‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

3.2.2016

שגרת טיפוח לעור מושלם בחורף

כותרת הפוסט מדברת בעד עצמה, לא? מי שעוקבת אחרי באינסטגראם יודעת שהעברתי לשם את מירב הפעילות של סקירות טיפוח, ואני מעלה שם עדכונים שוטפים מהשטח על מוצרים שאני משתמשת בהם בכל רגע נתון מלווים בסקירה מאד ממוקדת. אבל, חשוב לי גם לחבר את כל המוצרים האלה לשגרה אחת כוללת, אם תרצו "התמונה המלאה". אם יש משהו שאני באמת גאה בו, זה השיפור האדיר שניכר בעור הפנים שלי בשנים האחרונות. פעם שנאתי את העור שלי, היום למדתי לחיות איתו בשלום ובשלווה ולאט לאט אני פותרת את כל המצוקות שהפריעו לי בו. אני מתעמקת בנושא הטיפוח יותר ויותר, לומדת דברים חדשים, חוקרת לגבי מוצרים ורכיבים ודואגת תמיד להשתמש במוצרים שעושים לעור שלי טוב, מכל בחינה.  
פוסטים בנושא טיפוח הם תמיד הפופולריים ביותר בבלוג, ועל הנושא הזה אני גם תמיד מקבל הכי הרבה שאלות פרטיות מקוראות. אני מבינה מזה שהקהל שלי צמא למידע בדיוק כמוני, ולכן חשוב לי לכתוב ולחלוק אתכן את המידע הזה מידי כמה זמן. 
אז תכינו לעצמכן משהו מפנק לשתות ונשנוש או שניים, תתרווחו בנוחות ותוציאו פנקס ועט - אני הולכת לפרט לכן את שגרת הטיפוח המלאה שלי והמון מוצרים, טיפים ועצות שאני מיישמת יום יום. 

