‪Google+‬‏ ‪Google+‬‏
כמה מילים על הנושאים החשובים באמת.
לפניות, שאלות, בקשות וסתם להגיד שלום - אשמח אם תיצרו איתי קשר בכתובת israelmakeupblog@gmail.com

2.12.2012

עומד למבחן - High Performance Compact Foundation

יש לי ה-מון מייקאפים לספר לכן עליהם ולסקור, אז באמת הגיע הזמן שאני אגש לעבודה ואפסיק להתעצל. נתחיל עם יוצא הדופן בחבורה - מייקאפ קרם מוצק של ג'ייד.

יש לי ניסיון מצומצם מאד עם מייקאפים במרקם קרם מוצק. למה מצומצם, אפשר לומר שבעצם אפסי. המרקם הזה מעולם לא הצליח למשוך אותי, בעיקר כיוון שידוע שהוא מתאים יותר לבעלות עור יבש וזה בהחלט לא סוג העור שלי. אבל לכל דבר יש פעם ראשונה והפעם הראשונה שלי הייתה עם מייקאפ קרם מוצק של ג'ייד. שניגש לסקירה?
מה? מייקאפ High Performance Compact Foundation בגוון 2
מי? ג'ייד כמובן.
כמה? 172 ש"ח לפני הנחות, בדוכני ג'ייד.
איך? מכיוון שמעולם לא התנסיתי במייקאפים במרקם הזה לא היה לי למה להשוות אותו, ככה שהמדד מבחינת גימור וכיסוי היו המייקאפים הנוזליים הרגילים שלי.
המייקאפ מגיע באריזת קומפקט עגולה בעיצוב הכהה והמטאלי שג'ייד התחילו לאמץ לאחרונה. קודם כל - לייק לאריזה, אהבתי את הקווים הנקיים ובכלל אני אוהבת את הליין הכהה של האריזות החדשות, במקום האריזות המוזהבות הישנות. המשיכו כך!
האריזה כוללת מראה וגם תא תחתון לאחסון ספוגית, בדיוק כמו מייקאפ פודרה מוצק של קרליין. בכלל, אתן תראו אותי עושה בהמשך עוד כמה וכמה השוואות בין המוצרים.
מבחינתי הספוגית מיותרת, מייקאפ מוצק זה קונספט קצת מיושן, ולהניח מייקאפ מוצק עם ספוגית זה לחלוטין אולד סקול מידי בשבילי. אני מניחה אותו באמצעות מברשת מייקאפ דחוסה ועגולה ומרגישה שזה מעניק את התוצאות הטובות ביותר.
אני אתחיל מיד במה שפחות אהבתי בו - הגוון. קיבלתי לסקירה גוון מס' 2 שהתגלה ככהה לי מידי (כמובן). כרגע אני בגוון קיר, כך שסביר להניח שגם גוון 1 לא יהיה בהיר מספיק עבורי. בעיה בעייתית לבהירות עור.
אחרי השליליות נעבור לחיוביות - המרקם. פייר? הופתעתי. ציפיתי למשהו כבד ומשחתי, אבל בפועל קיבלתי מרקם קליל ודק שהתיישב בנוחות על העור. הוא גם נוח מאד לטשטושים שזה תמיד פלוס כשרוצים למנוע גימור של מסיכה.
מבחינת כיסוי - הייתי אומרת בינוני. הצליח לאחד גוון עור, להסוות פגמים קלים ולמלא קצת נקבוביות. לא הצלחתי לבנות אותו לכיסוי גבוה יותר, כנראה שכיסוי בינוני זו הדרך שלו. אם צריך לטשטש פגמים משמעותיים תצטרכו להשתמש בקונסילר (שניראה עליו מצויין).
וכעת לגימור. אני חושבת שאני ככל הנראה לא הבן אדם הנכון להעיד על הגימור. לי יש עור מעורב/שמן והמייקאפ הזה מתאים לעור רגיל עם דגש על יבש. עבורי - הוא קצת לחותי מידי והגימור הרגיש מבריק יתר על המידה. כשפידרתי מעליו הכל היה תחת שליטה, אבל בהחלט הייתי זקוקה לקצת יותר פודרה מהרגיל. יש לו גימור חמאתי כמו שאפשר היה לצפות ממייקאפ קרם מוצק, לדעתי זה יחמיא במיוחד לבעלות עור יבש שמחפשות מוצר שייתן להן קצת glow טבעי.
העמידות שלו הייתה ממוצעת - 8 שעות מוצלחות ולאחר מכן זה כבר היה תלוי בכיוון אליו נשבה הרוח. בהתחשב בעובדה שמדובר על מייקאפ עשיר שיושב על העור הנוטה לשומניות שלי, זו דווקא עמידות מכובדת מאד.
וכעת נחזור להשוואה למייקאפ קומפקט של קרליין. ההבדל בין שני המוצרים מדגיש לדעתי את החשיבות שבהתאמת סוג המוצר לסוג העור. בעוד שהמייקאפ קומפקט של קרליין הוא מייקאפ מוצק שמתקבע לגימור פודרה, הרי שהמייקאפ של ג'ייד הוא מייקאפ מוצק שמתקבע לגימור רטוב. המייקאפ של קרליין יושב בנוחות ומעניק גימור טוב לבעלות עור שמן, אבל מאד מאד לא מתאים לבעלות עור יבש. לעומתו -המייקאפ הזה של ג'ייד בדיוק הפוך ויהיה פתרון מוצלח ליבשות העור. הבדל נוסף ביניהם הוא ברמות הכיסוי, בעוד שהמייקאפ של ג'ייד מעניק כיסוי בינוני טוב, הרי שהמייקאפ של קרליין יכול להגיע אפילו לכיסוי גבוה.
יש לנו כאן סוואטצ' שלו לבד ואפשר לראות שגוון 2 הוא כהה יחסית עם תת גוון חם. יתאים לישראליות עם שאריות שיזוף מהקיץ או כאלה שרוצות לזייף שיזוף.
וכעת להשוואה למייקאפ מוצק של קרליין - המייקאפ של ג'ייד מימין הוא בגוון 2 בעוד המייקאפ של קרליין משמאל הוא בגוון 1. ההבדל בטונים הוא משמעותי, מה שמוביל אותי לחשוב שגם מס' 1 של ג'ייד יהיה על סקאלת הכהים. אפשר להבחין בהבדל בגימור ביניהם - הסוואטצ' של קרליין נראה משמעותית "יבש" יותר. שניהם, יש לציין, צהובים.
ציון: אין!
נימוק: למה אין ציון? כי אני חושבת שלא יהיה נכון שאני אכמת אותו. כמו שכבר הסברתי - זה לא מייקאפ המתאים לסוג העור שלי וגם איננו בגוון הנכון (הייתי צריכה לעשות עבודת טשטושים מאד רצינית כדי שאפילו אוכל לסקור אותו....). מבחינת הביצועים עליי, הייתי נותנת לו 80 בגלל שהוא עשיר וכהה מידי עבורי. אולם, וזה "אולם" חשוב - עבור מישהי עם עור יבש ובגוון הנכון לדעתי המייקאפ הזה יתפקד דווקא סבבה לגמרי.
לסיכום ולעניין, תמיד תזכרו את השילוש הקדוש - גוון+גימור+פורמולה. התאמה של שלושת הפרמטרים האלה לעור שלכן תוביל אתכן למייקאפ המושלם עבורכן. אז אולי המייקאפ המוצק של ג'ייד לא אידיאלי עבורי, אבל אני כן חושבת שליבשות העור מבין הקוראות שלי שווה לבדוק אותו. 
יש לציין שהמייקאפ הושק במסגרת קולקציית החורף של ג'ייד, כך שמהבחינה הזו דווקא מדובר בהשקה שהותאמה למועד הנכון. בקיץ קשה לי להאמין שהמייקאפ הזה היה מתאים למישהי, גם לבעלות העור היבש ביותר, אבל בחורף בהחלט יהיה לו מקום ושימוש. עוד נקודה לטובתו - יש לו spf 27!

