‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

26.4.2018

היכל התהילה - 3 מייקאפים שאני אקח לאי בודד

לפני מספר שבועות פרסמתי את הפוסט "10 דברים שלמדתי על איפור בגיל 30" ולא צפיתי את כמות התגובות שאני אקבל עליו. בהודעות פרטיות, במיילים ובתגובות לפוסט כתבתן לי על ההזדהות שלכן עם הדברים שכתבתי בפוסט והתחושות שבאו לידי ביטוי בו (היו גם כמה תגובות שלא הסכימו איתי וזה בסדר גמור), והרבה מכן ביקשתן פירוט והרחבה לגבי חלק מהסעיפים שבפוסט.
אחד הסעיפים שקיבל הכי הרבה בקשות כאלה, הוא סעיף המייקאפים, שם כתבתי שאני לא מתפשרת יותר לגבי מייקאפים, כיוון שהעור שלי מרגיש פחות סלחני כלפי מייקאפים שלא יושבים 110% על העור שלי - מבחינת כיסוי, גימור ועמידות.


בדיוק לפני שנה, פרסמתי את אוסף המייקאפים שלי, שכלל באותה תקופה 14 מייקאפים שונים. שנה אחר כך, היום האוסף שלי מכיל 8 מייקאפים "בלבד", ומתוכם אני אקח איתי רק 3 לאי בודד. שלושת המייקאפים שאני אדבר עליהם בפוסט הם הנבחרים להכנס להיכל התהילה של מוצרי בסיס וששרדו את המבחן של גיל 30.


והרי הם לפניכן - הנבחרת! שלושתם מייקאפים שכבר סקרתי כאן בהרחבה בבלוג, ולכן אני אסכם אותם בכמה מילים, כל אחד יתרונות וחסרונותיו והסיבות מדוע בחרתי דווקא בו למעמד הרם הזה.
Revlon Colorstay בגוון 150 Buff לעור שומני/מעורב - את הרומן שלי עם הקולורסטיי התחלתי בכלל כהייטרית. לא התחברתי אליו בכלל. חשבתי שזה מייקאפ מיושן ולא מחמיא והדבר היחיד שאהבתי בו היה העמידות הגבוהה. גם אז הייתי חייבת להודות שכשזה מגיע לעמידות לא מצאתי לו מתחרים מבין עשרות המייקאפים שניסיתי לפניו או אחריו. המפנה הגיע כשחזרתי לגלות את הספוגיות, עם העדנה לה הן זכו עם פריצת הביוטי בלנדר לחיינו ומהרגע שהתחלתי להניח ולטשטש אותו באמצעות ספוגיות לחות - הכל השתנה.
השימוש בספוגית מנטרל את הגימור הכבד והמטוייח, והופך את הכיסוי למעט נמוך יותר אבל חי וטבעי הרבה יותר. אני אומרת טבעי - אבל זה עדיין רחוק מלהיות מייקאפ קליל, גם אם מניחים אותו עם ספוגית. זה לחלוטין מייקאפ לחובבות ה-full face וזה המייקאפ היחידי שמצליח לשרוד על הפרצוף שלי במהלך חודשי הקיץ החמים והלחים. ניסיתי המוני מייקאפים עמידים לכאורה ומיועדים לעור מעורב ושמן, והם באמת היו עמידים בצורה נפלאה בחורף ובעונות מעבר, אבל מהרגע שהתחיל הקיץ קרסו לתוך עצמם על הפרצוף שלי.
כשהעור שמן והטמפרטורות מטפסות מעל לרף ה-30 ובתוספת 100% לחות - אין הרבה מקום לטעויות. או שזה נדבק על הפרצוף כמו דבק נגרים ולא זז, או שזה נוזל ומתנדף ומותיר אותך מול שוקת שבורה באמצע היום, כשאת מציצה במראה וחוטפת התקף לב.
בקיץ שעבר סיימתי כמעט שלושת רבעי בקבוק, והקיץ הזה אני מנחשת שאני אסיים את הבקבוק הזה עד תומו, ואני לא אבזבז זמן לפני שארכוש אחד חדש. בחורף ובעונות מעבר אני לא נוגעת בו, כיוון שהעור שלי לא שמן מספיק בתקופות האלה כדי להחזיק את הפורמולה הזאת. 
מאז שחציתי את ה-30 למדתי להשתמש בו בשכבות דקות ולהסתפק בכיסוי בינוני, ולא לנסות לבנות אותו לכיסוי גבוה יותר כדי שלא ישקע בקמטוטים וידגיש אותם.
אם אתן מחפשות מייקאפ בכיסוי גבוה, במחיר נוח שמתאים לעור שמן ועמיד בחודשי הקיץ ומציע מבחר יחסית גדול של גוונים - הקולורסטיי של רבלון הוא התשובה האולטימטיבית.  
ניתן להשיג אותו בפארמים, בגילטי >> כאן באי ביי >> כאן או באתר הפולני >> כאן