אני אתחיל עם רשימה ממוקדת של טיפים שאני ממליצה לאמץ, שהם לא קשורים למוצר כזה או אחר, אלא לדרך שבה אתן תופסות את הטיפוח שלכן. 
 • הקפידו על שגרה - זה אחד הטיפים החשובים ביותר. אם מצאתן שגרה שמתאימה לכן, אל תשנו אותה. אל תחליפו מוצרים בתדירות גבוהה ואל תשנו צעדים בשגרה. זה גם טוב לעור שלכן שמתרגל לשגרה קבועה, וגם יעזור לכן לאבחן מצבי בעייה. כשאתן עוקבות אחרי שגרה קבועה, אתן תדעו מיד לזהות מוצרים חדשים שעושים לכן רע. כשמשתמשים כל יום בקרם לחות שונה, וכל יומיים משנים את רוטינת הניקוי - אי אפשר לדעת מה עובד, מה מזיק ומה סתם לא תורם. 
 • אבחנו את העור שלכן - זה אלף בית של טיפוח נכון. כדי לדעת להתאים לעצמכן את המוצרים הנכונים, אתן צריכות לאבחן את סוג העור שלכן. יבש, רגיל, מעורב, שמן - לכל אחד מהסוגים הללו צרכים אחרים, מה שעובד לסוג אחד יכול להזיק לאחר. 
 • אבחנו את הפצעים שלכן - כן, זה נשמע מגעיל. אבל לכולנו (אוקיי, כמעט כולנו) יש אותם. הבעיה מתחילה כשמדביקים על כל הפצעונים את אותה המדבקה של "אקנה" ולא ממש יודעים מה ההשלכות של זה. אם העור שלכן לא אחיד ואתן סובלות מפצעים שימו לב להבדלים הבאים: פצעים יכולים להיגרם משלושה גורמים - אקנה, הורמונים, סתימת נקבוביות. אם אתן אקנתיות, פנו לרופא עור, יש היום מגוון של פתרונות רפואיים שיעזרו לכן להיפטר מזה. אם אתן סובלות מפצעים בזמן ההוא של החודש, הם דלקתיים וכואבים והם מופיעים בעיקר באיזור הסנטר, הפה, הלסת ולפעמים הלחיים - אז יש לכן נטייה לפצעים הורמונליים. אין מה לעשות אלא לזרז את ההחלמה שלהם במהלך השבוע המעצבן גם ככה. פצעונים שנוצרים מנקבוביות חסומות נראים ומרגישים אחרת מפצעונים של אקנה או הורמונים. ההבדל העיקרי הוא שלא נוצרת דלקת. הם מופיעים כבליטות על העור באיזורים שבדרך כלל לא מופיעים בהם פצעים הורמונלים (כמו המצח נניח) ולא מתפתחת בהם דלקת (אלא אם כן תתעסקו איתם). הדרך לטפל בהם היא לנטרל שימוש במוצרים שסותמים לכן את העור ויוצרים את הצטברות הפיכסה הזאת.
 • התחילו לקרוא רשימות מרכיבים - אחד הצעדים שאני לא פוסחת עליהם כשאני מתחילה להשתמש במוצר טיפוח חדש, זה קריאה של רשימת המרכיבים לפני שאני מתחילה להשתמש בו. ככל שהרשימה מורכבת מרכיבים טבעיים יותר (תמציות צמחים, שמנים וכו') וחומצות בריכוזים פעילים - כך יותר טוב. ככל שהרשימה מורכבת מיותר כימיקלים, עדיף להתרחק. כלל ברזל הוא שמיקומו של הרכיב ברשימה מעיד על הכמות שלו במוצר. אם כל חמשת הרכיבים הראשונים הם מים, כימיקלים ובושם, שום דבר טוב לא ייצא מהמוצר הזה. מה שמוביל אותי לנקודה הבאה.
 • הימנעו מרכיבים רעים - יש רשימות אין סופיות של רכיבים שכדאי להתרחק מהם במוצרי טיפוח. אני אביא לכן כאן את העיקריים שאני נמנעת מהם והם לא טובים לאף אחת:
  *סיליקון* חוסם נקבוביות וגם אם אתן לא רגישות לסיליקון אזי שימוש בו לטווח ארוך ייצור אצלכן רגישות ויחריב לכן את העור *SLS* חומר מקציף שמופיע בעיקר במוצרי ניקוי. מדובר ברעל לכל דבר, להתרחק *פראבנים* חומרים משמרים רעילים, להתרחק *שמן מינרלי Mineral Oil* שמן שמיוצר מנפט (כמו ווזלין), מעודד אקנה, חוסם נקבוביות ויוצר שרשרת שלימה של בעיות *חמאת שיאה Shea Butter* לא מזיקה כמו החומרים האחרים, אבל מדובר בחמאה שהיא נהדרת לגוף אבל עשירה מידי לעור הפנים, סותמת נקבוביות ויוצרת פצעים *אלכוהול* לא לא לא, לא במי פנים, לא בקרמים, לא בסרומים. אלכוהול מייבש את העור בצורה דרסטית ויוצר נזקים בטווח הארוך בהזדקנות העור. העור שלנו הוא לא שירותים ציבוריים ולא צריך לחטא אותו עם אקנומיקה, אז מספיק עם זה! *צבע טרטזין* חומר שהוכח כמסרטן, לא חבל? *בושם Parfum* כמעט אין דרך להתחמק מזה לגמרי. זה לא רעיל, אבל יכול ליצור רגישות אם זה נמצא בכמויות גדולות. צריך לשים לב שזה מופיע במקום מאד נמוך ברשימת המרכיבים.
 • תשקיעו בטיפוח בלילה - לא סתם קוראים לזה "שנת יופי". בלילה העור שלנו נח ועובר כל מיני תהליכים מעניינים של התחדשות, וזה הזמן האופטימלי לעזור לו עם חומצות, סרומים וקרמים טובים. הטיפוח שלכן ביום צריך להיות מינימלי לצרכי תחזוקה, ובלילה להשקיע את התותחים הכבדים. תנו לכל מוצר חצי דקה להיספג לפני שאתן עוברות לשלב הבא ואל תמרחו את הכל שניה לפני שאתן נוחתות על הכרית. אתן חייבות לתת לזה לשבת על העור ולהיספג לפני שזה יימרח על המצעים, אחרת לא עשיתן כלום. תחשבו על שגרת הלילה שלכן כמו אוכל לעור שלכן -אתן לא רוצות ללכת לישון על בטן מלאה, אלא לחכות קצת שהאוכל יירד ותהליך חילוף החומרים יתחיל. (שמישהו יעניק לי פרס ישראל על המטאפורה הזאת). 

נעבור לחלק השני של הפוסט שמכיל את כל המוצרים שמרכיבים אצלי את שגרת הטיפוח העדכנית ביותר, ואני אחזור אל הטיפים הנ"ל בהתייחס לחלקם. שימו לב - השגרה המפורטת וכל המוצרים מתייחסים לסוג העור שלי שהוא מעורב/שמן.