עד כאן סקירה ראשונה מתוך סבב סקירות של מייקאפים חדשים על שולחן האיפור שלי. מקווה להזדרז ולסקור את היתר בקרוב מאד (דיור, רימל, בורז'ואה ורבלון! יש למה לחכות....).

מה דעתכן על מייקאפים במרקם קרם מוצק? מיושן ומיותר, או מוצלח וטוב? ספרו לי!

גילוי נאות: Gade

5 תגובות:

 1. אני לא מתה על האריזה השחורה, אבל היא שיפור גדול לעומת הזהב.
  מעולם לא יצא לי להתנסות במייקאפ מוצק לכן קשה לי לחוות דיעה.

  השבמחק
 2. באמת? אני דווקא מאד אוהבת את האריזותה חדשות, זה לא בדיוק שחור - זה אפור כהה.
  לגבי מייקאפים מוצקים - בהחלט מרקם שאני חושבת פחות פופולרי בארץ (בגלל תנאי מזג האויר). מעניין איך יהיו המכירות של המייקאפ הזה

  השבמחק
 3. לפעמים גם מצליחים להפתיע אותנו, וגם אני הופתעתי כי דעתי על המייקאפים מהסוג הזה לא הייתה חיובית כלל!

  השבמחק
 4. כנראה שכמו שבמייקאפים נוזליים יש היום מרקמים מתקדמים יותר, ככה גם בסוג המוצק.. נחמד לדעת שיש את האופציה הזו למי שזה מתאים לה ותוכל להנות ממוצר טוב.

  השבמחק
 5. If you wish for to improve your familiarity
  only keep visiting this site and be updated with the most up-to-date information posted here.


  My blog post; payday loans online uk

  השבמחק