Loreal Infallible Pro Matte בגוון 101 Classic Ivory - לפני כשנתיים לוריאל השיקו את סדרת המייקאפים הזו, ושיחקו אותה. הסדרה הובילה אחריה הרבה סדרות ספין אוף (כמו הטוטאל קאבר וסדרת המייקאפים בגימור גלואו), אבל אני מתרכזת במייקאפ מסדרת המאט הרגילה, שהוא האחד בשבילי. מה שיפה בו, שהוא בעצם מתקן הרבה מהפגמים שיש לכאורה בקולורסטיי - פורמולה הרבה יותר נוזלית ועדינה וגימור מחמיא על העור. בניגוד לקולורסטיי, שאיתו לקח לי זמן לפתח את הרומן, האינפאליבל מאט של לוריאל היה אהבה ממבט ראשון. 
אפשר להניח אותו גם עם מברשת וגם עם ספוגית (למרות שלגבי כל המייקאפים בפוסט אני חושבת שספוגית היא הכלי היעיל ביותר כדי להגיע לגימור המחמיא ביותר), והגימור יהיה מושלם. השפופרת שאתן רואות כאן היא הגרסה האמריקאית של המייקאפ (בסיבוב הראשון שלי איתו השתמשתי בגרסה האירופאית/ישראלית), ולא הבחנתי בשום הבדל בין הגרסאות.
אני אוהבת את המייקאפ הזה, כיוון שהוא נותן לי את האפקט של גימור מאט, אבל מבלי להיות כבד כמו הקולורסטיי. אני הודיתי כאן כבר עשרות פעמים שאני אוהבת גימור שהוא קצת מסיכה כיוון שהעור שלי מצליח לספוג את זה, אבל אם הקולורסטיי הוא יותר מידי בשבילכן, אז הפרו מאט של לוריאל הוא התשובה.
העמידות שלו מצויינת, וזה מייקאפ מאט מעולה להשתמש בו בחורף ובעונות מעבר מבלי שהעור ייראה מיובש ועצוב. בקיץ, שוב, אין לי אלא להודות שהוא לא מחזיק נר לקולורסטיי מבחינת עמידות, אבל אם אין לכן בעיה לספוח ו/או לפדר במהלך היום, אפשר לסמוך עליו גם בקיץ. אני אוהבת להשתמש בו בקיץ בעיקר כמייקאפ ערב/לילה כיוון שאין בו SPF, ואם השמש לא קופחת עליו אז העמידות שלו מושלמת. 
הכיסוי שלו בינוני פלוס ואני משאירה אותו ככזה - כלומר לא מנסה לבנות לגבוה אלא משתמשת בקונסילר לפי הצורך. כיוון שהפורמולה המיימית שלו יוצרת גימור כל כך מחמיא על העור, חבל להקריב את זה עם בנייה של שכבה על שכבה רק כדי להסתיר כמה פגמים.
אני לקראת סיום של השפופרת השניה, ותהיו בטוחות שאחריה תגיע מיד שפופרת שלישית. אם אתן מחפשות מייקאפ מאט, במחיר נגיש אבל עם פורמולה ידידותית וגימור מחמיא, ובמגוון רחב של גוונים - לוריאל אינפאליבל פרו מאט הוא התשובה.
ניתן להשיג אותו בפארמים, בגילטי >> כאן, באי ביי >> כאן, או באתר הפולני >> כאן