אני אתחיל עם השגרה מהלילה ליום, כיוון שבלילה אני משקיעה את מירב המאמצים שלי, כאמור. 
מידי ערב אני עושה שני ניקויים, עם סבון ופילינג פיזיקלי (גרגרים) או כימיקלי. הסבון של קרליין הוא השקה חדשה עם פטנט של מברשת שאמורים לקרצף איתה את הפנים. הרעיון נחמד, בפועל זה לא יעיל ואני משתמשת בסבון כסבון, בלי המברשת. יש לו מנגנון סגירה שימושי מאד לנסיעות. הסבון נעים, מנקה ולא משאיר תחושת יובש. הכל היה יכול להיות נפלא, אלמלא היה מכיל SLS במקום השני ברשימת המרכיבים (אם המוצר מכיל את התיאור "מקציף" זה צריך להרים אצלכן דגל אדום מיידי). במקומו, אני ממליצה בחום על סבון של Desert Essence שכתבתי עליו בפוסט קודם ומכיל חומרים טבעיים ואורגניים בלבד והוא פשוט מעולה.
פילינג אורז של GIGI הוא מוצר קסם. מדובר באבקה שבמגע עם מים הופכת למשחה וזה מנקה את העור בצורה יסודית מבלי לקרצף אותו בצורה אגרסיבית. אני משתמשת בו 5 פעמים בשבוע ולמרות שהמיכל נראה קטן, זה מחזיק לי מעמד חודשים. ניתן לקנות אותו רק אצל קוסמטיקאיות, או באתר גילטי.  מי שיש לה עור רגיש שלא מסתדרת עם פילינג גרגרים, צריכה לנסות אותו.
פילינג שיבולת שועל ודבש של Queen Helene הוא הרבה יותר מרוכז ואגרסיבי ולכן אני משתמשת בו רק פעמיים בשבוע. הוא מנקה בצורה מאד יסודית ומשאיר את העור רך ונעים בזכות תמציות הדבש. מי שאוהבת פילינג גרגרים קצת גסים, תאהב אותו. אני אוהבת, אבל לא כדאי להשתמש בהם בתדירות גבוהה כיוון שהם "מפשיטים" את העור. לצערי, למרות שאני אוהבת אותו, אני לא ארכוש אותו שנית כיוון שגם הוא מכיל SLS. ניתן להשיג באתר אייהרב. 


כדי שלמסיכות פנים תהיה השפעה כלשהי, הן חייבות להכנס לשגרה כמו כל מוצר אחר, אחרת ההשפעה שלהן לטווח הארוך מתפספסת וזה הופך למוצר טיפוח שאנחנו מורחות כי זה נראה מגניב, אבל לא ממש רואות מה זה עושה.
השגרה שלי כרגע מתחלקת בין 3 מסיכות. מסיכה Pumpkin Honey Glycolic Mask מבהירה של Andalou שאני מורחת 3 פעמים בשבוע, והיא פשוט מחוללת קסמים. אני משתמשת בה באופן קבוע כבר שנה ואני רואה שיפור מתמיד במראה של צלקות מפצעונים ישנים שהיו פעם הדבר שהכי ביאס אותי בעור שלי. היא מאזנת ומאחדת את גוון העור בצורה מדהימה, למרות שהיא ניראת ומריחה כמו מחית מרק לתינוקות. היא מורכבת מחומצה גליקולית ודלעת והמון תמציות מעולות שטובות לעור שלנו. הנה דוגמה למוצר שיש לו רשימת מרכיבים מצטיינת, והיא גם עולה גרושים. ניתן להשיג אותה באתר אייהרב.
המסיכות של המותג הישראלי Dead Sea Premier הן חוויה. החל מהאריזה המוגזמת והדקדנטית ועד למרקם, לשלבים ולתחושה שלהן על העור. במסיכת ניקוי וטיהור BIOX Thermal Beauty Experience Mask (צנצנת אדומה) אני משתמשת פעם בשבוע. זו מסיכת שני שלבים - ראשית מעבירים על העור סבון מינרלי שפותח את הנקבוביות. אחר כך מערבבים עם ספטולה את המסיכה עצמה (הרכיבים מתפרקים וצריך לאחד אותם מחדש) ואז מורחים אותה על עור רטוב. זו מסיכה מתחממת, ותנו לי להגיד לכן - זה באמת מתחמם! זו תחושה מאד נעימה בחורף. לא צריך לשבת איתה הרבה זמן, מספיק 3 דקות. המסיכה הזאת מנקה הרבה פיכסה החוצה עם תמציות של זינק וחומצה גליקולית, ואפשר להרגיש את זה כשמורחים אחריה קרמים אחרים - זה שורף ומעקצץ, שזו תחושה טובה כי זה אומר שהיא מכינה את הקרקע לספיגת מוצרים בצורה הטובה ביותר וזה באמת מזיז משהו לעור.
במסיכת הלחות Mud Seaweed & Honey Mask (צנצנת כחולה) אני משתמשת בין פעם לפעמיים בשבוע, תלוי במצב היובש של מזג האויר. זו מסיכה מאד עשירה, מועשרת בתמציות של אצות, דבש ובוץ מים המלח. היא משאירה את העור רך כמו קטיפה, זו אחת ממסיכות הלחות הטובות ביותר שאי פעם יצא לי להשתמש בהן. 
לסיכום - הצגתי בפניכן 3 מסיכות שבאמת עושות את העבודה ושמתגאות ברשימות מרכיבים איכותיות. ביחד עם שימוש בהן בצורה שגרתית וקבועה, זה מה שיעשה את ההבדל ותראו תוצאות של ממש.
המסיכות של פרמייר יקרות יותר וניתן להשיג אותן רק בנקודות מכירה של המותג, שהן לא רבות (ראשון לציון קנייון הזהב, ירושלים בן הלל, אילת פארק הקרח, רמת גן קניון איילון, חיפה גרנד קניון ומרכז מבקרים עין בוקק ים המלח). ובכל זאת אני ממליצה לעשות את המאמץ ולחפש אותם. 


