‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

7.10.2014

ראש בראש - היפה והחיה

שלום חברות!
לקראת החג ארגנתי עבורכן פוסט מהסוג שמכורות איפור ירצו לצלול אליו - השוואת בין 2 פלטות של צלליות מאד שוות ומאד אהובות, שפע של סוואטצ'ים ואפילו השוואת דיופים. מוכנות לזה? שלא תגידו שאני לא מפנקת אתכן בחגי ומועדי ישראל!
שתי הפלטות שנדבר עליהן היום הן לכאורה פלטות שונות לחלוטין שאני לא רואה הרבה השוואות ביניהן ברשת. את שתיהן קיבלתי בזמן מקביל פחות או יותר ויצא לי להתנסות איתן בד בבד, וככל שהשתמשתי בהן מצאתי יותר ויותר קווים מקבילים ביניהן. מצד שני, מצאתי גם הרבה הבדלים - בעיקר ברמת האיכויות והגימורים. 
על איזה פלטות אני מדברת? כרגיל אני בלוגרית פח ושוכחת לציין את הפרטים החשובים - פלטת Pro של Lorac, ופלטת Storm של Sleek. שתיהן פלטות מהוללות ואהובות, ועל שתיהן זממתי תקופה מאד ארוכה.
מי המנצחת? יש פוסט שלם לקרוא לפני שתגלו...
נתחיל מהקטן אל הגדול, עם פלטת Storm של Sleek. זו אחת הפלטות הוותיקות של המותג הבריטי, והיא מכילה 12 צלליות, אשר 3 מתוכן בגימור מאט, מה שמותיר 9 צלליות שימריות. הצבעוניות נעה בין נייטרלית וזהובה, ובין מתוכשטת וכהה, עם גוונים כחולים, ירוקים ואדומים מעניינים.
הפלטה דקה וקלילה ונוחה מאד לאריזה לנסיעות, וגם מציעה מגוון של אפשרויות איפור, מה שהופך אותה לפתרון מעולה עבור נשים שלא אוהבות לארוז את כל הבית (כלומר, לא אני). 
ניגש לצלליות, ונתחיל עם השורה העליונה:
משמאל לימין, השורה העליונה מורכבת רובה מצלליות הארה ובסיס בגוונים בהירים, עם צללית בגוון עמוק יותר מתגנבת לקראת סוף השורה. לכל הצלליות בשורה יש טונים חמים, חוץ מהצללית הלבנה. אחת מהחבורה היא צללית מאט חומה שיכולה להיות שימושית ביותר בתור צללית בסיס, או בתור צללית לטשטושים של גבולות חיצוניים. הצלליות השימריות הבהירות - שימריות במיוחד. רק בגוונים הכהים יותר השימר מתמתן מעט. כולן באיכות טובה, פיגמנטיות ונוחות לעבודה, אם כי השימר שבהן מורכב מחתיכות גרוסות של גליטר, מה שמיתרגם גם לגימור "גס" יותר על העיניים. אני פחות אוהבת שהשימר בצלליות כל כך בולט לעין, ומעדיפה גימורים מעט מתוחכמים וקלאסיים יותר. 
נמשיך לשורה שהיא לדעתי המעניינת ביותר, וכאן תמצאו את העוגנים הצבעוניים של הפלטה - גוונים שיכולים להפוך אותה ללהיט עבור משתמשות מסויימות, ובלתי שמישה עבור אחרות.
משמאל לימין - כל 4 הצלליות הראשונות הן בגוונים כהים וגימורים שימריים, כאשר האהובה עליי במיוחד היא הירוקה כהה שיש לה טון בקבוק מהמם. השתיים האחרונות הן צלליות מאט, עוד צללית חומה מאט (כהה ואפורה יותר מהצללית בשורה העליונה) וצללית מאט שחורה מאד פיגמנטית אבל גם מאד מתפוררת. 
נקודות החולשה של השורה הזאת הן דווקא צלליות המאט, שהאיכות שלהן לא משתווה לאיכות השימוש והצבע של הצלליות השימריות. צלליות המאט החומות קצת יבשות ולא חמאתיות ומתמסרות, והצללית השחורה היא שילוב קטלני של פורמולה יבשה אולם מאד מאד פיגמנטית, מה שהופך אותה למחוספסת למגע ומתפוררת מאד. יש להשתמש בה בזהירות יתרה.
לסיכום, ללא ספק מדובר בפלטה שמורכבת מצלליות מעניינות, שימושיות ולבישות. אין כאן אף צללית שאני יכולה להגדיר כ"מכוערת" או ככזו שאני לא אוכל להשתמש בה, וביחד הן יכולות להרכיב מגוון מאד גדול של מראות שונים. למרות שיש בה את האופציה להרכיב מראה נייטרלי, היא מעניקה גם את האפשרות להוסיף זריקות של צבע ולהשתעשע עם גוונים מעט פחות נייטרליים. אני אוהבת שנכללו בה 3 צלליות מאט בצבעי בסיס שעליהן יקום ויפול לפעמים כל האיפור. אם יש משהו שכדאי לאמץ לשגרת האיפור זה לטשטש גבולות חיצוניים של צלליות עם צבעי בסיס בגוונים רכים כדי לעדן את הגבולות.
מצד שני, כל הגימורים של הצלליות קצת "שטוחים" ודומים מאד אחד לשני - גליטר גליטר גליטר ומעט מאט. גם צלליות המאט היו יכולות להיות מעט רכות יותר, והצללית השחורה בכלל לא נוחה לעבודה.
בסך הכל מדובר בפלטה טובה, אבל לא כזו שאין בה חסרונות. 
לעומת זאת, כשמדברים על הפלטה הבאה....
