משתלם, אבל האם ההייפ מוצדק?
לדעתי כן. זו ספוגית מצויינת שעושה את העבודה, במחיר פעוט. היא דומה מאד לביוטיבלנדר, אבל שמנה יותר ממנה (הביוטיבלנדר יחסית צרה לספוגיות אחרות). אין לה בעיות של צבע, היא מתכבסת נפלא והבלאי שלה נובע בעיקר מזה שאני משתמשת בה עם ציפורניים ארוכות, מה שגורם לקרעים בספוג. 
מצד שני, לספוגיות המיני HD שאמורות להיות חיקוי למיני ביוטיבלנדר, אני לא ממליצה להתקרב. הן לא רכות מספיק ולא עושות את העבודה באותה יעילות כמו המיני המקורית. 
לסיכום הנושא של הספוגית הגדולה - היא שווה כל פרוטה ממחירה הפעוט.

והערה קטנה לקראת סיום - וויכוח "הרכות". אני רוצה להציע מדד אחר - סולם האווריריות. הספוגיות שבפוסט הן כולן רכות על הפנים ונעימות, השאלה היא עד כמה הן אווריריות (כלומר עד כמה אתן יכולות לכווצ'ץ' אותן עם היד). האוורירית ביותר היא הספוגית של ביוטיבלנדר, אחריה ספוגית היהלום של ריל טכניקס, אחריה הספוגית הכתומה ובמקום האחרון הספוגית של ביוטיקייר.
מדד האווריריות משפיע גם על קלות הניקוי של הספוגית - ככל שהיא יותר דחוסה, כך גם למייקאפ יש יותר חומר להיאחז בו וקשה יותר לנקות את הספוגית.
אני מנקה את הספוגיות בכמה שיטות - ניקוי יסודי במכונת כביסה אחת לכמה זמן, ובין לבין ניקויים בעזרת ריבוע סבוןכמו  של פעם (אני משפשפת את הספוגית על ריבוע הסבון וסוחטת, זה בדרך כלל מוציא הכל).

ולפני שאני נפרדת מכן אני חייבת לכן תשובה לגבי ההקדמה של הפוסט - מי המנצחת בקרב?? קבלו את הספוגית הכתומה של ריל טכניקס! אני חושבת שהעיצוב שלה הוא גאוני ומסייע לי להשתמש בה בצורה מאד מדוייקת ומהירה, היא מחזיקה מעמד לאורך שנים והמחיר שלה משתלם. 

מהי הספוגית האהובה עליכן? 

10 תגובות:

 1. פוסט מעולה ! אני ואת באותה דעה, ריל טכניקס הכתומה (הגרסה החדשה יחסית עם ההטבעה, הקודמת היתה מתבלה מהר יותר). פעם הפייבוריטית שלי היתה ביוטיבלנדר והשתמשתי גם תקופה בספוגיות של HD של ביוטיקייר אך מאז שהכרתי את אייהרב ריל טכניקס מככבת אצלי.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה! אני גם חושבת שהיא נותנת הכי הרבה איכות תמורת המחיר הכי טוב.

   מחק
 2. חייבת לציין שלא ניסיתי את הביוטיבלנדר המקורית, בגלל המחיר, אבל ניסיתי הרבה חיקויים. ריל טכניקס נקרעה מאוד מהר, אהבתי את זו של קיקו במשך תקופה, אבל הכי טובה שניסיתי, וזה הפתיע אותי מאוד - לייף של סופר פארם. קניתי במבצע 5₪ אבל שווה גם את המחיר המלא של 20₪ כי היא מחזיקה לי כבר הרבה זמן

  השבמחק
  תשובות
  1. הספוגית של ריל טכניקס החזיקה לי מעמד למעלה מ-3 שנים! על הספוגית של לייף לא שמעתי, אבדוק את הנושא

   מחק
 3. פוסט נהדר! אני בעד הביוטי בלנדר למרות שלא ניסיתי את זו של ביוטיקר. את הספוגית של ריל טקניקס ניסיתי לפני שנתיים או פחות, והיא קיבלה עובש תוך שבוע! הרגישה לי דחוסה מדי ולכן בקושי התייבשה.... אם שינו אותה אשמח בהחלט לנסות אז תודה על העידכון ��

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא יודעת מתי בדיוק שינו אותה, אבל אני יכולה להגיד לך שהספוגית שלהם מהדור הקודם החזיקה לי מעמד 3 שנים! אני מניחה שזה מאד תלוי בהרגלי הניקוי והייבוש שלה, אולי היא מאוחסנת אצלך במקום שהוא קצת לח מידי?

   מחק
 4. תודה על הפוסט. הייתי מקובעת על ביוטיבלנדר, שמחה לשמוע שיש אופציות חילופיות במחירים נוחים יותר.
  שאלה-
  בקישור לספוגית הכתומה של ריל טקניקס לא מופיע בתמונה לוגו החברה,
  האם הקישור הוא לספוגית החדשה ?
  או שזה הקישור הנכון?
  https://www.iherb.com/pr/Real-Techniques-by-Samantha-Chapman-Miracle-Complexion-Sponge-Travel-Sponge-Case-2-Piece-Set/78185

  או ששתיהם אותו הדבר?

  השבמחק
  תשובות
  1. הספוגיות אותו הדבר, הן רק נמכרות במארזים שונים

   מחק
 5. לא ניסיתי את בהביוטי בלנדר המקורית אבל משתמשת בזו של ECOTOOLS ומאד מרוצה ממנה!
  (אגב, דווקא בזו של ביוטיקייר התנסיתי ולא אהבתי)

  השבמחק
  תשובות
  1. שומעת הרבה המלצות על הספוגית של אקוטולס, בהחלט תנוסה!

   מחק