אחרי שסיימתי עם הניקויים והמסיכות, אני עוברת לשלב ניקוי שאריות של איפור מהעיניים והשפתיים. כאן כבר שנים אין שינויים ואני נאמנה למסירי האיפור של קרליין. כרגע נמצאים אצלי על השולחן המסיר הדו פאזי הכחול שהוא מעולה ושווה ערך למסיר הוורוד שהוא לא פחות טוב. אני מחליפה ביניהם, שניהם עושים את העבודה בלי להותיר "עננים" בעיניים ותחושה שמנונית ומסירים הכל ומיד. דווקא ההשקה החדשה של מסיר מיסלרי הייתה פחות מוצלחת בעיניי. הוא לא חזק מספיק, מתקשה מול איפור עמיד או כבד במיוחד ויצר לי תגובה מעקצצת בעיניים. לא נעים. 
אני אמשיך לדבוק במסירים הישנים והטובים של המותג עד קץ ימיי כנראה, עוד לא מצאתי משהו שמתחרה בהם מבחינת יעילות ומחיר.


אם יש תחום אחד בטיפוח שבו אני מרשה לעצמי לגוון בין המוצרים, זה קרם עיניים. קרמים לעיניים מתחלקים לשניים - כאלה עם פורמולה ג'לית מרעננת, וכאלה עם פורמולה עשירה וסמיכה יותר. כל עוד מורחים אותם כל יום פעמיים ביום (בערב ולפני האיפור בבוקר), אני מחזיקה בדיעה שזה לא כל כך משנה באיזה קרם משתמשים. אין דבר כזה קרם קסמים, ההשפעה המיידית של קרם עיניים הוא להעניק בסיס של לחות לאיזור העיניים העדין, ובתקווה לעזור לנו בטווח הרחוק למנוע את הזדקנות העיניים, שהן תמיד הנופלות הראשונות בקרב עם הקמטים.
קרם Skin Therapy של Lancaster ו-Design Lift של Payot שייכים לאסקולה של הקרמים העשירים יותר. שניהם מעניקים לחות מעולה ואני משתמשת בהם בלילה כיוון שהם כבדים יותר ואני פחות אוהבת להתאפר מעליהם. 
קרם Elixir 7.9 של Yves Rocher ו-City Skin Solution של Givenchy שניהם בעלי מרקם ג'לי מרענן, והתחושה שלהם קרירה ומרגיעה על העיניים. אני אוהבת להשתמש בהם בבוקר כדי לנטרל נפיחות ולהכין את העיניים לפני איפור. למרות הפרשי המחירים האסטרונומיים, מעניין ששניהם מצויידים באפליקטורים ממש מעצבנים. הקרם של איב רושה עם רול און מתכתי שאני לא אוהבת את התחושה שלו על העור (אני פשוט מורחת אותו עם האצבע כמו קרם רגיל), והקרם של ג'יבנשי עם פטנט טפטפה מרגיז ברמות היסטריות.