Neutrogena Healthy Skin בגוון  Classic Ivory 10 - מייקאפ שנפלתי עליו במקריות מוחלטת במסגרת אחת ההזמנות הראנדומליות שלי מאייהרב. כל מי שמכירה אותי ואת העדפות האיפור שלי קצת זמן, ואפילו מקריאה של 2 המייקאפים הקודמים שמופיעים פה בפוסט, יודעת שהמרחק ביני ובין מייקאפים בגימור לחותי חי הוא גבוה מאד. בגלל סוג העור שלי, ההעדפה שלי היא תמיד למייקאפים בגימור מאט, ומייקאפים זוהרים הם פשוט עוד מאותו הדבר - אם אני רוצה עור מבריק, יש לי כבר אחד כזה שאיתו נולדתי, תודה רבה.
כל הניסיונות שלי עם BB ו-CC קרמים למיניהם לא צלחו, ולמייקאפים לחותיים יותר יש גם נטיה להתחמצן עליי מאד והגוונים תמיד ניראים כהים וכתומים מידי עבורי. כל הקונספט של הגימור הלחותי, הוא לא בשבילי.
או כך לפחות חשבתי עד שניסיתי את המייקאפ הזה של ניוטרוג'ינה. במקום גימור מיוזע ומבריק - המייקאפ הזה יוצר גימור זוהר, בריא ומחמיא. במקום פורמולה שנוזלת ומתחמצנת - המייקאפ הזה נשאר על העור, לא מתנדף ולא מחליף גוון.
לא באמת הבנתי את הקטע של העדפה לגימור זוהר, עד שנתקלתי באחד שמצליח לעשות את זה בצורה מוצלחת גם על עור שמן. מאז, אני hooked. הלוק הזוהר, הזהוב ובקיצור, לוק ג'יילו הפך להיות הלוק המועדף עליי לאיפור יום יומי קליל. מי היה מאמין?!
הפורמולה שלו קצת סמיכה, והוא מגיע בבקבוק ללא משאבה. אפשר להניח אותו איך שרוצים - עם מברשת, ספוגית או אפילו האצבעות והכיסוי שהוא מעניק בינוני (ולא מעבר, אי אפשר לבנות אותו). 
אז נכון, הוא לא נשאר מאט על העור לאורך כל היום, אבל מלכתחילה לא מדובר במייקאפ מאט. בדרך כלל אחרי כמה שעות אני מספיחה קצת שומן (אני לא מוצאת צורך לפדר) ושם זה נגמר כי הוא לא נראה עייף או מרוט, אלא הגימור ממשיך להיות מושלם על העור.
כדי שמייקאפ במראה מואר ובכיסוי בינוני ייכנס להיכל התהילה של המייקאפים שלי - אתן יכולות להיות בטוחות שזה באמת מייקאפ שהצליח להרשים אותי מאד.
אם אתן מחפשות מייקאפ למראה מואר, שיחמיא גם לעור בוגר, או אם יש לכן עור יבש - ההלת'י סקין של ניוטרוג'ינה הוא המייקאפ עבורכן.
החסרון היחידי שיש לו היא בעיית גוונים קשה - ניתן להשיג רק 3 גוונים. 


אז בואו נדבר על הגוונים - כפי שאתן יכולות לראות, יש הבדלים מאד מהותיים בין השלושה. 
משמאל יש לנו את הקולורסטיי שהוא הצהוב ביותר בחבורה (לקולורסטיי יש גוונים מתחלפים עם תתי גוון צהוב או וורוד) ומתאים לי בצורה מושלמת. באמצע יש את האינפאליבל פרו מאט שהוא וורוד יותר בצורה משמעותית, אבל בהיר מאד (מאד) ומתאים במיוחד לחיוורות. את הוורדרדות שלו אפשר לנטרל עם פודרה שיש לה תת גוון צהבהב, אבל אני מוצאת שזה לא בולט עליי.
מימין המייקאפ של ניוטרוג'ינה שנראה ממש מפחיד - כתום וכהה. כפי שציינתי, כן קיימת שם בעיית גוונים ואני לחלוטין הייתי מעדיפה גוון בהיר יותר (זה לא בדיוק ivory כפי שהוא נקרא), אבל תמיד צריך לנסות מייקאפים על העור כיוון שהגימור יכול להיות שונה לגמרי מהגוון בסוואטץ'. הכל תלוי בפורמולה ובסוג הפיגמנטים שמשתמשים בהם ובמייקאפ הזה הגימור על העור הוא זהוב ומחמיא. אני מטשטשת אותו לכיוון הצוואר כדי שלא יהיה הבדל גדול מידי ואני מרוצה מהתוצאה.