תכירו את מושי מושלמת, או בשמה השני - פלטת Pro של Lorac. הפלטה הזו מאד לא פשוטה להשגה וזמינה לרכישה רק בארה"ב ורק ברשת מאד מסויימת (Ulta). 
מצד שני, היא שווה כל שנייה שתשקיעו בניסיון להשיג אותה - זו אחת הפלטות האיכותיות ביותר, המציעות מגוון רחב של גוונים וגימורים ובמחיר משתלם במיוחד. היא מכילה 16 צלליות, כאשר החלוקה היא ברורה ל-8 צלליות מאט ו-8 צלליות שימר. 
אם אמרתי שהפלטה של סליק היא טובה לנסיעות, זו בכלל הפלטה האידיאלית. למרות שהיא גדולה יותר, היא מאד דקה וקלילה וכוללת מגוון של צלליות שאפשר לחיות עליהן במשך חודשים מבלי להשתעמם. 
כיוון שקצת קשה להסוויטצ' 8 צלליות על יד אחת, חילקתי את הסוואטצ'ים לקבוצות של 4. 
נתחיל עם השורה הראשונה העליונה של צלליות המאט, ועם הרביעייה הראשונה משמאל של צלליות בסיס בהירות. זו רביעייה של צלליות שאני חורשת עליהן ברמה היום יומית כמעט, כשאני משתמשת בהן או כבסיס לאיפור אחר, או לבד, או כהארה. הגוונים של הצלליות מאד "טהורים" - לבן חלק, וורוד חם ועדין, חום נייטרלי ואפילו צללית וורודה קרה שדווקא בגלל שהיא יוצאת דופן אני מחבבת אותה במיוחד. 
הרביעייה הבאה משורת המאטים נכנסת יותר לתחום הצלליות הכהות והמודגשות יותר. כאן תמצאו צללית טואופ, שתי צלליות חומות בדרגות כהות שונות וצללית שחורה, שהיא לדעתי פחות שחורה ויותר אפורה כהה ומעושנת.
כל השורה העליונה יכולה לשמש גם ככתובת שפונים אליה כדי למצוא צלליות בסיס מאט באיכות מצויינת, או כדי ליצור לוק כהה ומודגש יותר שעושה שימוש בגימורי מאט בלבד. יש כאן שילובים של צלליות בגימורים חמים וקרים יותר, למרות שהנטייה המרכזית היא לצלליות בטונים קרים דווקא.
המשכנו לשורה השניה, שורת השימר! שוב אנחנו מתחילות לשמאל לימין, עם הקבוצה של הצלליות הבהירות. גם כאן יש קבוצה של צלליות הארה ובסיס בגימור שימר ובגוונים שונים, חוץ מהצללית הזהובה והפיגמנטית באופן מטריף שהשתרבבה לקבוצה הזאת. תמצאו כאן שני וורודים - הראשון וורוד שמפניה נייטרלי, והשני וורוד מעט סגלגל יותר, וזו גם הצללית עם הפורמולה השימרים ביותר שיש בה חלקיקי גליטר של ממש. אחריה מגיעה צללית זהובה בגוון זהוב מדהים ומרקם רך כמו חמאה והאחרונה היא צללית אפרסקית מהממת שמעולה לשילוב בכל איפור אפשרי.
4 צלליות השימר הבאות נותנות את הטון הצבעוני עם גוונים של חום, ברונזה, סגול וכחול אפרפר. הגוון שלהן עמוק, השימר בשליטה והן נותנות גימור מאד חלק על העין.
אלה צלליות שאני בדרך כלל משלבת עם צלליות בסיס והארה מאט מהשורה העליונה, שזה אחד היתרונות הבולטים של הפלטה - שהיא מאפשרת משחקים של גימורים ויצירת איפור שנראה מסובך, אבל בעצם מורכב ממשחק פשוט בין שימר למאט. אני חושבת שצלליות מאט הן חובה לשילוב בכל מראה איפור כדי לא ליצור העמסת שימר, והפלטה הזאת נותנת את הפתרון המושלם לצורך הזה.
מבחינת המרקם, כל צלליות השימר בפלטה מאד מאד רכות, ואם תחפרו בהן עם המברשות שלכן יווצר בלאגן לא נעים. מספיקה נגיעה עדינה כדי להרים צבע ועל העין הן נמרחות בצורה מאד חלקה ולא מתפוררת.
לעומתן צלליות המאט קצת יותר "יציבות", אבל גם הן רכות ביחס לסוג הגימור, ולא יבשות או מתפוררות.
לסיכום, כמו שאתן יכולות לראות - אין לי הרבה דברים רעים להגיד על הפלטה הזאת. האיכות של הצלליות מצויינת והיא מאפשרת משחק בין גוונים וגימורים שקשה להוציא מפלטות אחרות.
עם זאת, אני כן יכולה להגיד שהטונים של הצלליות מעט חוזרים על עצמם, ולא תמצאו כאן הברקות צבע יוצאות דופן כמו הכחולים והירוקים שבפלטה של סליק. שתי השורות שבפלטה של לוראק בעצם משלימות אחת את השניה עם גוונים פחות או יותר זהים, אולם בגימורים שונים. מי שאוהבת להתאפר בעיקר בגוונים נייטרלים - תוכל לחיות על הפלטה הזאת חודשים שלמים, אבל מי שאוהבת מידי להפציץ עם מעושן ירוק או כחול - תצטרך להשתמש בצלליות חיצוניות כדי להשיג את המראה הזה.
מבחינתי זו הפלטה היום יומית המושלמת ואני משתמשת בה באופן כלשהו כמעט כל יום. לעומת זאת, איפור ירוק או כחול אני עושה לעיתים הרבה יותר נדירות....