הגענו, סופסוף, לקרמים לפנים. השלב הראשון הוא תמיד חומצה גליקולית, תמיד. זה המוצר שעשה את המהפך הכי גדול בעור שלי ואני לא מתכוונת להפסיק להשתמש בה לעולם. אני לא ארחיב עליה יותר מידי, כי היריעה רחבה וקיים פוסט מאד מפורט עם כל המידע והיתרונות של החומצה. לפוסט המלא היכנסו כאן. רק אציין את זה - אחרי 3 שנים של שימוש קבוע, נעלמו לי כמעט כל כתמי הפיגמנטציה הישנים ולא הופיעו חדשים (נמשים), העור שלי אחיד וחלק וכשסיפרתי למומחה עור שאני משתמשת בחומצה התגובה שלו הייתה "תמשיכי ובעוד 30 שנה את תגידי לעצמך תודה גדולה". חומצה זה לא מוצר קסם ולא מביא תוצאות מהיום למחר. זה טיפול יום יומי לטווח הארוך שהיתרונות שלו מחלחלים להשפעה של כל מוצרי הטיפוח האחרים שאתן משתמשות בהם. 
אחרי החומצה סרום שמן של Ahava. עוד אחד מהשינויים המשמעותיים בשגרת הטיפוח שלי היה שהפסקתי לפחד משמנים והתחלתי לאהוב אותם. שמנים הם התמציות הטובות ביותר לעור שלנו, כן אפילו אם יש לכן עור שמן. מוצר עם שמן טוב דווקא יאזן את רמות השומניות בעור וייתן לו לחות מושלמת, ויעזור לעור להיראות צעיר לטווח הארוך. הסרום המצויין של אהבה Extreme Night Treatment הוא באמת אהבה מתמשכת, זה כבר הבקבוקון השני שאני מחסלת ממנו. במיוחד בחורף - כל זמן שאני משתמשת בו אין לי זכר ליובש. 
בקרמים של Nuxe התאהבתי מזמן ומאז אני ממליצה עליהם לכל דורש. כל קרם שלהם שניסיתי אהבתי ואני "שותה" אותם כמו מים. כרגע אני משתמשת בקרם לילה Anti Fatigue Moisturizing Night Care מסדרת Creme Prodigieuse. הוא עשיר ומפנק, יש לו ניחוח צימחי מתקתק והוא דואג שהעור שלי יהיה רך ומלוחח. קרם לילה נפלא, אני נהנת מהמריחה שלו כל פעם מחדש, והוא גם מתפאר ברשימה ארוכה של תמציות צמחים טובות.
הסדר הנכון של מריחת המוצרים צריך להיות - חומצה, קרם עיניים, סרום/שמן, קרם לחות. את הכל אני מורחת גם כלפי מטה על הצוואר, תקפידו על זה כדי שלא יהיו לכן פנים צעירות על צוואר זקן. עוד טיפ - אל תפחדו להשתמש בהרבה קרם. אם הרכיבים טובים, כמות עשירה של קרם שתיספג לא תזיק אלא רק תועיל. במיוחד בחורף אני מורחת כמויות נדיבות של שמנים וקרמים ואפילו קרם עיניים מידי לילה, והכל נספג לו לאיטו בצורה מושלמת.


אם יש לי פצעים אני אטפל בהם באופן נקודתי. Expert Point Noirs של Payot הוא מוצר שנועד לשחרר נקבוביות חסומות. מה שהוא עושה, באין דרך יותר עדינה להסביר את זה, זה "לדחוף" את הפיכסוש המוגלתי החוצה. זה מצויין במיוחד לפצעונים שנוצרים מנקבוביות חסומות, וגם לפצעים הורמונליים דלקתיים כיוון שזה מזרז את זמן הריפוי. 
את התרחיף המייבש של ד"ר עור אני מורחת אחרי שהפצע התנקז ונוקה, וזה סוגר את הפינה - תוך 48 שעות אפשר להגיד שלום לפצע.
חשוב לציין - אלא מוצרים שמשתמשים בהם בצורה נקודתית, ולא על פני אזורים נרחבים בפנים. יש בהם רכיבים פעילים בריכוזים גבוהים שנועדו לריפוי פגמים, השתמשו בהם בחכמה ובמשורה. 