אז לסיכום, מדוע המייקאפים האלה זכו להכנס להיכל התהילה?
הסיבה העיקרית היא ששנים מהם (רבלון ולוריאל) הם מייקאפים שאני מוצאת את עצמי רוכשת שוב ושוב כבר שנים, וזה כבר מעיד על הכל, לא? קולורסטיי בזכות העמידות בקיץ, לוריאל בזכות הגימור והביצועים הטובים מכל הבחינות האחרות.
המייקאפ של ניוטרוג'ינה זכה למקום בשלישיה המקודשת (למרות חסרונות הגוון והבקבוק), כיוון שהוא המייקאפ היחידי בגימור שאינו מאט שאני אוהבת ופתח לפני צוהר חדש לאיפור שונה מזה שאני רגילה אליו בדרך כלל. אני חושבת שככל שאני אעמיק לשנות ה-30 שלי, אני הולכת להעדיף יותר ויותר את הגימור של ניוטרוג'ינה על פני המייקאפים מאט שלי. 

מהם המייקאפים "המקודשים" שלכן? אלה שאתן נאמנות אליהם שנים, למרות שבין לבין אתן מנסות גם מייקאפים אחרים? אלה שאף פעם לא אכזבו אתכם? שתפו אותי בתגובות!


10 תגובות:

 1. היי מהממת!!
  פוסט מדהים וחשוב ביותר!
  אני השתמשתי בקולורסטי של רבלון במשך 3 שנים. אפשר לאמר שהצבע שלו התאים לי באופן מושלם וכאן מתחיל ה"אבל" הגדול..
  התת גוון שלו היה מעט ורוד. לקח לי הרבהה מאוד זמן להבין מה לא בסדר איתו. כולן טענו שאני נראת ניפלא וסתם מחפשת בעיות, אבל הרגשתי שהוא נותן לי גוון אפרורי ומוחק את הצהבהבות הבריאה של הפנים שלי..
  בצילומי פלאש זה היה נראה זוועה.
  ואחרי 3 שנים הלכתי למאק ושם התאימו לי את הסטודיו פיניש שתואם לי באופן מושלם!
  בקיצור, נכון לעכשיו אנו חיים בשלום...

  השבמחק
  תשובות
  1. שימי לב שבקולורסטיי יש גוונים מקבילים עם תתי גוון צהובים או וורודים. הגוון שלי הוא 150 עם תת גוון צהוב ויש גוון מקביל לו בבהירות שהוא עם תת גוון וורוד. כנראה השתמשת בגוון הלא נכון כל השנים...

   מחק
 2. אם לא הפוסט שלך, לא הייתי מתעכבת על הניוטרוגינה. יש לי עור בוגר ואני ממש מחפשת מייקאפ שלא ידגיש את הקמטוטים.
  אבל איך את מסתדרת עם הצבע הכהה שלו?? גם אני בהירת עור מאד.....

  השבמחק
  תשובות
  1. מטשטשת היטב ומפדרת עם פודרה בהירה, איכשזהו זה עובד

   מחק
 3. בהחלט הולכת לנסות את הניוטריג'ינה בעקבות ההמלצה שלך!
  אגב, באייהרב אכן יש רק 3 גוונים, אבל בפועל יש לו מעל 10 גוונים...

  השבמחק
  תשובות
  1. הלוואי שהיו מביאים אותם לאייהרב!

   מחק
 4. הלוריאל נשמע מושלם... כשאני צריכה עמידות הולכת תמיד על הדאבל וור. מאוד דומה לקולורסטיי בעיני, רק שבקולורסטיי לא מצאתי גוון שיושב עלי ממש בדיוק כמו בדאבל וור.
  מייקאפ נוסף שאני אוהבת לקיץ הוא פייס אנד בודי של מאק, עם פידור נכון הוא עמיד לכל היום וכשבא לי כיסוי נמוך אני משתמשת בו

  השבמחק
  תשובות
  1. לא יכולה להתקרב למייקאפים של מאק - הם כולם מחצ'קנים אותי!

   מחק
 5. פוסט מעולה!
  מייקאפ מומלץ נוסף וסלחן אפילו למי שלוקח רואקוטן אחרי התקפת אקנה בשנות ה-20 המאוחרות - טרו מאץ' של לוריאל, חידשו את הפורמולה והוא היחיד שנראה טוב על כל הקילופים והיובש...

  השבמחק
  תשובות
  1. טרו מאץ' היה פעם המייקאפ היחידי שלי, לפני 10 שנים. באמת הגיע הזמן לנסות אותו שוב!

   מחק