וכעת להשוואות! תופתעו לגלות כמה קווים מקבילים יש בין שתי הפלטות....
נתחיל עם גווני ההארה הבהירים והשימרים, כיוון שבפלטה של סליק אין גווני הארה מאט. ניתן לראות שהגוונים השימריים של לוראק יות וורודים קרים וסגולים, לעומת הוורוד העמוק יותר של סליק והלבן שמפניה. על העין לגוונים האלה יש נטייה להיראות פחות או יותר אותו הדבר, כך שאין כאן הבדלים משמעותיים, מלבד הצללית הוורודה הכהה של סליק - שאין כמוה בפלטה של לוראק.
ההשוואה הבאה היא בין הצלליות הזהובות/חומות. אין דבר שמשתווה לזהב הכתמתם של לוראק, והצללית הזהובה בפלטה של סליק הרבה יותר צהובה ובהירה ממנה. לעומת זאת, בגוונים החומים השימריים יש כמעט זהות מוחלטת, כשהגוון של סליק מאט כתמתם יותר.
בואו נדבר רגע על צלליות המאט. כאן אפשר לראות את ההבדל בין האיכויות של הגימור בפלטות השונות. אצל סליק הסוואטצ' פחות חלק והייתי צריכה לעבוד יותר קשה כדי להוציא את הצבע, לעומת הצללית של לוראק שהיא יותר חמאתית ורכה. מצד שני, אני חייבת לציין שהצלליות מאט של סליק אמנם יבשות יותר, אבל עם מברשת יותר קל לעבוד איתן והן מצליחות להרים את הצבע יותר טוב מאשר כשאני עושה סוואטצ' עם האצבעות.
עוד השוואה שהיא כמעט זהה, היא הצללית הכחולה/אפורה שימרית שקיימת בשתי הפלטות והן ממש דומות אחת לשניה. הצללית של לוראק רק מעט כהה יותר בחצי טון ואני מזהה בה מעט יותר חמימות, לעומת הצללית של סליק שיש לה יותר שימר כסוף וקר.
והנה הגענו להשוואה שממנה סליק יוצאים מנצחים - הצללית השחורה מאט! אם אמרתי מקודם שהצללית של סליק שחורה כמו הלילה, לעומת השחורה/אפורה של לוראק, כאן אפשר לראות את ההבדל. מצד שני, הצללית של לוראק אולי פחות פיגמנטית ורוויה, אבל הרבה יותר קל לעבוד איתה - לעומת המרקם המתפורר של הצללית של סליק (אתן יכולות לראות שאריות של הפירורים בקצה הסוואטצ'). בכל אופן צלליות שחורות זה לא משהו שאני משתמשת בו הרבה, כך שהשימושיות שלהן לא גבוהה מבחינתי לכאן או לכאן...