אחרונות חביבות הן השפתיים. כל לילה אני דואגת להן לטיפול מיוחד, ומגוון המוצרים משתנה בהתאם לצרכים. 
משחת לנולין היא פתרון לא סקסי אבל מעולה למי שממש סובלת משפתיים יבשות ששום דבר לא יעזור להן. לא רק לאם המניקה, גם לפצועת השפתיים. רק שימו לב שאני לא ממליצה על המשחה של לייף שיש ברשותי, כיוון שהיא מכילה שמן נבט חיטה שאני (ואחרות) אלרגית אליו. תבקשו במפורש את המשחה שהיא 100% לנולין טהור.
Skin Food של Weleda זו משחה שאני משתמשת לא לשפתיים דווקא, אלא לאף. מכירות את זה שהחורף מגיע ואתן צריכות להיות צמודות לטישו כל הזמן? אחרי יום אחד כזה האף נהיה אדום, כואב ומגורה. את כל המוצרים בקטגוריה הזאת אפשר למרוח על האף, אבל הסקין פוד הוא הכי פחות דביק ונספג מהר יותר ותוך לילה הגירוי נעלם ואפשר להמשיך לקנח באין מפריע. הוא מצויין גם למרפקים, ברכיים וכל איזור יובש אחר בגוף.
ה-Lip Balm של Nuxe הוא שילוב של ליפ באלם עם קצת פילינג, מה שמחדש את העור העדין על השפתיים וגם מעשיר אותן בלחות. בגלל אפקט הפילינג אני ממליצה לא להשתמש בו באופן יום יומי, פעמיים בשבוע יספיק.
על הליפ באלם הרפואי של Blistex גם כתבתי כבר בעבר. מלבד העבודה שהיא עוזרת במקרים של פצעים, היא גם משחת לחות נהדרת לשפתיים יבשות במיוחד ויש לה בונוס נוסף של תחושה קרירה ומרגיעה על השפתיים. ניתן להשיג אותה באתר אייהרב.
אגב, כל המוצרים הנ"ל יעזרו לכל אחד מבני הבית - בני זוג או ילדים שסובלים מיובש בשפתיים, לא רק לנערות המטופחות....אין לאף אחד מהם ריח "נשי" מובהק, כך שהם בהחלט מוצרי יוניסקס.


שגרת הבוקר שלי היא דווקא הפשוטה ביותר - מי פנים לרענון העור, ומעליהם קרם לחות קליל ונעים.
מי הפנים של Nivea הם לא הבחירה הראשונה שלי כיוון שהם מכילים אלכוהול. נתקעתי בלי מי הפנים שאני מזמינה תמיד מאייהרב והיה לי אותם בסטוק, אז אני משתמשת בהם עד שההזמנה תגיע. למרות שיש בהם אלכוהול, הם דווקא לא רעים בכלל, לא שורפים ולא מייבשים, אלא מרעננים ונעימים. למרות זאת, אני לא ארכוש אותם שנית, כי לאלכוהול יש השפעות רעות לטווח הארוך, אז עדיף פשוט להימנע. 
קרם הלחות שאני משתמשת בו כרגע הוא גם מסדרת Skin Therapy של Lancaster. יש לו מרקם מאד מאד משיי, הוא נספג במהירות על העור אבל מותיר בו בדיוק את מידת הלחות הנכונה כדי להמשיך עם איפור.
ומילה לגבי קרם הגנה - בחורף אני מרשה לעצמי "להזניח" קצת ואני מסתפקת ב-SPF שיש בקרם לחות, ואם אין בקרם לחות אז במייקאפ. 


אחרון אחרון חביב(!!) הוא מוצר שדווקא יוצא מהרוטציה. קרם יום Techni Liss First של Payot שמיועד לטיפול בקמטים ראשונים הוא רעיון טוב, יש לו מרקם נעים וניחוח פירותי מטריף. אבל, וחבל, הוא מכיל חמאת שיאה. ידעתי מלכתחילה שזה לא יהיה טוב, וזה באמת לא היה. אחרי שבוע של שימוש הנקבוביות נסתמו והעור הגיב בהתאם והייתי צריכה להפסיק את השימוש בו.

לכתוב את הפוסט הזה היה קצת כמו יציאת מצרים, רק ביותר ארוך. 
מצד שני, אני יודעת שחלקתי כאן המון מידע שיפתח לכן את העיניים, ואני בטוחה שהצלחתי לחדש לכן דבר או שניים. גם אני כל הזמן לומדת דרכים חדשות כיצד לשפר את הטיפוח שלי, וברוך הוא וברוך שמו אני מתקרבת לגיל 30 ואף אחד לא היה מנחש את זה עליי (רק לפי העור, כי שיערות לבנות כבר יש...). 

אם יש לכן שאלות, בקשות, תהיות או המלצות אתן יותר ממוזמנות לכתוב לי בתגובות :-)


גילוי נאות: Payot, Lancaster, Premier, Nuxe, Givenchy Yves Rocher, GIGI, Weleda, קרליין

23 תגובות:

 1. יופי של פוסט,מאוד מפורט.
  יש לי מספר שאלות: לגבי החומצה הגליקולית,האם היא מתאימה גם לעור רגיש? האם היא יוצרת רגישות לשמש?
  לגבי המשחה לטיפול נקודתי של דר עור-האם החומר שקוף או שרואים אותו על העור?

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה!
   לגבי החומצה - בגדול כן, היא יוצרת רגישות לשמש. אני ממש ממליצה להכנס לפוסט המפורט שכתבתי בנושא, יש הרבה מידע שכדאי לדעת לפני שמתחילים להשתמש בה > http://bit.ly/1QG57PA (קישרתי גם בפוסט).
   לגבי הד"ר עור - הוא לבן כמו סיד, בהחלט רואים. רק בלילה :-) הג'ל של פיו שקוף לגמרי.

   מחק
  2. תודה על התשובה.נכנסתי לפוסט ובהחלט קיבלתי תשובות. הג׳ל של פאיו נשמע מעניין,נבדוק אותו בהזדמנות...

   מחק
 2. תודה רבה על הפוסט, למדתי הרבה! בהחלט אנסה חלק מההמלצות שלך.
  שאלה בנוגע לרשימת הרכיבים הרעים - כתבת שצריך להימנע מסיליקון, אבל אני רואה שברוב הפריימרים משתמשים בו (לדוגמה הפריימר הפופולארי של סמאשבוקס). האם המלצתך להימנע מסיליקון היא רק בנוגע למוצרי טיפוח או גם לאיפור? המון תודה :)

  השבמחק
  תשובות
  1. שמחה שיכולתי לחדש ולעזור! :-)
   בהחלט להמנע מסיליקון גם באיפור, אני נמנעת מפריימרים עם סיליקון ומשתמשת בהם רק לעיתים רחוקות למטרה ספציפית. ממש לא כדאי להשתמש בזה כפריימר יום יומי.
   שימי לב שיש גם מייקאפים ופודרות עם סיליקון, צריך לבדוק את זה כיוון שאלה מוצרים שנוטים להשתמש בהם אפילו יותר מפריימר.

   מחק
 3. מ ע ו ל ה.
  יש פה המון מוצרים שאנחנו חולקות. המסכה מאייהרב נשמעת מושלמת! אני בהחלט אנסה אותה.
  אני חושבת שמים מיסלריים בכלליות זה מוצר חמוד, אני באופן אישי אוהבת אבל אני לא משתמשת אף פעם במסקרות או איפור במוגדרים עמידים במיוחד כך שלא נתקלת בקשיים.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה יקירה!
   לגבי המים המיסלריים, אני מרגישה שהטובים ביותר הם של ביודרמה ואף חיקוי אחר לא מתקרב אליהם... אלה של קרליין לא רעים, אבל לוקח להם נצח להסיר איפור לעומת מסירים עב"ס שמן שאיתם זה צ'יק צ'ק.

   מחק
 4. פוסט מעולה! תודה רבה על הסקירה המעניקה.
  אני מרגישה שאני לומדת המון מהמידע, שאת חולקת איתנו בבלוג, וכמה הזמנתי בעבר ובהווה מוצרים שהמלצת עליהם.

  השבמחק
  תשובות
  1. איזה כיף לשמוע, תודה רבה! עבור תגובות כאלה היה שווה לכתוב את הפוסט :-)

   מחק
 5. תודה על הפוסט המפורט ותודה על ההשקעה.
  כמעט כל שגרת הטיפוח שלי מבוססת על ההמלצות שלך.
  חידשת לי המון

  השבמחק
  תשובות
  1. תגובה מקסימה, תודה רבה! אני שמחה לשמוע שההמלצות שלי עובדות עבורך :-)

   מחק
 6. פוסט מעולה ! :) המון מידע.. כזה כיף..

  את יודעת כמה אחוז חומצה גליקולית יש במסיכת דלעת מאייהרב?
  אני די שחומה ומתלבטת אם להשתמש בה.כרגע אני עם חומצה גליקולית 5%.גם כן מתלבטת אם להשתמש ב10%..
  מה דעתך? :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה!
   אין אחוז של החומצה במסיכה כך שאני מניחה שזה פחות מ-5% אחרת זה צריך להיות מצויין במפורש. אני לא חושבת שתהיה לך עם זה בעיה :-) את יכולה להשתמש ב-10%, רק תקפידי על הגנה כלשהי מהשמש במהלך היום. הייתי משתמשת בחומצה רק בלילה, לא צריך גם ביום.

   מחק
 7. איזה כיף זה לקרוא את הפוסטים שלך.
  ההשקעה ניכרת, והרצון שלך לעזור ולחדש לנו ולפקוח לנו את העיניים- כלכך אמיתי, פשוט תודה.
  אני לומדת כלכך הרבה ממה שאת כותבת.
  אני עושה צילום מסך על כל משהו שנחשב קריטי, וזה כל הפוסט.
  תודה :-)

  השבמחק
  תשובות
  1. איזה כיף לקבל את התגובה המקסימה שלך! אני ממש שמחה לחלוק אתכן את המידע :-)

   מחק
 8. פוסט מעולה, תודה רבה!
  ממש שכנעת אותי לנסות שוב את החומצה.
  אני פשוט נלחצת מזה כי בקיץ אני נשרפת אחרי שניה בשמש גם עם קרם הגנה.