דומות ושונות, ושתיהן יפות - אבל מי המנצחת?
בעיני ללא ספק הפלטה של לוראק שנותנת תמורה מלאה בעבור המחיר ושאותה אני שולפת מידי יום, לעומת הפלטה של סליק שאני משתמשת בה פחות. הגימורים של הצלליות של לוראק הם ברמה אחת יותר גבוהה, והגוונים של הצלליות יותר שימושיים מבחינתי.
זה לא אומר שהפלטה של סליק רעה - ממש לא, וכפי שיכולתן לראות מצאתי הרבה קווים מקבילים בין השתיים. שתיהן ראויות, אבל השאלה היא תמיד מי ראויה יותר...
לפלטה של סליק יש את היתרון שהיא יותר זמינה לרכישה מאתר החברה שעושה משלוחים לארץ, לעומת הפלטה של לוראק שהיא כאב ראש להשגה.

אני מקווה שנהנתן מהפוסט הצבעוני והחגיגי הזה ושכל אוהבות הצלליות באו על סיפוקן עם שפע הסוואטצ'ים!
מה דעתכן - האם ההשוואה בין השתיים מוצדקת, או שאין בכלל קרקע משותפת? ניסיתן את אחת הפלטות ויש לכן דיעה לגביהן? שתפו אותי בתגובות!

שיהיה חג שמח!! :-)

8 תגובות:

 1. יא איך אני זוממת על לוראק כבר המון זמן וגם על הסטורם. את מדרדרת ברמות מטורפות! הסווטשים יפהפים :D

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה! אני עושה כמיטב יכולתי כי לפתות אתכן ;-)

   מחק
 2. הסווטשים של הפרווווו אמאלה. רואים את החמאתיות והיופי של הגוונים.

  השבמחק
  תשובות
  1. בדיוק כמו אצל ה-unzipped. ממליצה מאד על כל ליין הצלליות שלהם! שווה כל אגורה, במיוחד כשאלה לא אגורות יקרות במיוחד ;-)

   מחק
 3. הפלטה של סליק נראית ממש מעולה, ובמרבית הדיופים דווקא אהבתי את של סליק (חוץ מהזהוב הכתמתם של לוראק).
  אוף איתך, עשית לי חשק! :)

  השבמחק
 4. אהבתי את הגוונים והפיגמנטים של הצלליות

  השבמחק