  השבמחק
  תשובות
  1. כיף לשמוע, תודה!
   לגבי החומצה - אם זה מלחיץ אותך תשתמשי בה רק בחורף ורק בלילה.

   מחק
 9. אחלה פוסט תודה על הפירוט.
  החומצה הגליקולית כבר בשימוש בזכותך.
  ורשימת הרכיבים בתמונה בטלפון...
  רציתי לשאול איפה אפשר להשיג את הקרמים של נוקס. בדיוק מחפשת לחדש את קרם הלילה. יש לי עור רגיל עד יבש, את חושבת שהוא יכול להיות טוב לי?

  השבמחק
  תשובות
  1. היי כריסטינה,
   קודם כל תודה, שמחה לשמוע שנהנת מהפוסט ולמדת דברים חדשים.
   את הקרמים של נוקס אפשר להשיג בארץ רק בסופר פארם ובחלק מבתי המרקחת הפרטיים. אני חושבת שלסוג העור שלך הקרמים שלהם מושלמים, את תהני מאד!

   מחק
 10. הי,

  תודה על פוסט מעולה שבעקבותיו רכשתי רבים מהמוצרים שמופיעים כאן והם עושים פלאים בעור האקנתי שלי.
  כמה שאלות: את הקרם של Payot לניקוי נקבוביות באיזה שלב מומלץ לשים?
  אני סובלת מעור מעורב עם נטיה לאקנה באזור ה-T. מתלבטת האם להוסיף פילינג לשלב הניקוי פעמיים ביום או שםעם אחת זה מספיק?
  המלצת להמנע מאלעוהול במוצרי קוסמטיקה. אם זאת הוא כן מופיע במייבש של ד"ר עור ובתכשיר לניקוי נקבוביות של Payot. האם יש מוצרים שבהם זה יותר משמעותי מאחרים?
  ושוב מלא תודה על כך שאת הופכת את ההתמודדות עם אקנה למושכלת יותר.

  השבמחק
  תשובות
  1. היי טלי, ממש שמחה לשמוע שיכולתי לעזור!!
   את הקרם של PAYOT אני שמה כמו מייבש פצעים - אחרון ברוטינה אחרי כל שאר הקרמים והחומצות.
   פילינג פעם אחת ביום זה מספיק בהחלט! ואני ממליצה לך לא להשתמש כל יום בפילינג פיזיקלי (גרגרים) אלא להחליף לפילינג כימיקלי (כמו הפילינג של ג'יג'י שהזכרתי כאן בפוסט) אחרת זה אגרסיבי מידי.
   לגבי אלכוהול, נכון שהוא מופיע במוצרים מייבשים אבל אני בסדר עם זה, כיוון שאני משתמשת בהם רק לעיתים רחוקות ורק באופן נקודתי על פצעון ספציפי ולא כל העור. אני לא ממליצה להפוך את זה למנהג ולמרוח אותם על כל העור כל יום - זה ממש לא כדאי, זה יגרום לריאקציה לא טובה. תשתדלי לתקוף איתם רק פצעונים מעצבנים ממש, ובשאר הזמן להרגיל את העור לשגרה טובה שתעזור לו להתנקות בצורה טבעית מעצמו. לכן, במוצרים היום יומיים, עדיף להמנע מאלכוהול עד כמה שאפשר.
   מקווה שהכל מובן ואת תמיד מוזמנת לשאול על כל דבר :-)

   מחק
 11. היי, את ממליצה להתרחק מכל מוצר המכיל רכיב של אלכוהול\סיליקון? כי יש הרבה סוגים של אלכוהול במוצרי קוסמטיקה, כולם גרועים באותה מידה? ואם יש מוצר שהמרכיבים הרעים בו נמצאים יחסית באמצע\תחתית הרשימה האם הוא מסוכן באותה המידה?
  כי ברשת אפשר למצוא מאות מרכיבים שטוענים שהם מסוכנים\מגרים\קומדונים..

  השבמחק
  תשובות
  1. שאלה מורכבת, כי כפי שציינת יש שפע גדול של מידע ברשת.
   אני ממליצה להצמד למותגים שבאופן כללי דוגלים בשימוש ברכיבים טובים יותר, וכך לא תפלי על מוצרים שעלולים להכיל את הרכיבים שאת רוצה להמנע מהשימוש בהם.

   מחק